Panašu, kad Apple patyliukais žudo macOS Server

Tema: Mac

Apple paskelbė pranešimą spaudai, kurio turinys panašus į „macOS Server“ nekrologą.

„Apple“ oficialiame pranešime pavadintame „Pasiruoškite pokyčiams macOS Server“ prašo naudotojų, kaip ji pati įvardina pasiruošti pokyčiams, tačiau „macOS Server“ naudotojams tai greičiau pasiruošimas skausmui.

Kompanija praneša, kad naujuose, pavasarį pasirodysiančiuose „macOS Server“ paslėptas diegimo ir atnaujinimo sąsajose. Jei vieną iš tokių paslaugų esate sukonfigūravęs, galėsite ją naudoti ir toliau. Čia atrodytų kaip ir neblogai viskas. Tačiau toliau kompanija mini, kad šios paslaugos bus pašalintos ateityje pasirodysiančiuose atnaujinimuose ir tie, kas jas naudoja ir yra prie jų prisirišę — turėtų skubiai pradėti galvoti apie alternatyvius sprendimus.

Paslaugos, kurių tiekimą „macOS Server“ „Apple“ planuoja nutraukti:

Calendar

Contacts

DHCP

DNS

Mail

Messages

NetInstall

VPN

Web svetainės

Wiki

Tai dar vienas smūgis nedideliems verslams, kurie yra priklausomi nuo „Apple“ Enterprise/IT paslaugų. „macOS Server“ naudotojai turės ieškoti alternatyvų, nes dabar serverio pakete naudojamų paslaugų palaikymas bus nutrauktas. Manau daugeliui kompanijų tai taps didesniu ar mažesniu galvos skausmu. Jei vienų paslaugų alternatyvų galinčių pakeisti pašalinamas iš „macOS Server“ pasirinkimas gana platus (tai nebūtinai palengvina paslaugos pasirinkimo užduotį), tai kitų, pavyzdžiui tokių kaip „Apple“ push pranešimai alternatyvų rasti gali būti labai sudėtinga.

Tai yra tik viena iš jau kuris laikas „Apple“ paleidžiamų griaunančių salvių į „macOS Server“ pusę. Prieš kurį laiką „Apple“ nutraukė „Xserve RAID“ ir „Xserver“ gamybą ir palaikymą, visai eilė „macOS Server“ atnaujinimų vis nutraukdavo tai vienų, tai kitų paslaugų palaikymą ir jas pašalindavo iš sistemos ar sumažindavo jų funkcionalumą. Tai puikiai kontrastuoja su pastaraisiais metais sustiprėjusiu kompanijos aktyvumu propaguojant „iOS“ verslo įmonėse.

Kai kuriuose forumuose skamba visai logiškas klausimas: „kodėl gi “Apple” nenužudo “macOS Server”?“ Palaikymo dokumente „Apple“ atsako: „macOS Server keičia savo paskirtį ir yra labiau skirtas kompiuterių, įrenginių ir duomenų saugyklų jūsų tinkle valdymui.“

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Nenustebčiau jei ir Mac OS nukilintų. Matyt planas ateičiai yra gaminti tik iPhonus ir developinti tik iOS.

  2. Microsoft kažką bandė daryti - viskas viename...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų