Kaip sužinoti ar nusipirkote naują iPhone ar refurbished

Nors pakaitiniai (refurbished) „Apple“ telefonai atitinka naujų „iPhone“ kokybės garantijas, perkant naują telefoną parduotuvėje turėtumėte gauti jį naują. Tačiau, perkant pas kai kuriuose ne autorizuotus pardavėjus pasitaiko atvejų kai įsigytas „iPhone“ nėra naujas.

Kai kurie neautorizuoti „Apple“ pardavėjai bando gudrauti ir kaip naujus parduoda (refurbished)[1]iPhone“. Nors refurbished telefonai yra „Apple“ sertifikuoti ir savo kokybe prilygsta naujiems „iPhone“ — jie neturėtų pristatomi kaip nauji telefonai. Kaip ten bebūtų, bet kai kurie pardavėjai siekdami asmeninės naudos, kartais bando „iškišti“ refurbished ar pakeitimui servise skirtus „iPhone“ kaip naujus.

Kaip atskirti ar įsigijote naują ar atstatytą (refurbished) iPhone

 1. „iPhone“ atidarykite SettingsGeneral → About.
 2. Atkreipkite dėmesį į Model eilutėje parašytą skaičių ir raidžių kratinį.

„Model“ eilutėje parašytas „iPhone“ modelio numeris ir kai kurios raidės tame modelio numeryje leidžia sužinoti ar tai naujas ar atstatytas (refurbished) telefonas, kokiai rinkai skirtas ir t.t.

Pirmoji Modelio numerio raidė

M — naujas įrenginys skirtas mažmeninei prekybai
F – atstatytas (refurbished) „iPhone“
N — „iPhone“ skirtas pakeisti garantijos ar serviso metu (kai įrenginyje yra keli pažeidimai dažniausiai tokie telefonai pakeičiami, o ne remontuojami).

Šalis kuriai skirtas iPhone

Paskutiniai modelio simboliai prieš „/“ yra skirti pažymėti šalį ar regioną, kuriam skirtas šis „iPhone“ modelis.

Kodas Reikšmė
A Kanada
AB Saudo Arabija, JAE, Kataras, Jordanija, Egiptas
B Jungtinė Karalystė ir Airija
BG Bulgarija
BR Brazilija
BT Jungtinė Karalystė
BZ Brazilija
C Kanada
CH Kinija
CI Paragvajus
CM Vengrija, Kroatija
CR Kroatija
CS Slovakija, Čekija
CN Slovakija
CZ Čekija
D, DM Vokietija
DN Austrija, Vokietija, Olandija
E Meksika
EE Estija
EL Estija, Latvija
ER Airija
ET Estija
F Prancūzija
FB Prancūzija, Liuksemburgas
FD Austrija, Liechtensteinas, Šveicarija
FS Suomija
GB Graikija
GH Vengrija
GP Portugalija
GR Graikija
HB Izraelis
HC Vengrija, Bulgarija
IN Indija
IP Italija
J, JP Japonija
IP Portugalija, Italija
ID Indonezija
K Švedija
KH Pietų Korėja, Kinija
KN Danija ir Norvegija
KS Suomija ir Švedija
LA Gvatemala, Honduras, Kolumbija, Kosta Rica, Peru, El Salvadoras, Ekvadoras, Nikaragua, Barbadosas, Dominikos Respublika, Panama, Puerto Rikas
LE Argentina
LL JAV
LP Lenkija
LT Lietuva
LV Latvija
LZ Paragvajus, Čilė ir Urugvajus
MG Vengrija
MM Juodkalnija, Albanija ir Makedonija
MY Malaizija
ND Olandija
NF Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas, Portugalija
PK Lenkija, Suomija
PL, PM Lenkija
PO Portugalija
PP Filipinai
PY Ispanija
QB Rusija
QN Švedija, Danija, Islandija, Norvegija
QL Ispanija, Italija, Portugalija
RO Rumunija
RP Rusija
RR Rusija, Moldavija
RS, RU Rusija
RM Rusija, Kazakhstan
RK Kazakstanas
SE Serbija
SL Slovakija
SO Pietų Afrika
SU Ukraina
T Italija
TA Taivanis
TH Tailandas
TU Turkija
TY Italija
VN Vietnamas
X Australija, Naujoji Zelandija
Y Ispanija
ZA Singapūras
ZD Liuksemburgas, Austrija, Belgija, Monakas, Vokietija, Prancūzija, Olandija, Šveicarija
ZG Danija
ZO Jungtinė Karalystė
ZP Honkongas ir Makau
ZQ Jamaika

Gali būti ir kiti raidžių junginiai, pavyzdžiui SU — telefonai, kurie gali naudoti tik vieno konkretaus operatoriaus SIM korteles.

Neretai atskirti ar tai pardavimui skirtas telefonas galima ir iš dėžutės. Įprastai refurbished telefonų dėžutės yra baltos ir neturi jose įdėto telefono paveikslėlio.

Kairėje „Apple“ atnaujinto (refurbished) „iPhone 6s“ dėžutė, o dešinėje naujo.
Kairėje „Apple“ atnaujinto (refurbished) „iPhone 6s“ dėžutė, o dešinėje naujo.

 1. „Refurbished iPhone“, tai sertifikuoti „Apple“ telefonai, kurie buvo gražinti naudotojų ar sugedę ir pakeisti kitais. Tokius telefonus „Apple“ sutaiso, pakeičia dėvėjimosi žymes turinčias detales ir arba naudoja pakeisti sugedusius „iPhone“ servisuose arba, kai kuriose šalyse, parduoda žemesne kaina.  ↩

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. 7+, pirktas iDeal’e, prieš „/“ yra ET (Estija). Veikia greitai, kaip ne Estiškas :-). Jei rimtai, ar tai kaižką daugiau reiškia nei paskirtis rinkai? Pvz. jei pirkčiau JAV SIM-Free, ar turėčiau problemų iš geležies suderinanumo pusės?

  • Nėra skirtumo ar telefonas skirtas Estijai ar Lietuvai. Manau Apple dažniausiai nežaidžia su leidimu telefonų kiekvienai iš trijų Baltijos valstybių atskirai (techniškai jie yra identiški) ir pasirenka vieną, pavyzdžiui labiau ekonomiškai ir kitaip toliau pažengusią Estiją.

   Dėl „iPhone“ skirtų skirtingoms rinkoms:

   - yra CDMA ir GSM modeliai. CDMA Lietuvoje ir didesnėje pasaulio dalyje neveiks arba veiks per roamingą (Lietuva, man atrodo, net neturi CDMA roamingo paslaugos). Nuo 2011 metų, man atrodo Apple lyg ir visus „iPhone“ daro „quad-bandin´ius“ ir kaip ir panaikina pirminį skirtumą tarp EU ir JAV rinkoms skirtų ragelių.
   - LTE suderinamumas. Dėl radio antenų apribojimų ir saugant akumuliatorius nei vienas iš iPhone nenaudoja 26 LTE kanalų. Nevardinant visų kanalų ir rinkų. Pagrindinis skirtumas tarp JAV ir EU skirtų „iPhone“ yra tas, kad amerikoniškuose nėra LTE 7 kanalo, kuris vis dar dominuojantis Rytų Europos, Skandinavijos šalyse, Rusijoje, Kolumbijoje, Brazilijoje, Australijoje ir Saudo Arabijoje. Azijai skirti kai kurie „iPhone“ modeliai išvis neturi LTE, kituose LTE kanalų kiekis labai mažas. Lietuvos operatoriai 4G ryšį teikia trijose dažnių juostose – 800 MHz, 1800 MHz ir 2600 MHz. 800 MHz dažnis atitinka 20 kanalą, 1800 MHz – 3 kanalą, o 2600 MHz – 7 kanalą. Jei nenurodyta, kad įrenginys veikia 3, 7 ar 20 LTE kanalu, Lietuvoje tokio greičio internetu nepasinaudosite. Vėlgi, nors nėra 7 kanalo — lieka dar 3 ir 20. Pasirinkimas skurdesnis, gal ne visur bus 4G, bet nebus taip blogai, kaip su Kinijos rinkai skirtais telefonais kur naudojami 1900, 2300 ir 2500 MHz dažniai (nuo 38 iki 41 kanalo), tad Kinijos rinkai skirti telefonai Lietuvoje LTE ryšio negaudys.
   - Įsigijus telefoną skirtą tam tikrų šalių rinkoms jame galima pasigesti tam tikrų paslaugų. Pavyzdžiui iPhone skirtuose Jungtiniams Arabų Emyratams, Egiptui, Jordanijai, Katarui, Saudo Arabijai… gal dar kokioms — nerasite „FaceTime“, ir nesvarbu kokius regiono nustatymus rinksite ar ką jo nustatymuose keisite ir kiek kartų švariai perrašinėsite iOS jame — „FaceTime“ jame nebus.

   P.S. Mano telefonas taip pat ET, veikia gerai kaip nelietuviškas :)

 2. / A - Kanada, pirktas iDeal’e Lietuvoje, kokių blogybių laukti? Ar čia jokio skirtumo? Kiek ką bandžiau, viskas veikia.

 3. Pas mane taip pat /A - pirktas Lietuvoje. Bet net viduje yra lietuviška instrukcija. Tai nelabai suprantu logikos su ta Kanada.

 4. Kaip parašyta straipsnyje, reikia žiūrėti į "simboliai prieš „/“, NE po.

 5. Gerai skaitom :)), prieš / pas mane irgi ET :)

 6. Panašu, kad mums tinka ir JAV aparatai skirti jų AT&T / T-Mobile tinklams: https://www.apple.com/iphone/LTE/

 7. Pas mane taip pat ET.

 8. Aha:))) pas mane irgi ET:))

 9. Cha,o pas mane LP :) laksto kaip bite :)

 10. +1 už ET :)

 11. iPadas HC, iPhone - ZD. Pirkti atitinkamai iDeal ir Bitėje.

 12. Pažiūrėjau senuką iPadą 2 - SO :)

 13. Pirkau Iphone 6s iš https://www.telia.lt/privatiems/telefonai/apple/iphone-6s-128gb prieš tris mėnesius. Raidės irgi ET. Manau daugumai tas pats bus. O dė ko tose šalyse negalim naudoti Facetime? Įdomu būna, kad netyčia patenka į Europą tokių. Ką tada daryt reikėtu? Jaučiu į garantiją nuneštum ir pakeistu :DD

  • Neteko girdėti apie netyčia patekusius, bet teko girdėti ten nusipirktų iPhone savininkų nustebimus ir beviltiškus bandymus surasti Facetime.
   Man atrodo pernai Qatar'as buvo užblokavęs VoIP aplikacijas tokias kaip: Skype, Facetime, Duo, Viber ir WhatsApp šalies lygyje. Kai kurios (o gal ir visos) ublokuotos ten iki šiol.
   Su „iOS 11.3“ Saudo Arabijos naudotojams atsirado galimybė naudotis FaceTime, bet ne Qatar'e ir kitose iš aukščiau paminėtų.
   Kokia priežastis… sunku pasakyti, nes niekada specialiai tuo nesidomėjau. Tačiau, iš į akis patekusios informacijos, kiek pamenu, bent jau iš Saudų ir Kataro lyg ir buvo kalbama, kad reikia palaikyti mob. ryšio operatorius, o ne veltui pliurpti :)

Parašykite komentarą

Į viršų