48-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

48-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Išsami „iPhone X“ kameros apžvalga ir palyginimas su „iPhone 7 Plus“ ir „Canon 80D“.
 • „YouTube“ mėgėjai apsidžiaugs sužinoję, kad savaitės pradžioje pasirodė atnaujinta „YouTube“ aplikacija skirta „iOS“ (versija 12.45), kurioje ištaisyta klaida beprotiškai eikvojusi įrenginio akumuliatorių.
 • Naudojantys anglų kalbos automatinį rašybos taisymą „iOS 11“ toliau siunta. Šį kartą siutulį kelia automatinis „it“ ir „is“ pakeitimas į „I.T“ ir „I.S“.
 • Google“ atnaujino „Docs“, „Sheets“ ir „Slides“ pritaikydama jų naudotojo sąsają „iPhone X“.
 • Jailbreakerių bendruomenė mažėja, nes susidomėjimas „iPhone“ jailbreak’nimu pastaraisiais metais ženkliai sumažėjo. „iOS 11“ iki šiol nenulaužta ir „Cydia“ savo repozitoriumus uždarė du pagrindiniai šios bendruomenės turinio tiekėjai: „ModMy“ ir „MaCiti“.
 • „Apple“ paskelbė naujų, „iPhone X“ veidų atpažinimo funkcijai skirtų reklamųseriją.
 • „Apple“ užregistravo patentą, kuriame aprašyta „TrueDepth“ kamera palaikantį kontrolę gestais skirta „Mac“ kompiuteriams.
 • „Apple“ užregistravo „Apple Support“ kanalą „YouTube“ tinkle ir jame patalpino pamokas padedančias „iOS 11“ naudotojams. Žemiau kelios jų:
 • Manoma, kad „Apple“ nuomojasi buvusią „Fiat-Chrysler“ automobilių bandymų poligoną Arizonoje. Kalbama, kad „Apple“ ten bando savo autonominius automobilius.
 • Savaitės pradžioje „Apple“ išleido programuotojams skirtas: „macOS High Sierra 10.13.2“, „iOS 11.2“, „tvOS 11.2“ ir „watchOS“ beta 5 versijas, o penktadienį pasirodė ir „iOS 11.2“, „macOS Sierra 10.13.2“ beta 6, kurioje ištaisyta „root slaptažodžio pažeidžiamumas“.
 • „Apple“ planinis „iTunes Connect“ uždarymas gruodžio 23–27 dienomis. „iTunes Connect“ — programuotojams skirta paslauga per kurią šie pateikia savo aplikacijas „Apple“ ir jos arba jų atnaujintos versijos patenka į „iOS“ ir „Mac“ aplikacijų parduotuves „App Store“.
 • Po to kai internete pasklido burgerių piktogramų skirtumai, Google CEO Sundar Pichai pažadėjo pasirūpinti šiuo klausimu ir „Android 8.1“ versijoje burgerio piktogramoje sūris pagaliau teisingoje vietoje – ant mėsos, o ne po ja.
 • Juodojo penktadienio pirkimų-pardavimų karštinės laikotarpiu „Apple“ pardavė 6 milijonus „iPhone X“ telefonų. Pirkdami „iPhone X“ didesnė dalis pirkėjų rinkosi kiek brangesnį 256GB talpos modelį.
 • Paaiškėjus, kad „macOS High Sierra“ turi siaubingo dydžio saugumo spragą, „Apple“ ją užlopantį atnaujinimą išleido jau sekančią dieną. Įdomu ar skrido kieno nors galvos po tokio bjauraus siurprizo. Saugumo atnaujinimą 2017–001 atsisiųsti galite iš „Mac App Store“. Jei jo neatsisiųsite ir neįdiegsite — „macOS High Sierra 10.13.1“ jis bus įdiegtas automatiškai. Įdiegus atnaujinimą, sistemos „build’o“ numeris bus 17B1002.
 • Naujienos iš tuštybių mugės. Jei kartais, dėl kažkokių tai priežasčių jums nepaprastai svarbu atrodyti jog turite „iPhone 8“ ir „atrodyti jog turite“ gerokai svarbiau nei iš tikro turėti – savo „iPhone 6“, „iPhone 6s“ ar „iPhone 7“ galite nebrangiai modifikuoti taip, jog turimas senesnis modelis atrodys kaip „aštuntukas“.
 • Aukščiausiasis Londono teisme „Google“ laukia byla, kurioje kompanija kaltinama išnaudojusi „Safari“ naršyklės spragą 2011 metų gruodžio mėnesį ir tariamai sekusi (track) šios naršyklės naudotojus. Pagal nutylėjimą „Safari“ blokuoja visus slapukus, tačiau „Google“ sugebėjo apeiti šį naršyklės draudimą ir padaryti taip jog atrodytų, kad buvo užpildyta nematoma forma ir tokiu būdu naršyklė išsaugodavo slapuką.
 • Sukūrusi savo pagrindinius ir grafinius procesorius, kalbama „Apple“ kuria elektros energijos valdymo mikroschemą, kuri bus naudojama 2018 metų „iPhone“ modeliuose.
 • Kaip valote savo į ausis įstatomas ausines kai šios išsipurvina ar net pradeda groti tyliau?
 • Pasirodė dar vienas „Apple“ patentas, kuriame aprašomas „Apple Pencil“ naudojimas su „iPhone“.
 • Neįsivaizduoju kam to reikia (na gal nebent „Windows 10“ naudotojams dėl tęstinumo), bet „Microsoft“ išleido „Microsoft Edge“ naršyklę skirtą „iPhone“. Tiesa, bent jau tada kai rašiau šias eilutes, ši aplikacija buvo prieinama tik JAV naudotojams skirtoje „iOS App Store“.
 • „Apple“ savo „Maps“ aplikaciją papildė Berlyno, Londono, Ženevos ir Amsterdamo oro uostų planais.
 • Eilinėje teismo byloje, „Qualcomm“ jau trečią kartą bando pasiekti „iPhone“ pardavimo JAV draudimo. Lapkričio 29 dieną „Apple“ pateikė pareiškimą teismui teigdama, kad vienkristalėse „Snapdragon“ sistemose pažeidžiami 8 kompanijos patentai susiję su mobilių įrenginių autonomiškumu. Po paros Tarptautinės prekybos komisijai „Qualcomm“ pateikė iš karto tris naujus ieškinius, kuriuose tvirtinama, kad „iPhone 7“, „iPhone 8“ ir „iPhone X“ pažeidžiama iš karto 16 kompanijos patentų.
 • Google“ pagaliau atnaujino savo „Google Maps“ aplikaciją be klaidų pataisymo jos naudotojo sąsają pritaikydama ir „iPhone X“ naudotojams.
 • „Apple“ išleido seriją „Apple Watch Series 3“ skirtų reklamų, kuriose skamba: Lizzo „Water Me“ (Spotify nuoroda), Tkay Maidza & Danny L Harle „Bom Bom“ (Spotofy nuoroda), Mexican Institute of Sound „Pa La Calle“ (Spotify nuoroda) ir Nicky Blitz „Blast Off“ (Spotify nuoroda).

Laikinai nemokamai ir pigiau platinamos iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ir Apple TV aplikacijos

Žemiau nurodytose kainose gali būti netikslumų taip pat kadangi šios aplikacijų kainos yra tik laikinas nukainavimas — jos gali pasikeisti bet kuriuo momentu — kada tai įvyks priklauso nuo jų kūrėjų.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų