44-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

44-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Sekmadienį Thomas Baekdal Twitteryje pasklebė savo pastebėjimą — „Apple“ ir „Google“ burgerio piktogramas. Į šią žinutę tuojau pat sureagavo Sundar Pichai ir pasakė, kad pirmu reikalu pirmadienį užsiims šiuo klausimu :)
 • „Apple“ reikalų žinovas ir orakulas „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo mano, kad „TrueDepth“ komponentų reikalingų „Face ID“ funkcijai gamyba ir tiekimas stabilizavosi ir „iPhone X“ deficito problema greitai išsispręs,o 2018 metų „iPhone“ modeliai pasirodys laiku.
 • Nors sekmadienį oficialiai dar nei vienas „iPhone X“ nebuvo pasiekęs pirkėjų — internete pasirodo vis daugiau su šiais „iPhone“ modeliais susijusios informacijos. Pavyzdžiui vienas iš kinų serviso centrų „G-Lon“ paskelbė video medžiagą, kurioje surinkta visa informacija apie „iPhone X“ aparatinę dalį, tame tarpe ir apie „iPhone X“ pagrindinės plokštės schemą. Turint omenyje, kad „Apple“ yra kategoriškai nusiteikusi tokios informacijos paskelbimams iki įrenginiai fiziškai pradeda cirkuliuoti rinkoje – labai tikėtina, kad „G-Lon“ su „Apple“ teisininkais susitiks valdiškuose namuose.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtas „HomePod“ „iOS 11.2“ beta aparatinę įrangą, „watchOS 4.2“ beta 1, „tvOS 11.2“ beta 1.
 • Daug „Apple“ fanu jau keičia savo mėnesio senumo „iPhone 8“ į „iPhone X“. Kai kurie „iPhone“ prekiautojai informuoja, kad jų keitimo programoje (kai gali atnešti seną „iPhone“ ir jį primokėdamas pakeisti į naują) „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ yra daugiau nei kitų „iPhone“ modelių.
 • Milžiniška „iPhone X“ paklausa stumia kompanijos akcijas aukštyn. Pirmadienį AAPL kaina šoktelėjo iki rekordinių aukštumų — 168,07 USD už akciją. Ankstesnis rekordas buvo 164,94 USD už akciją.
 • Antradienį „Apple“ išleido „macOS 10.13.1“, „iOS 11.1“, „iTunes 12.7.1“ ir „Xcode 9.1“ atnaujinimus.
 • Lapkričio pirmą dieną kompanija taip pat išleido ir viešas „rvOS 11.2“ ir „iOS 11.2“ beta 1 versijas. „iOS 11.2“ beta versijoje „Apple“: atnaujino kai kurias Emoji piktogramas, ištaisė klaidingą „Calculator“ darbą, „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ darbalaukio paveikslėliai šioje versijoje yra prieinami ir senesnių „iPhone“ modelių savininkams.
 • iPhone X“ savininkai turintys tos pačios lyties dvynį turėtų turėti omenyje, kad kartais „Face ID“ gali ir apsigauti. „Mashable“ atliko eksperimentą, kuriame du broliai dvyniai susiejo „iPhone X“ su savo veidu, tačiau apsikeitus telefonais „Face ID“ negalėjo jų atskirti ir telefonus atrakino. Tokį patį testą, tik su kitais broliais dvyniais atliko ir „Business Insider„ — jų atveju „iPhone X“ sugebėjo atskirti brolius.
 • Kaip veikia „Face ID“ pasikeitus veidui – pavyzdžiui staiga dingus barzdai.
 • „Apple“ Photos aplikacija gali atskirti ne tik veidus ir juos susieti su konkrečiais žmonėmis. Pavyzdžiui jei jūs mergina ir dažnai save fotografuojate vonioje, gal ne visiškai pilnai apsirengusi — paieškoje parašiusi „brassiere“ (be kabučių) tikėtina gausite sąrašą savo nuotraukų, kuriose bus jūsų apvalumai :)
 • „Apple“ atnaujino „GarageBand“ aplikaciją. Nauja versija papildyta garsų biblioteka, Azijietišku liečiamu muzikos instrumentu, „Drummer“ atnaujinimais ir suderinamumu su „iPhone X“.
 • iPhone X“ „Apple“ patalpino išskirtinę skambėjimo melodiją – „Reflection“. Paklausyti ją galite paspaudę ant play mygtuko žemiau, o atsisiųsti .m4r failą galite paspaudę ant šio teksto.
 • Kalbėdamas su „Mashable“, „Apple“ įrangos geležinės dalies inžinierių vadas Dan Riccio atskleidė, kad „iPhone X“ turėjo pasirodyti 2018 metais. Šio „iPhone“ modelio pasirodymą metais anksčiau paskatino noras paskubinti tokių pokyčių kaip nuo-krašto-iki-krašto ekraną turinys įrenginiai pasirodymą ir turėti laiko jei kartasi kas nors pakryptų nenumatyta vaga.
 • Jei turite ar dar tik planuojate įsigyti „iPhone X“ — gal vertėtų pamąstyti ir apie jam skirtą apsaugą. „Rokform“ kompanija lapkričio 10 dieną planuoja išleisti porą gerai „iPhone X“ apsaugančių ir magnetinį tvirtinimą turinčių dėklų: Crystal Case ir iš 1,8m krentant sudužti „iPhone X“ neleisiantis Rugged Case. Abu šie dėklai komplektuojami su automobiliniu, ventiliacijos grotelių, magnetiniu laikikliu. Europoje šiuos dėklus bus galima įsigyti per Amazon.
 • „Apple“ atnaujino “Safari technology Preview“ naršyklę į 43 versiją.
 • Galėjo atrodyti, kad prie „iPhone X“, kaip ir prie „iPhone 8“ eilių nebus, bet… likus mažiau nei parai iki „iPhone X“ pardavimų pradžios prie įvairių, skirtingose pasaulio šalyse esančių „Apple Store“ pradėjo formuotis laukiančiųjų eilė.
 • „Apple“ paskelbė 2017 fiskalinių metų ketvirto ketvirčio finansinius rezultatus: per rugsėjo 30 pasibaigusį ketvirtį kompanija pardavė 46,7 mln. „iPhone“, 10,3 mln. „iPad“ ir 5,4 mln. „Mac“ kompiuterių. Ketvirčio metu kompanija gavo 52,6 milijardus JAV dolerių pajamų.2017 Apple fiskalinių metų 4-to ketvirčio iPad pardavimai vienetais.
  2017 Apple fiskalinių metų 4-to ketvirčio iPhone pardavimai vienetais.
  2017 Apple fiskalinių metų 4-to ketvirčio Mac kompiuterių pardavimai vienetais.
  2013-2017 Apple fiskalinių metų pardavių rezultatai milijardais JAV dolerių
 • Lietuvoje, kartu su kitomis 55-omis valstybėmis pradėta prekyba „iPhone X“ telefonų modeliais. Nors kitose šalyse likus parai iki pardavimų pradžios pradėjo rikiuotis eilės – lietuviai šį įvykį sutiko santūriau, tačiau atsidarius parduotuvėje eilė vis tik nusidriekė (bent jau „Panoramos“ „iDeal“).
 • Trečiadienį, prieš vidurdienį, trys augaloti vyrai, savo tapatybes slėpę po kapišonais, įsilaužė į UPS sunkvežimį, pastatytą prie „Apple Store“ parduotuvės San Franciske ir iš jo išsinešė daugiau 300 „iPhone X“ įrenginių – visa grobio vertė siekia 370 tūkst. JAV dolerių. Policija teigia, jog vagys veikiausiai sekė sunkvežimį ir žinojo, kas jame yra. „Įvertinus nusikaltimo padarytą žalą doleriais, panašu, kad jis buvo suplanuotas“, - sakė San Francisko policijos kapitonas Rickas Yickas. Visų pavogtų telefonų IMEI numeriai yra žinomi ir „Apple“, ir pareigūnams.
 • „Tom's Guide“ žurnalistai palygino „iPhone X“ akumuliatoriaus darbą su kitais išmaniais telefonais-klasiokais: „Google Pixel 2 XL“, „iPhone 8 Plus“, „Samsung Galaxy S8+“, „iPhone 8“ ir „LG V30“. testuojant visų telefonų ekranai buvo sukalibruoti vienodam šviesumui: 150nit kas pas „iPhone X“ reiškia 54% šviesumo. Apkrovos pagrindu buvo pasirinktas naršymas internete. Rezultatas: „iPhone X“ 55 minutėmis (viso 10 val. 49 min.) išgyveno ilgiau nei „iPhone 8“ or 27-omis minutėmis trumpiau nei „iPhone 8 Plus“. Ilgiausiai naršymą internete atlaikė „Google Pixel 2 XL“ — 12 val. 9 minutes. iPhone X, iPhone 8 ir iPhone 8 Plus akumuliatorių laikymo palyginimas su kitų gamintojų, tos pačios kartos telefonais

Laikinai nemokamai ir pigiau platinamos iOS, macOS, Apple Watch ir Apple TV aplikacijos

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Jei įsigyjate prekę „Mac Arena“ svetainėje paspaudę ant nuorodos į „Amazon“ svetainę — „MacArena“ gauna nedidelį mokestį.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Gal kas turi ziniu del fat32 2gb limito sutvarkymo ?....

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų