Kaip brangiausias Apple telefonas atrodo greta savo artimų ir tolimų giminių

Tema: iPhone

Natūralu tikėtis, kad brangiausias „Apple“ telefonas bus ir geriausias, bent jau lyginant su kitais kompanijos sukurtais telefonais. O ką tuo klausimu rodo testai?

iPhone X“, kaip ir jo vyresniuose broliuose „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ plaka „X11 Bionic“. Ir ši širdis išties yra nepaprastai stipri ir leidžia šiems 2017 metų „Apple“ telefonams išvystyti neregėtus greičius.

Metais vyresniuose „iPhone 7“ telefonų modeliuose įdiegtas keturių branduolių „A10 SoC“ procesorius turėjo du aukšto našumo ir du efektyvumo branduolius. „A11“ yra šešių branduolių — du aukšto našumo ir keturi efektyvumo ir visi šie branduoliai esant reikalui gali veikti kartu, tuo tarpu kai A10 procesoriuje vienu metu veikti galėjo tik du branduoliai.

iPhone X ir ankstesnių iPhone modelių procesoriaus (vieno branduolio) pajėgumų testas

iPhone X ir ankstesnių iPhone modelių procesoriaus (vieno branduolio) pajėgumų testas

iPhone X ir konkurentų procesoriaus (vieno branduolio) pajėgumų testas

iPhone X ir konkurentų (vieno branduolio) procesoriaus pajėgumų testas

iPhone X ir ankstesnių iPhone modelių procesoriaus (daugiabranduoliniame režime) pajėgumų testas

iPhone X ir ankstesnių iPhone modelių procesoriaus (daugiabranduoliniame režime) pajėgumų testas

iPhone X ir konkurentų procesoriaus (daugiabranduoliniame režime) pajėgumų testas

iPhone X ir konkurentų procesoriaus (daugiabranduoliniame režime) pajėgumų testas

„A11“ lustų rinkinys taip pat pažymi ir pirmą „Apple“ sukurtą grafikos procesorių (GPU). Trijų branduolių GPU pakeitė anksčiau naudotus „Imagination Technologies“ sukurtus grafinius lustus, kurie beje buvo labai geri. Lyginant anksčiau naudotus GPU lustus ir sukurtą „Apple“, negalima pasakyti, kad grafikos darbo našumas išaugo dramatiškai, taip kaip jis šoktelėjo lyginant anksčiau sukurtų ir paskutiniuose „iPhone“ modeliuose naudojamo pagrindinio procesoriaus našumo skirtumus. Tačiau tai vis tiek žingsnis pirmyn (greityn) lyginant su grafikos našumu, kurį demonstravo ankstesnių kartų „iPhone“.

Greitas įrenginys žinoma yra gerai, bet mobilaus įrenginio naudotojui yra dar vienas svarbus matmuo — kiek ilgai tas įrenginys gali išlikti nepriklausimas nuo rozetės.

„ars Technika“ nutarė patikrinti „iPhone X“ akumuliatoriaus ištvermę ir padarė tai naršant internete per Wi-Fi. Prieš testuojant telefonų ekrano šviesumas buvo nustatomas 200 nt[1] ir paleidžiamas specialus skriptas, kuris atidaro eilę statinių interneto svetainių puslapių ir daro tai iki baigiasi telefono akumuliatoriaus energija ir telefonas išsijungia. Su kiekvienu bandyme dalyvavusiu telefonu šis testas buvo atliktas du kartus ir iš gautų rezultatų išvestas vidurkis.

Akumuliatoriaus laikymas naršant internete per Wi-Fi minutėmis (kuo ilgesnė linija — tuo geriau.

Aukščiau pateiktų testų rezultatai negali nei patvirtinti nei paneigti „Apple“ žadamų papildomų akumuliatoriaus valandų naudojant telefoną įprastu režimu, nes tai nėra „tipinis“ ar įprastas telefono naudojimas. Kita vertus kas yra „įprastas“ telefono naudojimas. Man atrodo kiekvienas mūsų jį įprastai naudoja savaip ir tai skiriasi ne tik tarp mūsų, bet ir priklauso nuo dienos.

Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad „iPhone X“ man laiko panašiai, kaip „iPhone 6s“ su jame įdiegta „iOS 11“. Gal vos vos geriau, bet jame gi ir talpesnis ir dar naujas akumuliatorius. Kadangi „YouTube“ valandomis nekiurksau ir filmų telefone nežiūriu, jei dienos bėgyje nedėlioju telefono ant įkroviklio — dienos pabaigoje akumuliatorius dar būna įkrautas 45-55 proc. (aišku su sąlygą, kad nevažiavau pusę dienos įjungęs navigacijos telefone jo nepajungęs automobilyje prie įkroviklio).

Taip, ekranas „iPhone X“ gerokai didesnis ir jis sunaudoja nemažai energijos. Nors mano asmeniniam naudojimui „iPhone X“ akumuliatoriaus pakanka ir dar neteko desperatiškai ieškoti kur jį įkrauti, tačiau jei akumuliatoriaus įkrovimo indikatorius žadėtų porą valandų per parą optimistiškesnius rezultatus — būtų smagu.

Pabaigai

Didžiausia „Apple“ naujiena ir programos „vinimi“ buvo papildomos realybės galimybės „iPhone X“. Tačiau kaip rodo praktika, daugeliui „iPhone X“ naudotojų ar dar tik planuojančių šį telefono modelį pirkti ši galimybė mažai rūpi. Tiesą sakant ji rūpi taip mažai ir tokiam nereikšmingam žmonių kiekiui, kad galima sakyti nerūpi visiškai. Gal todėl, kad tai dar pakankamai naujas dalykas ir jam nėra plačiai paplitusio praktiškesnio pritaikymo. Tad ar „iPhone 4s“ ar „iPhone X“ — žmonių poreikiai ir norai panašūs: geras ekranas, patogus, funkcionalus, patikimas, saugus na ir amžina svajonė, kad akumuliatorius ilgai laikytų.

iPhone X“ turi tiek gerų, tiek ir nelabai gerų (bent jau už tiek pinigų kiek jis kainuoja) dalykų.

Geri dalykai
 • Didelis ekranas ir išmatavimai leidžiantys pakankamai patogiai valdyti įrenginį tokio dydžio ekranu;
 • OLED tipo ekranas daugeliu atvejų išties stipriai pagerino patirtis peržiūrint turinį
 • A11 procesorius spartus ir kol kas lyderiauja mobilių telefonų procesorių industrijoje
 • Face ID“ ir „TrueDept“ tandemas žada daug naujų ir įdomių galimybių, o autentikacijai naudojama „Face ID“ sistema tobulėja su kiekviena diena įrodydama telefone įdiegtų kompiuterinio mokymosi algoritmų tobulumą.
 • Su kiekvienu nauju „iPhone“ modeliu tobulėjančios kameros „iPhone X“ tradiciškai tapo dar tobulesnės
 • Belaidžio įkrovimo galimybė, nors ir stipriai vėluodama, bet atvyko ir džiugina. Dabar nebūtina pririšti telefono prie sienos ir užtenka tiesiog padėti ant „bliūdelio“. Tą galima padaryti bet kada ir įkrovimo procesas nejučia tampa trumpesnis, o su „iOS 11.2“ apie 20% pagreitėjęs įkrovimas, nors ir neženkliai, bet dar labiau sutrumpina įkrovimo laiką.
 • Nors dar labai ribotą panaudojimą turinti (keli žaidimai, IKEA ir dar kelios taikomosios aplikacijos) papildomos realybės galimybė, reikia tikėtis ilgainiui bus tinkamai išnaudota aplikacijų kūrėjų.
Ne taip gerai
 • Kaip ir su kiekvienu „iPhone“ modeliu — akumuliatorius laiko neblogai, bet mes norime daugiau…
 • Kai kuriuos naudotojus nervina tam tikru kampu žiūrint besikeičiančios vaizdo ekrane spalvos (smailesniu kampu žiūrint vaizdas ekrane įgauna melsvą atspalvį)
 • 8-bitų spalvos kiek riboja HDR potencialumą
 • Nors stiklinis „iPhone“ galas suteikia jam elegantiškumo — stiklas yra stiklas ir turint omenyje „Apple“ galinės dalies remonto kainas, ne vienas tą grožį paslepia po vienokio ar kitokio gražumo dėklais.
 • Nors „Face ID“ galima sakyti veikia nepriekaištingai — šios funkcijos veikimą „Apple“ dar turėtų patiuninguoti iki pilno naudojimo patogumo.
Blogai
 • Labai blogo nieko negalėčiau įvardinti, bet kadangi tokį skirsnį įvedžiau tai parašysiu, kad už tiek pinigų galėjo „Apple“ bent jau greičiau kraunantį įkroviklį įdėti į telefono dėžutę, jei pagailėjo belaidžio įkroviklio ar „AirPodsausinių.

 1. nt (nitas) SI sistemos mato vienetas skirtas matuoti šviesumui. 1nt = 1 cd/m2 (vienas nitas lygus vienai kandelai kvadratiniame metre).  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na kas liečia bevieli krovima,tai nepasakyciau,kad prie „bliūdelio” nesi pririštas labiau nei prie „sienos”,pakrovėja bent gali isimesti i kišene ir nejausi,kad kažka turi... o prie „bliūdelio” sakyčiau net dar labiau esi priristas,nes „bliūdelis“ stovi tam tikroj vietoj,nebent turi jų kelis ar daugiau...tampytis kažkur beviele stotele,nemanau,kad yra patogu... o beto,su pakrovėju galima skambinti,atsiliepti ir bendrai naudotis telefonu,nepertraukiant krovimo fazės,kas nelabai išeitu kraunant ant „bliūdelio”...
  Bevielis krovimas labiau naudingas automobilyje,kitur nereikalingas daigtas.. 🙂

 2. Man tai bajeris buvo su X, nė iš to pasidarė juodas ekranas buvo ir į nieką nereagavo - nei paspaudimus, nei krovėsi, nei iTunes, nei niekas. Padėjo tik tas hard resetas. Tai toliau veikia kol kas.

 3. Superinė apžvalga, labai naudinga. Jau kuris laikas noriu atsinaujinti iphone 6s, tačiau aukštos naujų modelių kainos vis sulaikė nuo pirkimo. Šiuo metu svarstau, ar verta pirkti x, greičiausiai, kad imčiau iš savo operatoriaus: https://www.telia.lt/privatiems/telefonai/apple/iphone-x-64gb. Tačiau, gal pakaktų ir senesnio ir pigesnio 8 plius. Kokie asmeniniai vertinimai, tų, kas turi naująją x? Ar verta pirkti, o galbūt dar kiek palaukti, kol išleis x plius :)? Radau įdomų straipsnį, kur aptariamas pirkimų sumažėjimas, kuris gali vesti į kainų kritimą po pirmo ketvirčio: https://www.macrumors.com/2017/12/26/analysts-downgrade-iphone-x-forecasts/. Kaip jums atrodo, kiek tokios viltys gali pasiteisinti?

  • Aš naudoju x, sūnus 6s ir abu nematome vargo. Asmeniškai aš nesu toks didelis, kad man tiktų „Pliusai“ tad man pagrindinis kriterijus pasirenkant X'ą buvo „normali kamera, normalaus (bet jau prie viršutinės ribos) dydžio telefonas“. O šiaip ne stebuklas tas X, jei į delną telpa „Pliusas“ manau tikrai nenusiminsite.
   Dėl vilčių — nepergyvenkite, jei norėsite įsigyti — rasite, netaps deficitine preke.

   ¯\_(ツ)_/¯
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų