15-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

15-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Mac OS 8“ įdiegta „iPhone X“ ir „iPad Air 2“. Nors „Mac“ skirta operacinė sistema šiuose įrenginiuose veikia ir neblogai — našumas labai prastas kaip ir naudotojo sąsajos elementai atvaizduojami auštos skiriamosios gebos ekrane.
 • Startuoliai „Omni MedSci“ kaltina „Apple“, kad ši „Apple Watch“ laikrodyje pažeidžia jai priklausančius keturis patentus susijusius su sveikatos rodiklių nustatymu matuojant kraują neinvaziniu būdu.
 • Vienas iš „Apple“ kompanijos įkūrėjų Steve Wozniak prisipažino „USA Today“, kad prisijungia prie „Facebook“ boikoto ir ruošiasi pašalinti savo puslapį iš šio socialinio tinklo. Pastarojo „Facebook“ boikoto bangą iššaukė žinia, kad socialinis tinklas renka per daug asmeninių duomenų ir gerokai per laisvai su jais elgiasi. Ne tokią radikalią protesto formą pasirinkę „Facebook“ naudotojai, balandžio 11 dieną nesijungė prie šio tinklo ir jam priklausančių paslaugų tokių kaip „Instagram“ ir „WhatsApp“. „Facenook“ paskyras taip pat atjungė Elon’o Musk’o valdomos „Tesla“ ir „SpaceX“. Taip pat pasielgė ir „Playboy“.
 • „Apple“ pristatė naujus „iPhone 8 (PRODUCT)RED Special Edition“ ir „iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED Special Edition“ telefonus. Šiuos telefonų modelius, kaip ir naują „(PRODUCT)RED iPhone X Leather Folio“ dėklą užsisakyti #Apple interneto parduotuvėje galima nuo balandžio 10 dienos. Daugelio raudonų „iPhone“ mylėtojų džiaugsmui, šiais metais išleisto (PRODUCT)RED telefono modelio priekis yra juodas.
 • Raudono „iPhone 8“ unboxing’as. Daugelis jį jau turinčių pastebi, kad riebūs pirštų atspaudai ant jo raudoni korpuso yra labai matomi.
 • Tikriausiai nei vienoje šalyje nėra taip protestuoti mėgstančių ir tiek profesionalių protestuotojų, kaip Prancūzijoje. Nors „Apple“ bandė uždrausti „Attac“ aktyvistams uždrausti demonstracijos „Apple Store“ parduotuvėse ir prie jų, tačiau teismas tokio „Apple“ noro nepatenkino. „Attac“ nariai surengė naują protestą prie Paryžiuje esančios „Apple Store“ parduotuvės tiesiog suguldami joje ir prie jos bei apsimesdami negyvais. Vienas iš aktyvistų plakatų teigė: „67 milijonai aukų“. „Attac“ aktyvistai teigia, kad mokėdama sumažintus mokesčius „Apple“ aukomis paverčia daugybę žmonių, kuriems reikia finansinės pagalbos iš valstybės.

 • „Apple“ išleido „Final Cut Pro X 10.4.1“ atnaujinimą palaikantį ProRes RAW, patobulintą eksportavimą ir turintį visą eilę naudingų patobulinimų. Kompanija taip pat išleido ir aplikacijų „Final Cut Pro X“ kompanionių: „Compressor 4.4.1“ ir „Motion 5.4.1“ atnaujinimus.
 • „Apple“ išleido „iMovie“ 10.1.9 atnaujinimą.
 • Kalbama, kad sekančiais metais „Apple“ pasirodysiantis „iPhone“ turės tris objektyvus.
 • „Maryville University“ susikooperavo su „Jamf“ ir naujiems universiteto dieninio skyriaus studentams, nuo pirmadienio pradėjo nemokamai dalinti naują, puikų įrankių mokslui komplektą „iPad Pro“ ir „Apple Pencil“. Sprendžiant iš pranešimo spaudai, šiuo metu „Maryville“ universitetas valdo 3600 „iPad“, 350 „Mac„ ir 110 „iPhone“.
 • watchOS 5“ beta versijoje yra įspėjimas, kad senos aplikacijos nebus palaikomos. Jei programuotojai nesukrus jų perdaryti naujam SDK — aplikacijų laikrodyje kiekis gali sumažėti.
 • Kai kurie „iPhone 8“ naudotojai pastebėjo, kad jei jų telefono ekranas pakeistas neoriginaliu (pavyzdžiui buvo sudaužytas) — „iOS 11.3“ versijoje jis gali nustoti veikti — taps nejautrus prisilietimams. Čia atrodytų nėra kažko labai netikėto. Tačiau, kai kurie „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ir „iPhone X“ savininkai, jau suspėję savo telefono pagalba patikrinti kaip veikia gravitacija ir suskaldę jų ekranus bei pakeitę oficialiuose „Apple“ servisuose pastebėjo, kad tokie telefonai automatiškai nebereguliuoja ekrano šviesumo. Šį fenomeną patikrino ir patvirtino eilė skirtingų naudotojų nuo JAV iki Australijos krantų. Pasirodo net paėmus du naujus, paskutinės laidos, telefonus ir sukeitus jų ekranus vietomis — automatinis ekrano šviesumo reguliavimas nustoja veikęs. Tokių telefonų šviesos jutikliai yra atjungiami „iOS“ įkrovimo metu. Nemėtykite savo telefonų.
 • 2018 metų „Piper Jaffray“ paauglių apklausa parodė, kad 82 proc. (keturi iš penkių) amerikiečių paauglių naudoja „iPhone“. 2017 metų rudenį tokių „iPhone“ naudojančių amerikiečių paauglių buvo 78 proc., o 2014 metais 60 proc.
 • „Apple“ savo interneto svetainėje paskelbė ataskaitą apie atsinaujinančios energijos naudojimą kompanijoje. Dabar „Apple“ 100 proc. naudoja tik atsinaujinančią energiją. Tai apima ne tik „Apple“ biurą Kalifornijoje, bet ir kompanijos biurus visame pasaulyje (43 valstybėse) bei kompanijos „Apple Store“ parduotuves. Kompanija taip pat papildė jos tiekėjų naudojančių 100 proc. žalią energiją jos produktų gamybai devyniais naujais pavadinimais ir dabar tokių kompanijos tiekėjų sąraše 23 kompanijų pavadinimai.
 • „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ pralošė bylą patentų troloų kompanijai „VirnetX Holding Corp“. Teismo sprendimu „Apple“ troliams turi sumokėti 502,6 mln. JAV dolerių už tai, kad pažeidė keturiuose patentuose aprašomas technologijas, kurias „Apple“ naudoja „iMessage“, „FaceTime“ ir kituose saugaus bendravimo protokolus palaikančiuose produktuose. Šis teismo sprendimas užbaigė aštuonis metus trukusią bylos sagą tarp „Apple“ ir patentų trolių kompanijos, kurioje dirba 21 žmogus ir kurios pagrindinė veikla yra teistis su kompanijomis, kurios pažeidžia jos turimus 185 patentus.
 • „Apple“ nėra vienintelė puolama dėl svetimų patentuotų technologijų panaudojimo. Visos didelės kompanijos vaikšto su taikiniu ant nugaros. „PACid Technologies“ padavė „Samsung“ Jungtinėse Valstijose į teismą, kaltindama kompaniją panaudojus du jos JAV registruotus patentus ir vieną patentą registruotą Pietų Korėjoje. Kompanija siekia prisiteisti po 3 JAV dol. nuo kiekvieno telefono (standartiškai prašoma 1 JAV dol. nuo kiekvieno telefono), kas „Samsung“ kompanijai gali pavirsti milžiniška 2,8 milijardo JAV dol. suma.
 • Nežinau ar dar yra naudojančių „Google Mail“ paslaugą per naršyklę, bet jei yra gal juos pradžiugins ši žinia. „G Suite“ naudotojams „Google“ išsiuntinėjo laišką, kuriame rašoma jog kompanija planuoja atnaujinti „Google Mail“ dizainą ir papildyti paslaugą naujomis galimybėmis, tokiomis kaip: galimybe prieiti prie kalendoriaus tiesiai iš el.pašto lango, galimybe atidėti laiško rodymą kelioms valandoms ar net dienoms, www versijoje atsiras išmanių atsakymų galimybė ir dar kelios naujienos.

 • Auksarankiams - kaip padidinti „iPhone“ talpą nuo 16GB iki 128GB (800 proc.)
 • Nors „Apple“ nevengia pabrėžti, kad jos „HomePod“ yra geriausia išmani garso kolonėlė — naudotojai mano kitaip ir jos pardavimai toli gražu ne patys geriausi. Kalbama, kad „Apple“ sumažino „HomePod“ gamybos užsakymus jas gaminančiai kompanijai „Iventec“. Per 10 savaičių nuo „HomePod“ pardavimų pradžios ši išmani „Apple“ kolonėlė užėmė 10 proc. rinkos. Palyginimui „Amazon Echo“ užima 73 proc., „Google Home“ — 14 proc. „Slice Intelligence“ duomenimis šiuo metu „HomePod“ rinkos dalis sparčiai krenta ir dabar užima tik 4 proc. šio rinkos segmento. Daug potencialių „HomePod“ naudotojų ar šią kolonėlę jau įsigijusių manymu, ši išmani „Apple“ muzikinė kolonėlė yra per brangi, turi ribotas galimybes ir apskritai „pavėlavo į traukinį“.
 • Ketvirtadienį kai kurie „macOS High Sierra 10.13.4“ naudotojai savo kompiuterių ekranuose pradėjo matyti pranešimus informuojančius, kad 32-bitų aplikacijos nebus palaikomos kitose „macOS“ versijose. Pranešime yra nuoroda į „Apple“ interneto svetainę, kurioje pateikiama daugiau informacijos apie šį 32-bitų aplikacijų palaikymo nutraukimą.
 • Rusų BBC tarnyba rašo, kad susidarę įtempti Rusijos ir JAV santykiai bei JAV įvestos sankcijos verčia reaguoti ir Rusiją. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrij Medvedev pasiūlė uždrausti į šalį įvežti amerikietiškas prekes. Tai sukėlė susirūpinimo bangą „Apple“ fanų tarpe. Beje, D. Medvedevą taip pat galima priskirti prie „Apple“ fanų.
 • Galvoju gal ir visai neblogai… už 28 USD + siuntimas mobilus belaidis „Qi“ įkroviklis, kuris kartu yra ir 10000mAh mobilus akumuliatorius.
 • Ketvirtadienį „Mozilla“ išleido „Firefox 12.0“ naršyklę skirtą „iOS“. Naujoje versijoje apsauga nuo reklamos skelbėjų sekimo įjungta pagal nutylėjimą. Taip pat šioje versijoje galima keisti „tab’ų“ tvarką ir yra visa eilė naujovių skitų „iPad“ naudotojams.
 • „Apple“ atnaujino „iMovie“ skirtos „iOS“ versiją. Naujoji versija: pritaikyta „iPhone X Super Retina“ ekranui, suderinama su „Metal“ grafikos apdorojimu ir pagerina aplikacijos darbo našumą.
 • „Strategy Analytics“ paskelbtoje naujoje ataskaitoje teigiama, kad naujų automobilių savininkai, kurie įsigijo automobilį turintį „Apple CarPlay“ ar „Android Auto“ sistemas yra jomis patenkinti ir su laiku vis labiau ir labiau jas naudoja.
 • „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad „Apple“ svarsto galimybę išleisti pigesnę savo išmanios „HomePod“ muzikinės kolonėlės versiją.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Jei įsigyjate prekę „Mac Arena“ svetainėje paspaudę ant nuorodos į „Amazon“ svetainę — „MacArena“ gauna nedidelį mokestį, o jums tai nieko papildomai nekainuoja.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nesiunčia į Lietuvą to 28usd vertės bevielio pakrovejo

 2. Nesuprantu dėl iPhone 8 ekrano keitimo - tai net po oficialaus Apple remonto prarandamas funkcionalumas - automatinis ekrano šviesumo reguliavimas? Ta prasme, Apple, rimtai??

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų