Kaip išjungti iPhone ar iPad jei neveikia išjungimo mygtukas

Tarp mažiau žinomų „iOS 11“ funkcijų yra leidžianti išjungti įrenginį be fizinių mygtukų paspaudimo. Tai patogus dalykas jei kartais sugenda „iPhone“ ar „iPad“ į/išjungimo mygtukas ar yra kokių kitokių sistemos nesklandumų neleidžiančių įrenginio išjungti įprastuoju būdu.

Nors tai nėra pati naudingiausia „iOS 11“ funkcija, galimybė įrenginį išjungti nespaudžiant fizinio, „iOS 11“ įrenginio šone esančio į/išjungimo mygtuko tam tikrose situacijose gali būti labai naudinga.

Nuo pat „iOS“ atsiradimo, šios operacinės sistemos naudotojai norintys išjungti „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ buvo priklausomi nuo įrenginio į/išjungimo mygtuko, „Apple“ vadinamo įrenginio „užmigdymo/pažadinimo“ (sleep/wake) mygtuku. Įprastai norint išjungti „iOS“ įrenginį paspaudžiamas ir palaikomas nuspaustas „užmigdymo/pažadinimo“ mygtukas ir ekrane pasirodžius pranešimui apie galimybę įrenginį išjungti – perbraukiama pirštu per tą pranešimą.

iPhone 7“ kompanija pristatė statinį, judančių dalių neturintį „Home“ mygtuką, kurios veikimo principas labai panašus į „iOS“ įrenginių ekranuose įdiegtus „3D Touch“ jutiklius. Panaikinusi mechaninį „Home“ mygtuką, „Apple“ pakeitė ir įrenginio priverstinio perkrovimo procesą į jį pajungdama ir garso sumažinimo mygtuką.

iOS 11“ įdiegta nauja galimybė leidžianti įrenginį išjungti ir neliečiant fizinių mygtukų. Tai gali praversti kai neveikia „užmigdymo/pažadinimo“ ar garso reguliavimo mygtukai.

Kur rasti įrenginio išjungimo funkciją.

 • iOS 11“ įrenginyje atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant General
 • Atsidariusio funkcijų sąrašo apačioje pamatysite Shut Down mygtuką
 • Jei norite įrenginį išjungti — paspauskite ant jo
 • Ekrane pamatysite standartinį „iOS“ įrenginio išjungimo vaizdą: perbraukę per juostą viršuje įrenginį išjungsite, o paspaudę ant piktogramos apačioje – įrenginio išjungimą atšauksite.
iOS 11 įrenginio išjungimas per Settings aplikaciją
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. Sveiki,
  labai ačiū už naudingus patarimus

  Pagarbiai
  Regina

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų