iOS 10.3.2 gerai ar blogai ir kaip grįžti

„iOS 10.3.2“ versija pagerino „iOS“ įrenginių saugumą, tačiau kai kurie „iPhone“ ir „iPad“ naudotojai turi jai ir priekaištų.

Prieš savaitę „Apple“ išleido „iOS 10.3.2“ atnaujinimą, kurio dėka ištaisytos nedidelės sistemos klaidos. Tai „iPhone“ (nuo „iPhone 5“ ir naujesniems), „iPod touch“ (6-tos kartos ir naujesniems) ir „iPad“ („iPad 4“ ir naujesniems) skirtas atnaujinimas. Jei nesate įgalinę automatinio sistemos atnaujinimo – ją atnaujinti rankiniu būdu galite: Settings → General → Software Update.

Ką būtent pakeičia šis atnaujinimas? Didele dalimi tai „iOS“ įrenginių sistemos saugumą pagerinantis atnaujinimas. Ištaisytų „iOSsaugumo spragų sąraše galima pamatyti tiek mažų ir nelabai reikšmingų saugumo spragų, tiek ir didelių ir pavojingų. Tiesa, kaip ir kiekvienos sistemos atnaujinimas, taip ir šis – ištaisydamas vienas bėdas – atneša savų, naujų ar grąžina į įrenginį atgal, tas kurios buvo ištaisytos ankstesnių atnaujinimų.

Kas gero

iOS 10.3.2“ atnaujinimas buvo tikrai reikalingas, nes jis ištaiso visą eilę „iPhone“ ir „iPad“ sistemos saugumo spragų. „iOS 10.3.2“ ištaisytų saugumo spragų sąraše net 23 skirtingo svarbumo ir pavojingumo saugumo spragos.

Šis atnaujinimas panaikiną įrenginio sistemos kernel’io saugumo spragą, kuri galėjo būti panaudota paleidžiant nepageidaujamą kodą kernel’io teisėmis ar perskaityti duomenis atmintyje, kuri turėtų būti saugi. Atnaujinimas taip pat ištaiso daugiau nei 20 su „WebKit“ susijusių saugumo spragų, kurių didžiausia aptikta „iBook“. Ištaisyta ir visa eilė „SQLLite“ saugumo spragų, atnaujinta „Safari“ naršyklė, kuri dabar neleis naudotojui apsilankyti įtartinoje ir specialiai piktavališkai tikslai sukurtoje svetainėje.

„Apple“ jau gana ilgai ignoravo „iPod“ įrenginius ir jų naudotojus, taip leisdama suprasti, kad šis įrenginys ko gero jau gyvena paskutines savo gyvenimo akimirkas. Tačiau „iOS 10.3.2“ yra svarbus atnaujinimas ir „iPod touch“ naudotojams, nes jame yra svarbus šiems įrenginiams skirtas atnaujinimas.

Jei trumpai, tai „iOS 10.3.2“ atnaujinimas yra skirtas „iOS“ įrenginių saugumui sustiprinti ir tikrai svarbus.

Kas blogo

Nors „iOS 10.3.2“ atnaujinimas ištaiso tikrai svarbias saugumo spragas, vienas dažniausių šią „iOS“ versiją savo įrenginiuose įdiegusių nusiskundimas yra susijęs su akumuliatoriaus laikymu. Keista, tačiau kai kurie „iPhone“ naudotojai stebintys akumuliatoriaus įkrovos indikatorių ir iš nepasitenkinimo raukantys nosį teigia, kad telefono akumuliatorius greitai išsikrauna net tada kai įrenginys yra išjungtas. Tarp su baterija susijusių nusiskundimų ir daugiau keistų: kai kurie naudotojai teigia, kad atjungus įrenginį nuo kroviklio – akumuliatoriaus įkrovimo lygis nukrenta iki 20% beveik tuojau pat. Kiti, savo įrenginiuose įdiegę „iOS 10.2.1“ ir taip atsikratę taip vadinamos „30% akumuliatoriaus klaidos“ tvirtina, kad įdiegus „iOS 10.3.2“ – ši problema sugrįžo.

Be keiksnojimų akumuliatoriaus adresu, kai kurie „iOS 10.3.2“ įdiegę „iOS“ įrenginių naudotojai pyksta ant pasirodžiusių „Touch ID“ klaidų dėl kurių negali įeiti į įrenginį, o kiti pastebėjo jog trūksta nuotraukų buvusių įrenginyje.

Kaip įrenginį su įdiegta „iOS 10.3.2“ grąžinti į „iOS 10.3.1“ laikus

2017 birželio 28 dieną „Apple“ nutraukė „iOS 10.3.1“ pasirašymą ir grįžti į šią versiją nebeįmanoma. Patikrinti kurios „iOS“ versijos šiuo metu pasirašomos galite čia.
 1. Atsisiųskite savo įrenginiui skirtą IPSW failą. Įsitikinkite, kad atsisiunčiate tikrai tam įrenginiui, kuriame vykdysite downgrade’ą skirtą versiją.
  Jei IPSW failą siunčiate „Safari“ naršyklėje – įsitikinkite, kad automatinio išarchyvavimo funkcija yra atjungta arba atsisiuntimui naudokite kitas naršykles, tokias kaip „Chrome“ ar „Firefox“.
 2. Dabar įrenginyje reikės aktyvuoti DFU režimą:
  1. Jei naudojate „iPhone 7“ ar „iPhone 7 Plus“
   1. pajunkite telefoną prie kompiuterio Lightning/USB laidu ir išjunkite „iPhone“. Kompiuteryje turi būti atidaryta „iTunes“ aplikacija.
   2. paspauskite ir palaikykite 3 sekundes nuspaudę į/išjungimo mygtuką esantį įrenginio dešinėje
   3. laikydami nuspaustą užrakinimo mygtuką paspauskite garso sumažinimo mygtuką esantį kairėje įrenginio pusėje ir laikykite juos abu nuspaudę 10 sekundžių
   4. jei ekrane pamatėte „Apple“ logo - turite pradėti viską iš pradžių, nes greičiausiai mygtukus laikėte nuspaudę per ilgai. Priešingu atveju sekite instrukcijas esančias žemiau.
   5. atleiskite įrenginio į/išjungimo mygtuką, tačiau laikykite nuspaudę garso sumažinimo mygtuką dar 5 sekundes. Jei telefono ekrane matote užrašą „Plug into iTunes“ - laikėte nuspaudę per ilgai ir turite viską pradėti iš pradžių.
   6. jei įrenginio ekranas juodas – vadinasi įrenginyje sėkmingai aktyvavote DFU režimą.
   7. Toliau vykdykite 3-ame šios instrukcijos žingsnyje nurodytus veiksmus
  2. Jei naudojate „iPhone 6s“ ar senesnį „iPhone“, „iPad“ ar „iPod“ modelį
   1. pajunkite įrenginį laidu prie kompiuterio. Kompiuteryje turi būti atidaryta „iTunes“ aplikacija
   2. išjunkite įrenginį nuspausdami jo į/išjungimo mygtuką ir tada perbraukdami pirštu per ekraną
   3. paspauskite įrenginio į/išjungimo mygtuką ir palaikykite jį nuspaudę 3 sekundes
   4. laikydami nuspaudę įrenginio į/išjungimo mygtuką, paspauskite Home mygtuką ir 10 sekundžių laikykite juos abu nuspaudę
   5. atleiskite įrenginio į/išjungimo mygtuką ir toliau laikykite nuspaustą Home iki kompiuterio ekrane pamatysite pranešimą, kad aptiktas atstatymo režime (recovery mode) esantis įrenginys. (Jei tokio pranešimo nematote – procesą reikės pakartoti iš pradžių)
 3. Kai kompiuteryje pamatysite „iTunes“ pranešimą apie recovery rezime aptiktą įrenginį – atleiskite visus „iOS“ įrenginyje nuspaustus mygtukus ir paspauskite pranešime esantį OK mygtuką iTunes pranešimas, kai aptiktas, prie kompiuterio pajungtas telefonas esantis „recovery“ režime
 4. Nuspauskite „Mac“ kompiuterio klaviatūroje Alt ⌥ (Option), o jei naudojate „Windows“ PC – Shift ⇧ klavišą ir paspauskite „iTunes“ aplikacijoje mygtuką Restore iPhone… arba (iPad/iPod touch…), priklausomai nuo pajungto įrenginio
  iTunes langas, kai prie kompiuterio pajungtas „recovery“ režime esantis iPhone
 5. Pasirinkite 1-ame žingsnyje atsisiųstą .ipsw failą
 6. Paspauskite, kompiuterio ekrane pasirodžiusiame lange, Restore and Update mygtuką
 7. Ekrane su „iOS 10.3.1“ atnaujinimo informacija spauskite Next ir tada Agree
 8. „iTunes“ patikrins programinės įrangos validumą ir įdiegs ją įrenginyje. Tai gali kiek užtrukti – neišjunginėkite kompiuterio, neatjunginėkite įrenginio nuo kompiuterio ir nežaiskite su namo elektros energijos tiekimo saugikliais/jungikliais
 9. Kai įrenginio grąžinimas iš „iOS 10.3.2“ į „iOS 10.3.1“ sėkmingai užbaigtas – įrenginio ekrane turėtumėte pamatyti „pasisveikinimo“ ekraną – vykdykite įrenginio ekrane rašomus nurodymus. Galite atstatyti įrenginio duomenis iš sukurtos atsarginės duomenų kopijos arba pasinaudoti proga visus nustatymus suvesti iš naujo ir pradėti įrenginiu naudotis taip, lyg šis būtų tik ką iš parduotuvės

Tai viskas ko reikia norint atlikti sėkmingą „iOS“ įrenginio downgrade’ą iš „iOS 10.3.2“ į „iOS 10.3.1“. Jei proceso metu gausite pranešimą: „This device isn’t eligible for the requested build“ – greičiausiai atsisiuntėte ne jam skirtą programinę įrangą (.ipsw failą)

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ar kas turite jau 10.3.2?
  Atsiliepimai?

 2. Aš turiu beveik savaitę, pablogėjimų nepastebėjau

 3. Tikriausiai, „Kaip įrenginį su įdiegta „iOS 10.3.1“ grąžinti į „iOS 10.3.2“ laikus“ reiktų pakeisti į „Kaip įrenginį su įdiegta „iOS 10.3.2“ grąžinti į „iOS 10.3.1“ laikus“.

 4. Dar viena klaudelė:
  2.2.2 instrukcijoje kartojasi žodelis "išjunkite" ir linkas, kur galima pasitikrinti ar vis dar galime sugrįžti į ankstesnę versija, vietoj 10.2.1 turi būti linkas 10.3.1
  Mano bendradarbė atsinaujino, turi problemų, pas ją iPhone 5, tik laidu gali naudotis, kelias sekundes atjungus nuo laido (pakrovėjo) persikrauna iPhone... Jeigu pabūna nepersikrovus, tai nei penkių minučių negali naudotis - išsijungia, sakė kai išsikrovė, truputi palaikė į rozetę - iškarto kilti pradėjo baterijos procentai po 20 %, keistai elgiasi. Tad bandysim pagelbėti.

 5. Sveiki, atsinaujinu ios 10.3.3 ir pastebejau jog labai letai siuncia appsus, is app store, cia bug'as koks ios?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų