Kaip iš Mac pašalinti MacKeeper

Dažnai „Mac“ kompiuterių naudotojai kreipiasi pagalbos prašydami padėti atsikratyti įkyraus „MacKeeper“ „nežinia kaip“ patekusio į jų kompiuterį.

Internete yra daug subjektų įvairiais būdais besistengiančių geruoju ar bloguoju suvilioti internautus atsisiųsti, nusipirkti, apsilankyti, paspausti, pateikti duomenis ir t.t. Viena tokių, senesniems „Apple“ ekosistemos gyventojams gerai žinoma „MacKeeper“.

Sunku būtų išskirti kokį nors vieną internautų naudojančių „Mac“ kompiuterius segmentą užkimbantį ant „MacKeeper“ kabliuko. Tai ir jauni, rodos kompiuterinės technikos naudojime išprusę jaunuoliai, įvairiausius įrenginius savo rankose laikę „nuo pat pirmų dienų“, tačiau iš savo jauno žalumo amžinai skubantys, nepaskaitantys ir su viskuo sutinkantys (spaudžiantys „sutinku“ mygtukus). Ant įvairiausių gudriai užmestų kabliukų internete užkimba ir ne tokie jauni naudotojai, kurie linkę paskaityti, neskubėti ir pagalvoti, tačiau yra patiklūs ir ne itin išprusę kompiuterių naudojime.

Kas tas MacKeeper

„MacKeeper“ yra vienas iš visos virtinės internete agresyviai platinamų produktų. Dėl savo agresyvios ir klaidinančios reklamos šis produktas yra priskiriamas prie grobikiškų kenkėjiškų kodų.

„MacKeeper“ kūrėjai deklaruoja, kad jų sukurta aplikacija skirta apsaugoti „Mac“ kompiuterius nuo virusų, tačiau jų agresyvi ir neetiška „MacKeeper“ platinimo taktika užtarnavo kompanijai prastą vardą, o ir šiaip ši „antivirusu“ vadinama programinė įranga labiau panaši į virusą ir yra puiki terpė kenkėjams plisti.

Su agresyvia ir klaidinančia „MacKeeper“ reklama, daugelis „Mac“ kompiuterių naudotojų susiduria naršydami internete, kai staiga pasirodo informacija, kad neva jų kompiuteris yra užkrėstas virusais ir čia tuojau pat pasiūloma pagalba — atsisiųsti ir kompiuteryje įdiegti „MacKeeper“. Už šios programinės įrangos neetišką reklamą atsakinga kompanija „Zeobit“.

Be visa ko, omenyje turint tai ką „MacKeeper“ aplikacija sakosi galinti padaryti, ji yra dar ir pakankamai brangi. Ją įdiegus ji gana intensyviai reikalauja ją įsigyti. Be to, įdiegus „MacKeeper“ kompiuteryje šis gana stipriai sulėtėja, pradeda šokinėti visokios reklamos, o operacinė sistema pradeda veikti nestabiliai. Be to, „MacKeeper“ geba savarankiškai į kompiuterį parsiųsti ir jame įdiegti įvairią programinę įrangą.

„MacKeeper“ diegimo kompiuteriuose reikėtų vengti, o užkibus ant jos kabliuko — pašalinti.

Kaip pašalinti MacKeeper

MacKeeper būdas

„MacKeeper“ kūrėjai teigia, kad aplikacijos iš kompiuterio pašalinimas yra paprastas (reikia pripažinti, kad jis tikrai gerokai supaprastėjo lyginant su tuo koks jis buvo prieš kokius penkis metus). Tačiau, kadangi naudojant „MacKeeper“ būdą uždaroma aplikacija — aplikacijai pašalinti reikalingi papildomi žingsniai. Aplikacijos piktograma iš meniu juostos turi būti pašalinta pirmoje eilėje.

 1. Atidarykite „MacKeeper“ aplikaciją
 2. Iš „MacKeeper“ meniu pasirinkite Preferences ir paspauskite General
 3. Nuimkite varnelę esančią šalia Show MacKeeper icon in menu bar
 4. Iš „MacKeeper“ aplikacijos meniu pasirinkite Quit
 5. Pertempkite „MacKeeper“ aplikaciją iš „Applications“ aplanko (ar to, kuriame ją esate išsaugoję) į šiukšlinę
 6. Jei būsite paprašyti įveskite administratoriaus slaptažodį.

„Mac“ kompiuteryje gali būti atidarytas „MacKeeper“ svetainės puslapis, kuriame būsite paklausti kodėl pašalinote aplikacija, tačiau atsakyti į klausimus visiškai nebūtina — galite tiesiog uždaryti tą langą.

Tačiau čia dar ne viskas…

Kaip ir daugelis „Mac“ aplikacijų „MacKeeper“ turi ir kitose sistemos vietose išsaugotų vietinę failų. Jei nenaudojate aplikacijų, kurios stebi iš sistemos trinamas aplikacijas (tokios kaip „AppCleaner“ ) ir pasistengia surankioti jų paliktus failus bei pasiūlo juos ištrinti ar kitokios sistemos švarą prižiūrinčios programinės įrangos, tokios kaip „Malwarebytes“[1], reikėtų ištrinti tuos „MacKeeper“ paliktus failus rankiniu būdu (o ir naudojant specialias aplikacijas, naudinga patikrinti ar visus failus jos surankiojo).

 1. Finder aplikacijos meniu pasirinkite GoGo to Folder…
 2. Atsidariusiame lange įveskite ~/Library ir paspauskite Go mygtuką.
 3. Jei atsidariusiame lange pamatysite aplanką MacKeeper Backups — tempkite jį į šiukšlinę.
 4. Raskite ~/Library aplanke Caches aplanką ir jei jame rasite failus com.mackeeper.MacKeeper, com.mackeeper.MacKeeper.Helper ar bet kokius kitus failus, kurių pavadinime yra MacKeeper — tempkite juos į šiukšlinę.
 5. Raskite ~/Library aplanke Preferences aplanką ir jei jame rasite com.mackeeper.MacKeeper.AdwareAnalyzer.plist failą – tempkite jį į šiukšlinę.
 6. Raskite ~/Library aplanke LaunchAgents aplanką ir ištrinkite jame viską kas failo pavadinime turi MacKeeper ar JustCloud.
 7. Išvalykite šiukšlinę.

Jei MacKeeper vis tiek vaidenasi

Kartais įdiegus „MacKeeper“ įdiegiami ir Safari plėtiniai bei slapukai. Tokiu atveju naršant internete gali vėl ir vėl rodytis „MacKeeper“ ir kita agresyvioji reklama visaip gąsdinanti ir peršanti įdiegti „MacKeeper“ ar kitus produktus.

Naujausia „macOS“ sistema turi savyje įdiegtą įrankį, kuris pašalina visokius žinomus ir nepageidaujamus adware ir malware kai perkraunamas „Mac“ kompiuteris — pradžioje pabandykite jį perkrauti. Jei tai nepadėjo:

 1. Paspauskite ant Apple obuolio piktogramos esančios kairėje macOS meniu juostos pusėje ir pasirinkite Force Quit…, sąraše pažymėkite Safari ir paspauskite ant lango apačioje esančio Force Quit mygtuko.
 2. Atidarykite Safari naršyklę ir iš Safari meniu pasirinkite Preferences
 3. Paspauskite ant Extensions
 4. Sąraše pažymėkite visus priedus, kurių nepažįstate ir spauskite Uninstall
 5. Paspauskite ant Privacy ir tada ant Manage Website Data
 6. Lange esančiame paieškos laukelyje įveskite mackeeper ir jei kas nors bus surasta — spauskite Remove All
 7. Uždarykite „Safari“ nustatymų (Preferences) langą.
 8. Uždarykite „Safari“ naršyklę.
 9. Perkraukite kompiuterį.

Jei norite patys, rankiniu būdu ištrinti „MacKeeper“ priklausančius failus ar patikrinti ar viskas švariai išvalyta — žemiau failai ir aplankai į kuriuos turėtumėte nusitaikyti šluodami „MacKeeper“ iš kompiurerio:

/Applications/MacKeeper.app
/Applications/JustCloud.app
/Library/Preferences/.3FAD0F65-FC6E-4889-B975-B96CBF807B78
/private/var/folders/mh/yprf0vxs3mx_n2lg3tjgqddm0000gn/T/MacKeeper*
/private/tmp/MacKeeper*
~/Library/MacKeeper Backups*
~/Library/Caches/com.mackeeper.*
~/Library/Application Support/MacKeeper Helper
~/Library/LaunchAgents/com.zeobit.MacKeeper.Helper.plist
~/Library/LaunchAgents/com.jdibackup.JustCloud.autostart.plist
~/Library/LaunchAgents/com.jdibackup.JustCloud.notify.plist
~/Library/Logs/JustCloud
~/Library/Logs/MacKeeper.log
~/Library/Logs/MacKeeper.log.signed
~/Library/Logs/SparkleUpdateLog.log
~/Library/Preferences/.3246584E-0CF8-4153-835D-C7D952862F9D
~/Library/Preferences/com.mackeeper.MacKeeper.AdwareAnalyzer.plist
~/Library/Preferences/com.zeobit.MacKeeper.Helper.plist
~/Library/Preferences/com.zeobit.MacKeeper.plist
~/Library/Saved Application State/com.zeobit.MacKeeper.savedState
~/Downloads/MacKeeper*
~/Documents/MacKeeper*

Alternatyviai galite pasinaudoti Shell skriptu iš „Github“ ištrinančiu iš kompiuterio „MacKeepr“ ir „JustCloud“. (už nuorodą ačiū Martynas Andriejaitis).

Posts criptum

Kaip matote užkibus ant agresyvios ir neetiškos „MacKeeper“ reklamos — aplikaciją įdiegti yra gerokai paprasčiau nei ją paskui iškrapštyti iš kompiuterio.

Išmetus „MacKeeper“ nereiškia, kad daugiau niekada nebematysite jos reklamos. Kompanija neretai keičia savo taktiką, kuri ir pakeista išlieka labai agresyvi. Viskas priklauso nuo to kokiose svetainėse lankotės, iš kur ir kokias aplikacijas siunčiatės ir diegiate.


 1. Jei jau naudoti šiam tikslui aplikacijas — man labiau patinka tokios kaip „AppCleaner“, nes tokios kaip „Malwarebytes“ yra ne tik mokamos, bet ir perteklinės — pačios sveikatos sistemai nesuteikiančios.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Šitas tai zaraza kaip reikiant, jau tris kartus draugams teko švariai perinstaliuot OS po to kai anie nieko apie ji nežinodami sutiko "pravalyti" savo makus nuo virusų...

 2. Atlikau nurodytus veiksmui, tačiau mackeeper "neįsimeta" į šiukšlinę. Ką daryti?

 3. ir aš atlikau nurodytus veiksmus,bet iš aplikacijų aplanko mackeeper aplikacija neišsimeta. o atlikus visus veiksmus,pbaigoje neišsivalo šiukšlinė, rašo stop.Ir pradžioje spustelėjus general, ji niekaip nesuregavo,nors varnelę nuėmiau.aš prisimenu tą dieną ir valandą kai užsakinėjau paslaugą, tai to laiko intervale mačiau dar daug kitų failų, kuriu pavadinime nebuvo mackeep vardo,nors rodo tą pačią valandą. ačiū jei atsakysite.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų