Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

Tema: Mac Pro
Mac Pro

Kalbama, kad „Apple“ sekančiais metais planuoja išleisti visiškai naują, lengviau patobulinamą „Mac Pro“ kompiuterį.

Dabartninis „Mac Pro“ modelis praktiškai nepasikeitė nuo 2013 metų, ir ši stagnacija daugelį profesionalų privertė sunerimti ir pradėti galvoti, kad „Apple“ planuoja palikti savo „Pro“ vartotojus likimo valiai. Tiesa, artimiausiu metu (šiandien/rytoj) „Apple“ planuoja šiek tiek patobuliti dabartinius „Mac Pro“ kompiuterius:

  • 2 999 USD (3 499 €) kainuojančiame „Mac Pro“ modelyje „Apple“ 4-ų branduolių 3,7 GHz procesorių pakeis 6-ų branduolių procesoriumi, o dvi AMD G300 vaizdo plokštes – dviem G500 vaizdo plokštėmis
  • 3 999 USD(4 699 €) kainuojančiuose „Mac Pro“ modeliuose „Apple“ 6-ų branduolių procesorius pakeis 8-ų branduolių procesoriais, o dvi D500 vaizdo plokštes, dviem D800 vaizdo plokštėmis.

Daugiau nieko šiuose modeliuose nebus pakeista: juose neatsiras naujieji USB-C, Thunderbolt 3 ir neatsiras „LG UltraFine 5K“ monitorių palaikymo.

„Mes patys save sudizainimome šiek tiek užspęsdami į kampą“, – sako Craig Federighi, kurį dažnai galima pamatyti „Apple“ renginių metu pristatantį operacinių sistemų patobulinimus. „Mes norėjome padaryti kažką drąsaus ir kitokio, tačiau nepagalvojome, kad tas naujas dizainas mus pačius užspaus cilindo formos dėžėje“.

John Gruber iš „Daring Fireball“ rašo, kad sekančiais metais „Apple“ planuoja išleisti visiškai naują „modulinį“ profesionalams skirtą „Mac Pro“, kuris bus lengviau tobulinamas. Galima spėti, kad naujojo, sekančiais metais pasirodysiančio „Mac Pro“ išorė taip pat pakis, bet šiek tiek.

Manau, kalbos apie sekančiais metais pasirodysiantį naują „Mac Pro“ nėra „iš piršto laužtos“ ir jei galvojate apie tokio kompiuterio įsigijimą ir dar galite pakentėti metelius — geriau taip ir padaryti.

Be naujo „Mac Pro“, sekančiais metais „Apple“ planuoja išleisti ir savo monitorių, bent jau taip teigia gerą reputaciją naujienose susijusiose su „Apple“ ir patikimus šaltinius, dažnai iš pačios „Apple“ turintis John Gruber. Smagu bus matyti „Apple“ grįžtant į monitorių verslą, kurį panašu „Apple“ buvo nutarusi palikti ir vietoje to pradėjo prekiauti „LG UltraFine 5K“ monitoriais. Tačiau šis sandoris nebuvo vykęs, nes vietoje to, kad „UltraFine 5“ būtų puikus instrumentas, jis turi rimtų bėdų su vaizdo kokybe, kai netoli nuo monitoriaus pastatytas maršrutizatorius ar kitas belaidį ryšį naudojantis įrenginys. Dėl šios priežasties „Apple“ nutraukė prekybą šiais LG monitoriais savo parduotuvėse.

„TechCrunch“ teigia, kad „Apple“ marketingo šefas Phil Schiller programinės įrangos padalinio vadas Craig Federighi patvirtino jog kompanija kuria ir naujus „iMac“ modelius, kurių debiutas planuojamas šių metų gale.

Naujo dizainoMac Pro“ nebūtinai bus panašus į tai, ką mes pratę matyti – tai gali būti ir „iMac“ tipo „Mac Pro“ kompiuteris apjungiantis monitorių ir patį kompiuterį į vieną dizaino modulį. Sunku nuspėti, kokia „Apple“ šovusi mintis patiks labiau jai pačiai. :)

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. tik ne Imac Pro, apsaugok viešpatie. Ne ne, nereikia man to All-in one šūdo, su glamuriniais blizgančiais ekranais su kuriais neimanoma komforiškai dirbti.

  2. Biški atsargiau su tuo šūdas :) :) ne visiems reikia PRO žvėrių. Juo labiau, kai Apple savo monitorių nebegamina, tai nebe taip ir "fainiai" atrodo ant stalo.
    O dėl blizgėjimo, niekada netrukdė ir man. Darbo zona specialiai šiauriniam kambary. kur niekada saulės ir nereikalingų atspindžių nėra.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų