Apple atsakė į polemiką susijusią su iPhone akumuliatoriais ir telefono našumu

Temos: Apple, iOS, iPhone
Lėtas iPhone

„Apple“ paskelbė atvirą laišką klientams kuriame atsako į eilėje diskusijų keliamus klausimus apie lėtesnį „iPhone“ su paliegusiais akumuliatoriais veikimą. Kompanija taip pat paskelbė ir dokumentą, kuriame pateikiama daugiau techninės informacijos paaiškinančios kodėl tokių žingsnių buvo imtasi.

„Apple“ buvo priversta reaguoti į kilusį šurmulį po to kai paaiškėjo jog ji lėtina senesnius ir sumažėjusios talpos akumuliatorius turinčius įrenginius. Steve laikais manau „Apple“ būtų visus „išvadinusi durniais“ ir nekreipusi dėmesio, tačiau Tim Cook tapus kompanijos CEO ji nors ir liko pakankamai paslaptinga, tačiau tapo gerokai atviresnė naudotojams, nei buvo anksčiau.

Juokinga tai, kad „Apple“ dažniausiai patenka į tokį apmėtymą akmenimis tada kai nepakankamai iškomunikuoja (kas pas „Apple“ reiškia pasako, bet nepaaiškina) vienokį ar kitokį savo sprendimą. Ypač tai sukelia didelį bangavimą jei tas sprendimas yra susijęs su opesne išlepintiems „Apple“ naudotojams problema. Ši „iPhone“ akumuliatoriaus kontraversiška problema sprogo tik dėl to, kad „Apple“ niekada nepaaiškino kodėl taip daro ir atitinkamai tai tapo penu sąmokslo teorijų mėgėjams. Kai „Apple“ komunikuoja, jie tai daro taip aiškiai, suprantamai ir sąžiningai, kad tampa aišku — jei tai būtų padaryta iš anksto, laiku — tokio šurmulio tikai nebūtų.

Reaguodama į sukeltą šurmulį dėl „iPhone“ su senesniais ir sumažėjusios tapos akumuliatoriais kompanija paskelbė du dokumentus: „Pranešimą klientams apie “iPhone” akumuliatorius ir našumą“ ir daugiau techninės informacijos su tuo pačiu klausimu susijusį dokumentą pavadintą „“iPhone” akumuliatorius ir našumas“.

Mano galva laiškas klientams tai puikus atsakymas paaiškinantis kas iš tikro vyksta ir kokių žingsnių imamasi šiai problemai spręsti. Kompanija taip pat imasi ir konkrečių priemonių, tokių kaip ženklus akumuliatorių kainų sumažinimo, net 50-čia JAV dolerių, nuo 79 iki 29 JAV dolerių.

„Apple“ taip pat žada 2018 metų pradžioje pasirodysiančiame „iOS“ atnaujinime įdiegti naują galimybę leisiančią sistemos naudotojams gauti daugiau informacijos apie įrenginio akumuliatoriaus stovį ir pamatyti ar jų „iPhone“ akumuliatoriaus būklė turi įtakos įrenginio našumui.

Atvirą kompanijos laišką klientams anglų kalba rasite „Apple“ svetainėje.

Kartu su laišku klientams, kuriame „Apple“ paaiškina apie „iPhone“ akumuliatorių ir įrenginio našumą, kompanija išleido ir labiau techninį dokumentą. Jame rašoma:

<…>Kai energija imama iš akumuliatoriaus su didesne vidine varža, akumuliatoriaus įtampa nukrenta labiau. Kad veiktų elektroniniai komponentai, reikalinga tam tikrai minimali įtampa. Tokių komponentų pavyzdžiai yra vidinės laikmenos, maitinimo grandinės ir pats akumuliatorius. Maitinimo valdymo sistema reguliuoja akumuliatoriaus gebėjimą tiekti šį maitinimą ir valdo apkrovą, kad įrenginys veiktų. Kai naudojant visas maitinimo valdymo sistemos galimybes nebegalima palaikyti veikimo, sistema išsijungia, kad apsaugotų šiuos elektroninius komponentus. Nors šis išsijungimas yra tikslingas, naudotojui tai gali būti netikėta.

Man patinka tas „gali būti“.

Jei akumuliatorius mažai įkrautas, labiau chemiškai pasenęs arba aplinkos temperatūra žemesnė, didėja tikimybė, kad įrenginys netikėtai išsijungs. Ekstremaliais atvejais įrenginys gali išsijungti dažniau, todėl bus nepatikimas ar netinkamas naudoti. „iOS 10.2.1“ (išleista 2017 m.) yra naujiniai ankstesniems „iPhone“ modeliams, kad jie netikėtai neišsijungtų. Į juos įtraukta „iPhone 6“, „iPhone 6 Plus“, „iPhone 6s“, „iPhone 6s Plus“ ir „iPhone SE“ skirta funkcija, prireikus dinamiškai valdanti momentinius galios šuolius, kad įrenginys netikėtai neišsijungtų. Versijoje „iOS 11.2“ ši funkcija taip pat pritaikyta „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“. Ateityje mes toliau tobulinsime maitinimo valdymo funkcijas. Ši funkcija skirta tik apsaugoti nuo netikėto įrenginio išsijungimo, kad būtų galima toliau naudoti „iPhone“.

Maitinimo valdymas veikia atsižvelgdamas į įrenginio temperatūrą, akumuliatoriaus įkrovos būklę ir vidinę varžą. Jei šie kintamieji rodo, kad to reikia, „iOS“ pradeda dinamiškai valdyti kai kurių sistemos komponentų, pvz., centrinio procesoriaus ir grafinio procesoriaus, maksimalią galią, kad įrenginys netikėtai neišsijungtų. Todėl įrenginio darbinė apkrova savaime susibalansuoja, sistemos užduotys tolygiau paskirstomos ir nelieka didelių greitų aktyvumo šuolių. Kai kuriais atvejais naudotojas nepastebės skirtumų kasdieniniame įrenginio veikime. Pastebimų skirtumų lygis priklauso nuo to, kiek reikia valdyti konkretaus įrenginio maitinimą. Tais atvejais, kai reikia intensyvesnių maitinimo valdymo būdų, naudotojas gali pastebėti įvairius efektus, pvz.,:

 • ilgiau trunkantis programų paleidimas,
 • mažesnė kadrų sparta slenkant,
 • foninio apšvietimo pritemdymas (kurio galima nepaisyti, naudojant „Control Center“ (valdymo centrą),
 • iki –3 dB mažesnis garsiakalbių garsumas,
 • laipsniškas kadrų spartos sumažėjimas kai kuriose programose.
 • kraštutiniais atvejais bus išjungta fotoaparato blykstė ir tai bus rodoma fotoaparato naudotojo sąsajoje,
 • foniniu režimu atnaujinamas programas paleidus gali reikėti įkelti iš naujo.

Daugeliui svarbių sričių maitinimo valdymo funkcija įtakos neturės. Štai keli pavyzdžiai:

 • mobiliųjų pokalbių kokybė ir tinklo perdavimo sparta,
 • užfiksuotų nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė,
 • grafinio procesoriaus veikimas,
 • vietos nustatymo tikslumas,
 • jutikliai, pvz., giroskopas, akcelerometras, barometras,
 • „Apple Pay“

Visą šio labiau techninio dokumento tekstą rasite „Apple“ svetainėje.

Jei turite „iPhone 6“ ar naujesnį telefoną, 2018 metų sausio pabaigoje startuosianti[1] pigesnio akumuliatoriaus „Apple“ programa yra puiki proga sutaupyti pinigų, pasikeisti akumuliatorių ir dar kokius metus ar daugiau išvengti naujo „iPhone“ pirkimo. Šiuo metu „Apple“ žada, kad pigesnio akumuliatoriaus programa tęsis nuo 2018 metų sausio iki 2018 metų gruodžio. Tačiau, jei jūsų „iPhone“ veikia išties lėtai — yra didelė tikimybė, kad be paliegusio akumuliatoriaus jame yra ir kokia nors kita tokio veikimo priežastis ir jo įdiegimas iš naujo gali jums sutaupyti ir laiko, ir išspręsti problemą.


 1. Reaguodama į nerimstančias emocijas susijusias su akumuliatorių ir „iPhone“ lėtinimu — kompanija pakeitė savo nuomonę ir panašu kad programa veikia jau dabar, nes iš laiško teksto paskelbto viešai dingo paminėjimas apie „2018 metų sausio pabaigą“ kaip programos pradžios laiką.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Didesnes komedijos nesu skaites. Nei juoktis nei verkt.

  Jei cia butu bent truputis tiesos apie kuria cia apple skiedzia, tai toks telefonas su tokia paliegusia baterija greiciausiai net neuzsikrautu, o smiginetu krovimosi metu..... O cia ale jie del vartotojo kazka daro.... :D

  Man atrodo jog kaip greitai apple susirinko publika savo, taip pat greitai ir ja praras.... Jei ne pats iOS ar OS, nemanau kad kazkam butu idomus telefonas ar mac..... Cia panasiai bus kaip su blackberry....

  Siai dienai jei neturi iphone x, tai ir neverta tureti iphone. Nes visi kiti gamintojai, tokie kaip samsung, htc ir t.t.. lenkia tuos iphone 7, iphone 8 ir t.t.... Viskas kas vilioja tureti iphone, tai tik iOS.

 2. Ir svarbiausia,kad jie metu senumo batareika jau laiko sena,tai taip iseina px koks pas tave modelis, 6,7,8 ar X,po metų užsuka CPU kraniuka ir bėk pirkti kito ragelio,jeigu netenkina jo veikimas su sulėtintu CPU 🙂
  Tai gal tada tegul sprendzia batareiku problema o ne CPU lėtina...nes pas mano mamka ragelis penkiu metu senumo,atlaiko dvi paras be vargo,nu jeigu naudoja daugiau interneto,tai 1,5 paros ir niekas neišsijunginėja(nesminga)...tai pagal „Apple“ politika,penkiu metu telefonas turetu isvis nebeveikt 😀

  • Akumuliatoriaus talpa priklauso ne tik nuo jo amžiaus, bet ir nuo įkrovimų skaičiaus. Kai akumuliatoriaus talpa sumažėja 20%, vadinasi jau būtų protinga tokį akumuliatorių pakeisti. Tai reiškia iPhone akumą keisti kažkur po 500 pilnų įkrovimų (Apple Watch, iPad ir MacBook maždaug po 1000 pilnų įkrovimų).
   Apple suteikia akumuliatoriams metų garantiją. Jei per metus tiek kartų jis ne krautas, bet jo talpa sumažėjo daugiau nei 80% - nešk į garantinį, greičiausiai akumuliatorius defektuotas.
   Tai, kad kažkam, kažkur , kažkaip kitaip nėra rodiklis. Man ir iPhone neretai po 2+ paras atlaiko. Net 4 metų iPhone laikė po dvi paras be vargo. Čia kaip kas naudoja. Tai, kad mano kaimynui akumas jo mašinos nuo jos įsigijimo laiko (apie 10 metų), o aš juos keičiu kas 2 metus savo auto - nieko nepasako nei apie kaimyną, nei apie mane ar mūsų automobilių gamintojus. Kiekvienas naudojam telefonus ar automobilius skirtingai — skirtingai jie ir dyla.

   • Kad kiekvienas viska naudoja skirtingai tai as suprantu,bet faktas tas,jog „Apple” pati teigia,kad su metų senumo akumu,telefonai bus uzlėtinti ju cpu,del netikėtų smigimų... automobilis ir telefonas gal kiek per stipriai sulygintas,telefona manau dauguma naudoja kiekviena diena ir krauna plius minus panašiai,kai telefonas greičiau senka tai ir krauna dažniau,kol naujas ir laiko,tai krauna turbut rečiau...viskas cia butu gerai su ta mintim,kad prisuktu cpu del tikrai senos batareikos,ir kuri vos diena patraukia ir taip pagyvintu jos tarnavimo laika ir pati telefono veikima,bet čia eina kalba tikrai apie maža termina...metai tai čia juokas...
    O beto,atnaujinimu tikriausiai neleidzia kiekvienam individualiai,kala visiem iskarto...dabar mano 6s+ su penkiu menesiu batareika,taip iseina jau su prisuktu CPU,nes su 10.2.1 iki 7 modelio uzsuko visiem...o su 11.2 ir 7-am
    Tai kur logika...

 3. Ramūnas. Nusiimk tuos rožinius akinius. Jei čia būtų kažkokia tiesa ir logika. Įkišus telefoną krauti CPU vėl veiktų kaip naujas. Bet deja taip nebus ir nebuvo. Nes čia Apple su botagu daužo visus ale savo politika. Apple daro viską kad tik pirktum nauja daiktą. Neleidžia grįsti ios. Lėtina CPU. Visi ženklai rodo kad nesąmones vyksta. Ir kai paskaitai kad suaugę vyrai tiki, skaito ir gina Apple. Tai ima juokas. Nu kaip juokas.... Bandai užjausti. Nereikia būti nei krikščionių nei budistų. O juo labiau įtraukti kita į savo pusę.

  Perėjau nuo iPhone 7 dabar prie Samsung s8. Ir šiai dienai tik juokas paima kai paimu iPhone į ranka.... Tik ios privertė tiek laiko naudoti iPhone. Ir tai šmaikštu.

  • Sveikinu, kad radai savo brand'ą gaila tik, kad nekokį brandą pasirinkai man atrodo, bet tiek to. Priminei vieną situaciją: neseniai fotografavau ultravioleto šviesa apšviestus daiktus ir spalvos tokios, kad neaišku kas kokios spalvos (žodžiu kamera kai kurių spalvų atžvilgiu pjovė grybą). Išsitraukiau telefoną, galvoju pažiūrėsiu kaip jis spalvas mato. Iš karto šalia buvęs pilietis klausia: „koks čia telefonas“. iPhone sakau. Jis koks, aš - dešimtas. Jis - Samsungas geriau. Kažkodėl toks juokas viduje suėmė… nieko aš jam nesakiau :)

   • As savo pirmame poste ir norejau pasakyti. Kad nereikia vaikytis brandu ar kazkokiu dalyku, akumuliatoriu, padangu ir t.t... Nes kaip ir tavo pavizdziuose, akumus perki kas du metus, nors turbut neperki ju MOKI VEZI.

    As nesakau kad nenaudosiu iphone. As ir dabar iphone x naudociau vietoj s8. Tik kad man uz iphone x kaina iseina du nauji s8 :) Tad logikos nulis, o nulis todel jog jie praktiskai prilygsta vienas kitam. Siai dienai iphone nebera tas lyderis, kaip ta diena kai Steavas pristate ji pirma karta.

    Beto, as tik diskutuoju, kalbu ir mastau. Turbut tam ir sukurei cia komentaru skilti, ar ne tam ?... Cia daug kas pyksta kai parasai jog nesamone padare apple, bet tada islenda is undergroundo 10 obolio manijaku ir pradeda prikolinti :) Manes tai netrigdo, as kartais ir siaip uz usu megstu patampyti liutui.

    Kad ir koks as fanas esu mercedes ar apple ar nike ir t.t.. As niekada nepuolu ju dievinti, sapnuoti ju. Bandyti pateisinti. Ziuriu kaip i daiktus ir tiek :) Fanatismas yra liga.

 4. Vienintelis skirtumas nuo anksčiau ir dabar, tai Apple bandymas kažką paaiškinti ir būti atviresniems. Aš aišku negaliu komentuoti, nes anksčiau turėjau Android telefonus, ir tik nuo 6 modelio pradėjau naudoti iPhone. Tai fanatikams nepriklausau, bet kiek pastebėjau iš savo naudojimo telefono, man tik baterija nelaiko, bet sulėtėjimo aš jokio nejaučiu ir kadangi turiu patirties su Android - tai ten toks jausmas tikrai būdavo, kad operacinės naujos, senų nepalaiko ir turi tokį pusfabrikatį ragelį.

  • Geriau paklaus saves,ar „Apple” dabar būtu tokie „Atviri”,jeigu niekas nebūtu pastebėja,kad jie lėtina cpu :)) reikia juk kažkaip užgesint gaisra...

  • Tiesiai į dešimtuką. Tiesa, aš naudoju iPhone nuo pat pirmojo modelio. Visa ekosistema namuose iš Apple. Net senutėlis antros kartos iPod tačas puikiai veikia (beje, jo akumas laiko FANTASTIŠKAI!!! +/- savaitę). Irgi nepastebiu jokio stabdymo. Vienintelė ir didžiausia širdgėla yra iPhone akumas. Nu tragedija :( Teko įsigyti dėkla - power banką, kad galėčiau drąsiai išlėkti į neelektrifikuotą erdvę.

 5. Keisciausia kad tik dabar apie tai prakalbo apple, kai prispeude i kampa, o apie tai jau nuo senu senoviu buvo kalbama tarp vartotoju apie suletiejima. Ilgai kaskaip galvojo savo pasiteisinimo pasaka apple.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų