Kam man Apple Watch?

Apple Watch ir Fitbit

„Mac Arena“ skaitytojas, kasdien naudojantis: „Apple Watch“, „Mac“, „iPhone“, „iPad“ ir „Apple TV“ dalinasi savo išmanaus „Apple“ laikrodžio naudojimosi patirtimis.

Nuo tada kai „Apple“ pristatė savo išmanų laikrodį (2015 metų balandį) praėjo jau nemažai laiko. Šių metų rugsėjį jau pasirodė trečios kartos modeliai, kurių išorė beveik nepasikeitė, bet visgi progreso atnaujintuose modeliuose yra nemažai. Ką vien reiškia autonomiškas LTE palaikymas, kuris reikšmingai praplečia įrenginio galimybes. Tiesa, čia pas mus, Lietuvoje, to patirti nepavyks. Ne tik dėl to, kad mūsų ryšio operatoriai nepalaiko eSIM technologijos, bet „Apple“ apskritai mūsų krašte neprekiauja „Apple Watch“ laikrodžiais. Neprekiauja, nes jų laikrodžiai nepalaiko lietuvių kalbos, ir nėra aišku ar kada palaikys. Tiesa, „Apple Watch“ galima nusipirkti iš tų prekiautojų, kurie oficialiai neatstovauja „Apple“ mūsų krašte, dažnu atveju tai visokios online parduotuvės. „Apple Watch“ taip pat galima atsivežti iš tos šalies kur jais prekiaujama oficialiai. Čia kiekvieno asmeninis reikalas pas ką ir kur tą daiktą nusipirkti.

Šiuo metu „Apple“ prekiauja iš esmės dviem „Apple Watch“ modeliais. Tai „Series 1“ ir „Series 3“, pastarasis yra dviejų tipų — su LTE palaikymu ir be jo. Europoje LTE palaiko tik Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija ir Šveicarija. Visos kitos modelių variacijos priklauso nuo to iš kokių medžiagų pagamintas laikrodis, tai gali būti aliuminis, plienas ar keramika. Dar būtų galima išsiplėsti į teminius modelius kaip antai Nike ar „Hermès“, bet iš esmės reikšmingų skirtumų tarp jų nėra.

Kodėl man prireikė „Apple Watch“? Kam jis man reikalingas?

Tiesą pasakius tai nėra pirmos būtinybės daiktas, tad imti kreditą ar pardavinėti inkstą dėl jo neverta. Kuo puikiausiai galima apsieiti ir be jo. Galima rasti ir daug pigesnių alternatyvų, tokių kaip „Xiaomi Mi Band“ ar „Fitbit“. Aš pats, prieš tai, naudojau „Pebble Time“ — tai buvo pirmasis išmanus mano laikrodis.

Grįžtant prie klausimo, kam gi man prireikė išmanaus laikrodžio ir kam išvis toks daiktas yra reikalingas? Atsakymas būtų — sportas. Kartais gyvenime nutinka taip, kad tenka pradėti daugiau dėmesio skirti sau, pavyzdžiui nusimest kokių 40-ties kilogramų naštą. Nusimest yra lengvoji dalis, kur kas sudėtingiau yra šios naštos nesusigrąžinti. Tam, kad tai neįvyktų, reikia keisti gyvenimo būdą įvedant į jį daugiau judesio; dietų vaikymasis čia nepadės. Na, o kad tą judesiuką prižiūrėt, visai pravartu šalia turėti išmanų pagalbininką, kaip antai kokį išmanų laikrodį, pamatuoja žingsnius, paskaičiuoja sudegintas kalorijas ir šiaip zyzia lyg koks moralinis priekaištas, kad nenuėjai tiek kiek tą dieną reikėtų.

Jau minėjau, egzistuoja „Apple Watch“ alternatyvos, bet kaip dažnai būna — tos alternatyvos daug geriau veikia su alternatyviais telefonais. O ką daryti jei pas mane normalus telefonas? :) Tokiu atveju išeitis viena — reikia normalaus laikrodžio — „Apple Watch“.

„Pebble Time“ iš tiesų pradėjo manęs netenkinti dėl kelių priežasčių: Visų pirma, mane pradėjo vargint nuolatinis laikrodžio „atsijunginėjimas“ nuo telefono, tai aiškų galėjo būti ir koks techninis laikrodžio nesklandumas, bet kiti šeimoje esantys „Pebble“ laikrodžių naudotojai turi tą pačią problemą. Antra priežastis — „Pebble“ kompanijos kaip ir neliko (ją nupirko „Fitbit“) ir yra daug netikrumo dėl tų laikrodžių palaikymo ateityje. Na o trečia priežastis — norėjosi išplėsti tokias išmanaus laikrodžio galimybes, kurios būtų maksimaliai integruotos į telefoną (mano atveju „iPhone“) ir vienintelis pasirinkimas, mano galva, buvo „Apple Watch“. Yra dar ir ketvirta priežastis - norėjosi atsinaujint :)

Ilgai masčiau kurį iš „Apple Watch“ modelių išsirinkti. Jei mūsuose būtų palaikomas LTE — ilgai negalvočiau — tai kietas ir patogus dalykas. Tačiau taip nėra. Teko gerai pagalvot ką aš gaunu ar prarandu pasirinkęs vieną ar kitą modelį. S1 (Series 1) ir S3 (Series 3) skiriasi gana reikšmingai ne tik kaina bet techninėmis galimybėmis. S3 turi vidinį GPS imtuvą, daugiau atminties, safyrinį stiklą (tiesa, safyrą turi tik tie prabangesni modeliai su plieniniais ir keramikiniais korpusais), yra greitesnis, bei yra atsparus vandeniui, su juo galima ne tik maudytis duše, bet ir plaukiojant baseine suskaičiuot ką gero tame baseine nuveikei. Atrodytų kad ir kaip viskas aišku, skirtumas tik 100€. Bet visgi apsisprendžiau imti pigesnį S1 Ir štai kodėl: kadangi pasinaudoti LTE galimybės nėra tad sporto salėje vis tiek reikia tampytis telefoną dėl „Apple Music“, GPS imtuvas laikrodyje man jokios naudos neduoda, bei kadangi, baseino nelankau tai ir tas atsparumas vandeniui nėra labai aktualus. Vienintelis minusas, mano atveju, kad S1 yra lėtesnis lyginant su S3, bet kai nelygini tai kaip ir neskauda. Jei atvirai, tai ant S3 pinigų neužteko :D

Tai gi dabar ant rankos juodos spalvos S1. Ir lyginant su prieš tai turėtų „Peblbe Time“, tai diena ir mirtis. Vienintelis „Pebble“ pranašumas tas, kad krauti ji reikėjo tik kas ketvirtą dieną. Na bet tai ne argumentas, nes nieko nedarant nėra kam ten ir tą elektrą valgyt. „Apple Watch“ kraunu kaip ir telefoną - kas naktį. Nors jei atjungti širdies ritmo matavimą ir nenaudoti „Workout“ aplikacijos, o tik palikt ji kaip pranešimų gaviklį ant riešo, tai ištemptų ir kokias tris dienas. Tačiau laikrodį pirkau ne tam, kad jo bateriją taupyt.

Vos susiejus laikrodį su telefonu, pastarajame atsirado papildoma programėlė „Activity“. Joje ir yra tie spalvoti žiedai, taip dažnai matomi šių laikrodžių reklamose. Trys žiedai kuriuos smagu „uždaryt“ kiekvieną dieną. Raudonas žiedas „Move“ skaičiuoja kiek sudeginai papildomų — aktyvių kalorijų, be tų kurias sunaudojai mirksėdamas ar kramtydamas. Raudonajam žiedui galima nusistatyti tikslą, tai yra kiek tavo manymu reikia aktyviai padegint kalorijų per dieną. Pas mane ši riba yra 1000 ir tikrai būna dienų kai nepavyksta uždaryt to žiedo. Žalias žiedas „Exercise“ skaičiuoja bet kokią veiklą priverčiančią širdį plakti dažniau. Jei tokia veikla tęsiasi 30 min. — žiedas užsidaro. Dažnai tą žiedą uždaryt man pavyksta 4–5 kartus per dieną. Na o mėlynas žiedas — priverčia bent minutei pakelti sėdmenis nuo kėdės per valandą. Ir jei tai pavyksta padaryt 12 kartų per parą žiedas užsidaro. Už uolų žiedų uždarinėjimą galima gauti įvairiausių virtualių ženkliukų, žyminčių tavo pastovią aktyvią veiklą.

Be šios programos, kuri įdiegiama pagal nutylėjimą, galima naudoti ir kitas. Aš pats kol kas į kitas per daug nesidairau. Nors vieną aplikaciją „SmartGym“, spontaniškumo apimtas, nusipirkau. Bet su ją reikės išsiaiškint vėliau. Kol kas užtenka to kas yra pagal nutylėjimą :)

Apple Watch“ seka širdies ritmą nuolatos, o dabar jis moka susekti ir ar kartais nėra kokia aritmija pasislėpusi. Kol kas, kiek naudoju laikrodį, pas save jos neradau. Visus laikrodžio renkamus duomenis galima pamatyti telefone esančioje „Health“ programoje. Jei kartais kada nors mūsų elektroninėje sveikatos sistemoje būtų galimybė integruoti renkamus duomenys iš tokių įrenginių kaip „Apple Watch“, kad juos galėtų sekti koks suinteresuotas žmogus, kaip pvz šeimos gydytojas, tai mano galva, mūsų mediciną pakeltų į žymiai aukštesnį lygį.

Be visokių sporto reikalų, džiugina smagios „notifikacijos“, ypač pašto. Ne paslaptis, kad elektroniniai laiškai daugumoje nėra pirmo svarbumo reikalas į kurį būtina sureaguoti kaip galima greičiau. Todėl nėra reikalo visų elektroninių laiškų rodyti laikrodyje. Tačiau, būna keletas siuntėjų kurie yra svarbesni nei dauguma, kaip kad pavyzdžiui vaikų elektroninis dienynas. Tokiu atveju nurodžius laikrodyje rodyti tik VIP siuntėjų laiškus, o tą siuntėją įtraukus į VIP sąrašą telefono ar „Mac“ kompiuterio „Mail“ aplikacijoje — laikrodis apie elektroninį laišką praneš tik tokiu atveju jei gauta žinutė jei yra atsiųsta VIP siuntėjo. Tai labai patogu. Gaunamus pranešimus galima ne tik pažiūrėt, bet ir atsakyti į juos tiesiai iš laikrodžio pasirenkant iš anksto surašytų atsakymų šablonų arba nupiešiant raides laikrodžio ekrane, galima suregzti kažką panašaus į sakinį, tik be lietuviškų raidžių (tai, matyt, ir yra ta priežastis kodėl „Apple“ neprekiauja laikrodžiais mūsų šalyje).

Į „Apple Watch“ galima susikelti ribotą kiekį muzikos ir su laikrodžiu susiejus bevieles ausines, jos klausytis tiesiai iš laikrodžio net jei telefono nėra šalia.

Beje, išsipildė sena mano vaikystės svajonė - palaikyti ryšį su pašnekovu kalbant su ant riešo prisegtu laikrodžiu, kaip koks slaptasis agentas, tiesa automobilio valdyti kol kas dar nepavyks, bet štai „Apple TV“ visai neblogai paklūsta valdymui nuo riešo :)

Kas mane Apple Watch džiugina labiausiai

Viena smagiausių „Apple Watch“ galimybių — navigacija. Mėgstu daug vaikščioti, ypač kokiame svetimame mieste, dažnai tenka spoksoti į telefoną nagrinėjant maršrutą. Taip pražiopsai pusę miesto vaizdų. Dabar tai jau praeitis. Suvedus maršrutą telefone esančioje „Apple Maps“, telefoną galima paslėpt giliai kišenėje, nes visą kelio maršrutą nusakys laikrodis, maloniai vibruodamas prieš kiekvieną reikiamą posūkį iki pat kelionės tikslo. Išbandžiau Paryžiuje — veikia puikiai.

Dar vienas smagus dalykas: dabar namie prisėdus prie kompiuterio nebereikia suvedinėti slaptažodžio - jį atrakina laikrodis. Smulkmena bet labai maloni. Pastebėjau, kad net kažkiek susinervinu, jei kartais prisėdu prie kompiuterio be laikrodžio ir jis neatsirakina. Tiesa, norint įgalinti šią funkciją teko pradėti naudoti dviejų veiksnių autentifikacijos metodą. Ir žinoma, jei kažkas gali neveikti, kaip parašyta kad turi veikt, tai pas mane būtinai neveiks. Teko nemažai pavargt registruojant ir išregistruojant savo „iCloud“ paskyrą visuose įrenginiuose, kol galų gale viskas suveikė taip kaip turi būti. Dabar ledas :)

Turbūt net neverta minėti, kad laikrodžio “ciferblatą” galima pasirinkti iš įvairų siūlomų. Tiesa, pasiūlymai tai tik iš „Apple“ ir itin daug jų nėra. Bet ir tų kurie yra — visai neblogi, tarp kurių galima rasti ir Mickey Mouse ar „Toy Stories“ herojus :). Nors, mano galva patys gražiausi „ciferblatai“ yra pas tuos „Apple Watch“ modelius kurie parduodami su „Hermès“ apyrankėmis (be apyrankės tuose laikrodžiuose yra ir didesnis „ciferblatų“ pasirinkimas). Aš pats pakaitomis naudoju lakonišką apskritą su rodyklėmis ir skaičiais arba Siri. Pastarasis patogus ir atspindi visą aktualią informaciją realiuoju laiku, tokią kaip: priminimai, kalendorius, užduotys - labai patogu.

Kol kas pirmieji du mėnesiai su „Apple Watch“ nenuvylė. Tai ne tas daiktas, kuris atsirado vakar ir daugelis jau senai su juo yra susipažinę. Aš pats ilgai „laužiausi“, bet reikia pripažint, kad tai kiek daugiau nei šiaip žaisliukas ir manau, kad jis išties vertas tų pinigų kurių už jį prašo. Dabar kai jį turiu pastebėjau, kad patį telefoną mažiau traukiu iš kišenės — taupau elektrą :) O jei rimtai viskas priklauso nuo lūkesčių, manuosius jis viršijo, o kitus jis gali ir nuvilti :)

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Marius Aksijonaitis

Fotografas ir istorijų mėgėjas.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Aš įsigijau 0 series, nes pabijojau, kad man nepatiks/netiks/nepasiteisins. Naudoju jau apie porą mėn irgi. Viskas ką parašiai yra gryna tiesa + man labai patinka fotografuptis. Pastatai iPhone į stovą ir puikiai matai kur atsistoti, kad foto gautusi tobula. Vienas paspaudimas Laikroduke ir po 3 sec turime nuostabią foto.

  2. Nebloga apžvalga,bet vienas riebus minusas,kuris nesusijęs su laikrodžiu.Autorius užsiminė apie sportą,bet visiškai ignoruoja dietą teikdamas,kad ji nepadės.Stipriai klaidinantis teiginys.O gal autorius dietą įsivaizduoja kaip badavimą ir nieko nevalgimą?
    Suprantu,kad straipsnis ne apie tai,bet tiesiog negalėjau nepakomentuot😊

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų