Kaip dalintis iCloud saugyklos vieta su Family grupės nariais

iCloud Family Sharing

Turinio dalinimosi su Šeimos grupės nariais funkcionalumą „Apple“ pristatė dar 2014 metais kartu su „iOS 8“, tačiau galimybė dalintis „iCloud“ saugyklos vieta atsirado tik „iOS 11“.

Dar 2014 metais, su „iOS 8“ pristatyta „Family Sharing“ paslauga suteikė šeimos skaitmeniniam gyvenimui daugiau harmonijos leisdama Šeimos grupės nariams tarpusavyje dalintis „iTunes“, „iBook“ ir „App Store“ įsigytu turiniu kiekvienam iš narių naudojant savo asmeninę paskyrą. Vėliau atsirado ir „šeimyninis“ „Apple Music“ planas, o su „iOS 11“ kompanija pristatė ir galimybę šeimos grupės nariams dalintis „iCloud“ saugyklų vieta.

Priklausomai nuo to kaip esate sukonfigūravę ir įgalinę „Family Sharing“ paslaugą, „iCloud Storage“ gali būti ir neįgalinta automatiškai jūsų sukurtai šeimos grupei.

Prieš paaiškindamas kaip įjungti dalinimosi „iCloud“ saugyklos vieta su Šeimos grupės nariais paslaugą turiu paminėti, kad tokia galimybė yra tik įsigijusiems 200GB (2,99€/mėn) ar didesnį „iCloud“ saugyklos planą.

Kaip pasidalinti iCloud vieta su šeimos grupės nariais

iOS įrenginio pagalba

 1. Atidarykite Settings aplikaciją
 2. Paspauskite ant savo vardo
 3. Paspauskite Family Sharing
 4. SHARED FEATURES skirsnyje paspauskite iCloud Storage
 5. Vykdykite nurodymus jei naudojate 50GB ar mažesnį „iCloud“ planą. Jei prenumeruojate 200GB ar didesnės talpos „iCloud“ saugyklą — tiesiog įjunkite šią galimybę.

Atlikę šiuos veiksmus, pasiųskite „Message“ žinutę šeimos nariams mokantiems individualiai už „iCloud“ saugyklą, kad nuo šiol jie gali naudotis bendra šeimos saugykla.

Mac kompiuterio pagalba

 1. Jei naudojate mažesnį nei 200GB „iCloud“ saugyklos planą — atnaujinkite į 200GB (2,99€/mėn) ar 2TB (9,99€/mėn)
 2. Atidarykite System Preferences aplikaciją
 3. Paspauskite ant iCloud
 4. Paspauskite ant Manage Family
 5. Pasirinkite My Apps & Services ir tada iCloud Storage
 6. Paspauskite ant Start Sharing ir patvirtinkite paspausdami Done

Kaip pažiūrėti kiek kiekvienas šeimos narys naudoja bendros iCloud saugyklos

Kiekvienas Šeimos grupės narys gali pažiūrėti kiek jis ir kiti šeimos nariai naudoja bendros „iCloud“ saugyklos vietos.

iPhone, iPad, or iPod touch

 1. Atidarykite Settings
 2. Paspauskite ant savo vardo
 3. Palieskite Family Sharing
 4. Palieskite iCloud Storage

Mac kompiuteryje

 1. Atidarykite System Preferences aplikaciją
 2. Paspauskite Manage Family
 3. Paspauskite ant My Apps & Services
 4. Pasirinkite iCloud Storage

Kai laisvos vietos „iCloud“ saugykloje liks nedaug — visi Šeimos grupės nariai gaus pranešimą apie tai pranešimą ir Šeimos grupės „galva“ arba Šeimos grupės narys, kuris įsigijo „iCloud“ planą gali įsigyti didesnį planą — iki 2TB.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip vyksta "atsiskyrimo" procesas nusprendus nebesinaudoti bendra iCloud Drive vieta? Tiksliau kas vyksta su "slave" accounto duomenimis, kurie yra iCloud'e. Tiesiog galima savo accountui nusipirkti planą ir viskas, ar pirma reik anuos iškelti?

  • Kiek suprantu, kalbant apie failus, jie liks įrenginyje, tačiau iš iCloud bus panaikinti. Tačiau reikia pabandyti, manau gali būti niuansų, pavyzdžiui tuo atveju jei iCloud yra daugiau duomenų (failų) nei gali talpinti įrenginys ir panašiai.
   Ką apie tai sako „Apple“: support.apple.com/HT201081.
   Kalbant apie šeimos narių atskyrimą nuo „Family“ grupės, jei jie yra 13 metų ir vyresni — problemų nėra, tačiau panašu, kad jaunesnius nei 13 metų šeimos grupės narius atskirti nuo grupės nėra paprasta. Jie liks grupėje iki jiems sukaks 13 metų, arba juos reikia priskirti prie kitos „Family“ grupės, arba skambinti „Apple“. Bent jau man susidarė toks įspūdis skaitant su šia problema susidūrusių įrašus forumuose. Taip yra dėl JAV įstatymų. Daugiau apie tai galite paskaityti čia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų