Kaip bendrinti nuotraukas ar video Photos aplikacijoje Mac

Bendrinti nuotraukas „Photos“ aplikacijoje per „iCloud“ yra gerokai paprasčiau nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Jei norite peržiūrėti nuotraukas ir video patalpintas „Photos“ aplikacijoje susietoje su jūsų „iCloud“ paskyra, pasidalinti jomis ar parašyti komentarą po kitų su jumis bendrinamos nuotraukomis ir albumais ar po tomis nuotraukomis, kurias bendrinate jūs, ar „Photos“ aplikacijos turiniu pasidalinti „Facebook“ ar „Flickr“ socialiniuose tinkluose, „Mac“ kompiuteryje yra visa eilė būdų tai padaryti.

Kaip bendrinti nuotraukas iCloud (iCloud Photo Sharing)

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Photos aplikaciją.
 2. Radę nuotrauką ar nuotraukas, kuriomis norite pasidalinti pažymėkite ją (jas) ir paspauskite dešinį pelės klavišą.
 3. Kontekstiniame meniu pasirinkite Share ir tada iCloud Photo Sharing.
 4. Jei norite galite įrašyti savo komentarą
 5. Jei jau turite albumą, kuriame yra bendrinamos „Photos“ turinys galite apsirinkti jį arba sukurti naują paspausdami ant + New Shared Album….

Kaip peržiūrėti bendrinamą turinį Photos aplikacijoje

Kai per „iCloud Photo Sharing“ pasidalinote „Photos“ aplikacijos turiniu ar kas nors juo pasidalino su jumis — tą turinį „Photos“ aplikacijoje „Mac“ rasti labai paprasta. Galite net „palaikinti“ ar po tuo turiniu parašyti komentarą.

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Photos aplikaciją.
 2. Kairėje aplikacijos lango pusėje esančioje juostoje išskleiskite Shared Albums ir pasirinkite pageidaujamą albumą arba iš aplikacijos meniu pasirinkite ViewSharedShared Albums → [albumo pavadinimas]

Kaip papildyti iCloud Photo Sharing bendrinamą turinį naujais nariais

Nesvarbu ar sukūrėte naują bendrinamą albumą ar norite naujais nariais papildyti jau esamą (jūsų valdomą) — padaryti tai labai paprasta. Naujai patalpintas žmogus gaus pakvietimą į „iCloud Photo Sharing“ ir galės jį patvirtinti „iPhone“, „iPad“ ar „Mac“.

Prieš pridėdami naujus narius atminkite, kad galite tai padaryti tik tuose albumuose, kurių bendrinimą inicijavote jūs (esate jų savininkas). Pridėti naujų narių į kieno nors kito su jumis bendrinamą albumą negalite.

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Photos aplikaciją.
 2. Šoniniame aplikacijos meniu pasirinkite Shared Albums.
 3. Pažymėkite bendrinamą albumą, kurio narių skaičių norite papildyti
 4. Paspauskite ant lango dešinėje pusėje, viršuje esančios narių (People) piktogramos (žmogaus siluetas) Pople piktograma
 5. Paspauskite Invite People lauko viduje ir įveskite žmogaus, kurį norite pakviesti vardą (jei jis yra adresų knygoje) ar elektroninio pašto adresą.
 6. Paspauskite Enter ↲ savo pasirinkimo patvirtinimui ir pakvietimo išsiuntimui.

Kaip uždėti laı̇̃kus prie bendrinamų nuotraukų ar video

Bendrinamas turinys „Photos“ aplikacijoje yra privati aplikacijos albumo versija, kokią galite sukurti daugelyje socialinių tinklų. Tik žmonės su kuriais tą albumą bendrinate gali matyti jo turinį ar jį papildyti. Taip pat kaip ir daugelyje soc. tinklų, po bendrinamuose albumuose esančiomis nuotraukomis ar video galima rašyti komentarus ar dėti „laı̇̃kus“ ir kiti grupės nariai apie tai gaus pranešimus.

Tai visada buvo galima padaryti „Photos“ aplikacijoje „iPhone“ ir „iPad“, o dabar jau kuris laikas tai padaryti yra įmanoma ir „Mac“.

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Photos aplikaciją.
 2. Šoniniame aplikacijos meniu pasirinkite Shared Albums.
 3. Paspauskite ant bendrinamo albumo kuriame norite parašyti komentarą.
 4. Du kartus spragtelėkite pele ant nuotraukos, kurią norite pakomentuoti.
 5. Kairiame nuotraukos kampe pamatysite piktogramą panašią į burbulą piešiamą komiksuose kai norima parodyti ką personažas kalba su „+“ simboliu ar komentarų kiekį atspindinčiu skaičiumi jo viduje.
 6. Atsidariusiame lange galite pasirinkti ar padėti šypsenėlę ar įrašyti komentarą paspaudžiant ant Add a Comment….
 7. Paspauskite Send.

Kaip Photos skirtoje Mac bendrinti vieną nuotrauką ar video

Kaip ir kitų turinio bendrinimo būdų „Photos“ aplikacijoje atvejais, norint bendrinti vieną nuotrauką ar video — tai padaryti labai paprasta. „Mac“ bendrinimo plėtiniai leidžia pasidalinti „Photos“ esančiu turiniu ne tik su „iCloud“ naudotojais, bet ir socialiniuose tinkluose.

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Photos aplikaciją.
 2. Pažymėkite nuotrauką ar video, kuriuo norite pasidalinti. Jei pasidalinti norite iš karto keliais failais — pažymėkite juos: Shift ⇧-pelės paspaudimas ant failo ar Cmd ⌘-pelės paspaudimas ant failo.
 3. Paspauskite ant aplikacijos lango dešinėje, viršuje esančios dalinimosi (Share) piktogramos panašios į stačiakampį su iš jo į viršų išeinančia rodykle share piktograma
 4. Pasirinkite bendrinimo būdą ar vietą.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Yra niuansai su "iCloud Photo Sharing": foto perkompresuojama ir sumažinama iki "2048 pixels on the long edge". Video taip pat sumažinamas iki 720p. Asmeniškai man tie apribojimai atrodo senstelėję.

 2. Pas Google Photos šioje vietoje geriau padaryta: jei kažkas pasidalina nuotraukomis, tai iš karto tu turi prieigą prie originalo jei parsisiunti ar pridedi ir į savo Google Photos biblioteką.

  • Jei naudojama nemokama „Google Photos“ paslauga — joje išsaugomos nuotraukos taip pat suspaudžiamos taip sumažinant užimamą vietą diske ir atitinkamai kokybę padarant prastesne. Žiūrint tokią nuotrauką didelio skirtumo gal ir nepastebėsi, nors kartais jis matomas ir „plika akimi“, tačiau atspausdinus nuotrauką iš „Google Photos“ kokybės kritimas pastebimas. Dar, jei į nemokamą „Google Photos“ patalpinami didesni nei 16 megapikselių kadrai — jie sumažinami iki 16MP, o didesnės nei 1080p rezoliucijos video sumažinami iki 1080p ar mažesnio dydžio. Tiesa, reikia pripažinti, kad „Google“ vaizdo suspaudimo algoritmai nėra labai prasti ir kai kuriose nuotraukose skirtumo beveik nesimato. Pavyzdžiui į „Google Photos“ įkėlus 4032x3024 (12,19MP) 16,7 MB dydžio nuotrauką, nors kadro dydis nesumažėja ir lieka 4032x3024, tačiau failo dydis iš 16,7 MB tampa 1,05MB taip, kad sumažėja beveik 16 kartų ir atitinkamai praranda vaizdo duomenų. Žinoma, kiekvienai konkrečiai nuotraukai suspaudimo lygis yra skirtingas čia tik vieną nuotrauką paminėjau kaip pvz.

   Kalbant apie RAW failus perkeliamus į nemokamą „Google Photos“ tai perkėlus 23MB DNG failą, jis tampa 820KB JPEG failu. Taip, kad spaudžia ir „Google“ ir gana stipriai. O RAW failų atveju kokybės nuosmukis yra milžiniškas ir pastebimas net ir tiesiog užmetus akį į originalą ir tai ką su juo padarė „Google“.

   Mokantys už „Google Pictures“ arba „Google Pixel“ savininkai turi ribotą 15GB vietą saugykloje, tačiau jų video ir nuotraukos nesuspaudžiamos.

   • Tačiau jei Google Photos pasidalini, googlas papildomai jų neperspaudžia ar rezoliucijos nekeičia, palieka kaip jau yra. Apple galėtų taip pat elgtis, o ne papildomai pridaryti pažemintos kokybės kopijų. Jei aš važiuoju su šeima į kelionę ir visi fotkiname su telefonais, tai pasidalinti originalais yr kas veikti. Jei pasidaliname per family shariga, tai gauname vieni kitų prastos kokybės kopijas. O galėtų veikti kaip Googlas arba kaip APFS sistema: kopija fiziškai lieka viena kol jos kažkas nemodifikuoja. Kadangi Apple Photos redagavimas yra nedestruktyvus, realiai failas ir būtų vienas kol paskutinis owner’is jo neištrintų. Tai taupytų šeimos bendrą cloud duomenų limitą. Dabar gi jei norime iš keliones kiekvienas pas save turėti po tą pačias foto ar video, turime kažkokiu būdu prisiradyri po N kopijų, kiekvienas pas save.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų