Kodėl nereikėtų pirkti iPhone apdaužytu korpusu

Apdaužytas iPhone kampas

Žiūrint parduodamų naudotų „iPhone“ skelbimus, neretai galima pamatyti jog šie parduodami su matomais korpuso pažeidimais. Kodėl tokių telefonų reikėtų vengti?

„Apple“ technika ne tik kainuoja brangiau už daugelyje rinkoje esančių kitų gamintojų to paties tipo (mobilių telefonų, planšetinių kompiuterių ar nešiojamų ir stalinių kompiuterių) produktų — „Apple“ įrenginiai ir savo vertę išsaugo gerokai ilgiau.

Dėl aukštos „Apple“ įrenginių kainos, daug žmonių perka padėvėtus „Apple“ įrenginius ir tai normali praktika, nes kaip taisyklė, daugelis „Apple“ įrangos savininkų savo įrenginius saugo, o iš aukščiausios klasės medžiagų pagaminti super-kokybės „Apple“ gaminiai puikiausiai tarnauja ne vienerius metus. Tiesa, pardavime pasitaiko ir ne puikios išvaizdos įrenginių. Tokie kaip taisyklė kainuoja pigiau už nepriekaištingai atrodančius. Įbrėžimai ir apsitrynimai sumažina „Apple“ įrenginio kainą 5–7 procentais, o štai įlinkimai korpuse verčia pardavėją kainą sumažinti dar 10–15 procentų.

Įsigyjant įlinkimus korpuse turinčius „iPhone“ — gali tykoti pavojai. Iš vienos pusės žiūrint, įrenginys yra veikiantis, ekranas sveikas, o į mažutį įlinkimą rėmelio kampe, atrodo, galima visiškai nekreipti dėmesio — bet koks dėklas paslėps tą negražumą. Tačiau ne viskas gali būti taip paprasta. Žemiau kelios priežastys paaiškinančios kodėl reikėtų gerokai pasvarstyti ar tikrai verta pirkti „iPhone“ su įlinkimais, net ir mažučiais.

Korpuso hermetiškumas

iPhone atsparus drėgmei

Įlinkimai „iPhone“ korpuse atsiranda po telefono kritimo ar stipraus smūgio. Telefonui krentant visa jo konstrukcija patiria gana stiprų sukrėtimą.

Dažnai „iPhone“ krentant yra pažeidžiamas telefono hermetiškumas. Išoriškai tai labai sudėtinga pamatyti. Net specialistui neatlikus specialių testų nustatyti ar „iPhone“ yra vis dar hermetiškas gali būti sudėtinga.

Ateityje nehermetiškas telefono korpusas gali tapti drėgmės patekimo į įrenginio vidų ir atitinkamai gerokai rimtesnių gedimų priežastimi. Ypač „iPhone 7“ ir naujesniuose modeliuose, nes pastarųjų naudotojai mano, kad šių telefonų nereikia saugoti nuo drėgmės, nes jie yra jai atsparūs.

Tai omenyje turėtų turėti ir parduoti savo kritusio „iPhone“ parduoti neplanuojantys naudotojai.

Dulkės

Dulkės patekusios į iPhone vidų

Jei ne hermetišką korpusą turintis „iPhone“ ir nepateks į aplinką, kurioje į jo vidų galės patekti drėgmė — dulkių patekimo į tokio telefono vidų vargu ar pasiseks išvengti. Dulkės būtinai pateks tarp ekrano ir apsauginio stiklo ir matysis išjungus ekraną. Pašalinti jas gali būti labai sudėtinga.

Kamera

iPhone kameros modulis

Šiuolaikiniuose išmaniuose telefonuose montuojamų kamerų moduliai yra labai maži ir sutrikdyti viso bloko darbą nereikia labai didelių pastangų. Nedidelis dulkių kiekis ar iš vietos net ir kelis mikronus pajudėję elementai gali turėti įtakos kameros darbui.

Tiesiog apžiūrint telefoną, gedimo galima ir nepastebėti. Tačiau, panaudojus „kritusį“ „iPhone“ ilgesnį laiką nepageidaujami artifaktai gali būti pastebimi vos ne kiekvienoje nuotraukoje. Kamera gali neteisingai fokusuoti, pamesti objektą kadre ar nuotraukoje gali būti pastebimi įvairūs vaizdo iškraipymai, kurių fotografuojant tokiomis sąlygomis būti neturėtų.

Net į „iPhone“ vidų patekusios dulkės gali tapti tokių kameros darbo klaidų priežastimi.

Ekranas

iPhone 6s ekrano sluoksniai

Nežiūrint to, kad „iPhone“ gali pasirodyti ganėtinai monolitinis įrenginys, jo viduje yra begalė jautrių daviklių, jutiklių ir kitokių technologinių stebuklų. Vien tik ekranas, kaip sumuštinis susideda iš visos eilės sluoksnių.

Visas ekrano modulis, nepriklausomai nuo to LED tai ekranas ar OLED, yra pritvirtintas ant specialaus rėmelio, kuris tvirtinamas prie „iPhone“ korpuso. Krentant telefonui yra didelė tikimybė, kad korpusas šiek tiek deformuosis, net jei pasiseks ir ekranas išliks sveikas.

Gana dažnai nutinka taip, kad nukritus „iPhone“ vienas iš ekraną laikančio rėmelio kampų atsiklijuoja nuo telefono rėmo. Tada kaskart spaudžiant ekraną tam tikrose vietose, pasigirsta tokiems atvejams charakteringas klaksėjimas.

Tas klaksėjimo garsas erzina nežemiškai ir kai jį tenka girdėti šimtus kartų per dieną — jau po poros dienų norisi visą tą ekraną užpilti epoksidiniais klijais, telefoną nudažyti žaliai ir atjungus „Find My iPhone“ išmesti jį į žolę, kad jo negalėtum rasti.

Ryšys

iPhone mobilaus ryšio, Wi-Fi ir Bluetooth antenos

„iPhone“ rėmas ir jo nugarėlė yra telefono antena. Viena dalis skirta mobilaus ryšio signalams, kita perduoti ir gauti duomenis Wi-Fi tinklo priemonėmis, o trečia atsakinga už „Bluetooth.

Bet koks „iPhone“ kritimas grasina vienos ar kelių šių antenų darbo sutrikimu. Gali atšokti kontaktai ir telefono naudotojas periodiškai patirs nepatogumus susijusius su nestabiliu ryšiu.

Mygtukai

Užstrigęs iPhone garso reguliavimo mygtukas

„iPhone“ viskas paskaičiuota mikroskopiniu tikslumu. Užtenka mažiausios korpuso deformacijos „ne toje vietoje“ ir gali pradėti strigti įrenginio šonuose esantys mygtukai. Iš karto, įsigyjant telefoną, to galima ir nepastebėti, tačiau lyginant su nesulankstytu telefonu skirtumas iš karto matosi.

Vėliau, jei tarp korpuso ir mygtuko, kurie jau trinasi vienas į kitą pateks purvo — mygtukai gali pradėti užstriginėti nuspaustoje padėtyje ar norint juos paspausti reikės naudoti fizinę jėgą.

Neoriginalūs komponentai

iPhone hermetiškas

Sudaužyto ekrano keitimas originaliu kainuoja nemenką pinigų sumelę, net jei tai ir ne „iPhone X“. Neretai sudaužytų ekranų „iPhone“ savininkai ryžtasi sudaužytą ekraną keisti pigesniu — neoriginaliu ir vėliau tokį telefoną stengiasi parduoti.

Požymiai išduodantys, kad telefonas galėjo būti tokio tipo remonte, gali būti ir duobutės telefono korpuse papasakojančios, kad telefonas trumpą laiką veikiamas gravitacijos mėgavosi laisvu kritimu ir po to ne tokiu maloniu, kietu nusileidimu.

Dažniausiai tokį telefoną parduodantis savininkas suokia kaip jam telefonas netyčia nukrito ant žemės ir laimingo atsitiktinumo dėka apie tą kritimą primena tik kelios duobuotės telefono korpuse. Nors iš tikro telefone gali būti pakeista jau nemaža dalis komponentų.

Štai tokie nemalonumai gali grėsti įsigijus veikiantį telefoną, atrodytų su visiškai nekaltais keliais įdubimais jo korpuse.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Parašyk Ramūnai geriau straipsni,kaip „Apple” pripažino,kad lėtina telefonus (procesoriaus darba) su sena batareika,kad pirktu žmonės naujus ragelius... nelabai tokios naujienos iš „Apple” pusės... ir tai tapo oficialu... :(

  • Mano nuomone tai nuo ios 8 laikų tai prasidėjo.

   • Nežinau nuo kada,bet faktas,kad per updeitus sulėtina procesoriaus darba,ir telefona su metų senumo batareika jau vadina senu...tai taip iseina,kad kas metus,žmonės turi išleist po 700-1000 euru ant naujo ragelio...apsurdas. Aisku jie tai traktuoja,kaip neva batareikos negalintčios aprūpinti procesoriaus reikiama energija.. todėl sulėtina procesoriaus darba ir taip kompencuoja prarasta energija...
    Na gal ne visi pajus ta sulėtėjima,žiūrint ka darai su telefonu...jeigu kokiu žaidimu nežaidi,tai gal ir nepasijus :)
    P.S su 11.2 tas sulėtinimas idiegtas,bent jau oficialiai taip skelbia „Apple”,gal todėl pas mane batareika,pastebimai ilgiau laiko :)

  • Na jei rašyčiau apie tai straipsnį, tai turėčiau parašyti, kad Apple lėtina telefonus senais ir paliegusiais akumuliatoriais tam, kad žmonės tokius telefonus turintys dar galėtų jais naudotis (šie nesmigtų staiga) ir kad pakeitus akumuliatorių jis vėl atsigaus ir nereikės pirkti naujo iPhone gal dar kokius metus.
   Taip kad straipsnis gautųsi visiškai priešingos tavo sąmokslo teorijai tematikos.

   • Kodėl sąmokslo,kur tu čia įžvelgi sąmoksla? :) aš tik pasakiau,jog tai visai įdomi naujiena,lyginant ir taip akivaizdžius dalykus,tokius kaip negalima pirkti apdaužyto Iphono :)

    • Sąmokslo todėl, kad „"Apple" pripažino,kad lėtina telefonus (procesoriaus darba) su sena batareika,kad pirktu žmonės naujus ragelius..."
     Apple nenurodė tokio tikslo šio savo sprendimo, nes jis yra priešingas tavo pateiktam.

     Apie tai ir taip daug prirašyta, o aš nelabai turiu laiko šiomis dienomis rašyti kažką, tad eina straipsniai parašyti anksčiau. Pavyzdžiui šiąnakt pasirodys straipsnis, kurį parašiau dar prieš dvi savaites, o tas kur rašiau vakar — pasirodys jau po naujųjų.

     P.S. Pažiūrėjau kada rašytas šis, apie apdaužytus kampus, — prieš 23 dienas :)

 2. Prie ko cia letas del baterijos..... Skiedalai cia. Tai kodel pakeitus baterija i kita telefonas vistiek letas ??? Taigi cia letina juos kad tik pirktu kitus ir t.t... Kodel nenaujinus iOS jis neleteja nors baterija laiko trumpiau nei tada kada buvo pirktas ?

  Jei ir pavyktu kamnors irodyti kad apple letina prietaisa del ale silpnos baterijos.... Tai butu dar vienas JOKE.

  Senai visi apple vartotojai zino, jog jei nori normalaus veikiancio irenginio, nenaujink iOS ar OS. Lik su ta su kuria isejo irenginys....

  • Na, kaip kam matyt. Sūnus pakeitė akumą savo telefono tai net pas mane atėjo nustebęs kaip viskas vėl greitai suktis pradėjo. Nemanau, kad čia koks placebo efektas.

   Nėra Apple kokia nors išskirtinė naujų OS senesnėse geležyse lėtesnio sukimosi. Pabandyk į senesnį PC naujas langines įrašyti, taip pat vilksis kaip apsirūkę. O kur dar aplikacijos visokios, kurios pritaikytos didžia dalimi naujai geležiai ir optimizavimas senai programuotojams nerūpi, jau nekalbant apie kai kurių app iš vis nekorektišką veikimą senesnėse geležyse ir jų stabdymą. Viskas po truputį susideda.
   O akumuose paprasta fizika (ir chemija). Galingesni procesoriai labiau juos siurbia ir kartais kai bangelės čiuožteli per daug žemai — ragelis sminga. Kad taip nenutiktų — dirbtinai sumažinamas procesorių godumas su visais iš to išplaukiančiomis geromis ir blogomis pasekmėmis.

  • Trupučiuka tave pataisysiu :) galima naujint iki tol,kol neišėjo naujas irenginys su nauja ios :) o poto jau geriau nekišti nagu prie updeitu,nes prasideda anomalijos visokios...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų