Kaip macOS pakeisti numatytuosius spausdintuvo parametrus

Norint pakeisti numatytuosius spausdintuvo parametrus macOS/OS X – reikia redaguoti CUPS („Apple“ spausdinimui skirtos programinės įrangos) nuostatas.

Kai kurie „macOS“ naudotojai dažniai spausdina naudodami ne standartinius spausdintuvo nustatymus ir keiksnoja spausdintuvą, „Mac“, „Apple“ ir visą likusį pasaulį, kai kaskart, prieš spausdinant tenka tuos nustatymus pakeisti, kad šie atitiktų pageidaujamus.

Jei numatytieji, sistemoje įdiegto spausdintuvo parametrai neatitinka jūsų poreikių, juos (bent jau pagrindinius) galima pakeisti taip, kad kiekvieną kart prieš spausdinant nereikėtų didesnės dalies jų kaitalioti.

 1. Atidarykite naršyklę ir įveskite joje adresą: http://localhost:631/printers
  1. Jei naršyklės lange matote pranešimą informuojantį, kad spausdintuvo nustatymų keitimo Web prieiga yra atjungta – ją reikės įjungti.
   Pranešimas, jei Prieiga per naršyklę atjungta
   Jei niekada nesate šių nustatymų keitę ar prieigos įjungę – ji greičiausiai bus atjungta.
  2. Įjungti spausdintuvo numatytų nustatymų derinimą galite atidarę Terminal aplikaciją (rasite /Applications/Utilities/ aplanke) ir joje įvedę komandą
   cupsctl WebInterface=yes
  3. Dabar vėl įveskite naršyklėje adresą: http://localhost:631/printers
 2. Atsidariusiame naršyklės puslapyje pamatysite sąrašą kompiuteryje įdiegtų spausdintuvų – pasirinkite tą, kurio numatytuosius nustatymus norite keisti.
 3. Atsidariusiame naršyklės lange, iš išsiskleidžiančio sąrašo, kur parašyta „Administration“ pasirinkite Set Default Options. Jei būsite paprašyti įvesti vartotojo vardą ir slaptažodį — įveskite kompiuterio administratoriaus naudotojo vardą ir slaptažodį.
 4. Pakeiskite nustatymus į tokius, kokius naudojate dažniausiai. Atminkite, kad ekrane gali nesimatyti visų nustatymų - paskrolinkite tą lango dalį, kurioje matomi spausdintuvo nustatymai.
 5. Paspauskite Set Default Options mygtuką esantį nustatymo sąrašo apačioje. Galite pažiūrinėti kitus nustatymus, nors daugeliu atveju juose nieko keisti nereikia, tačiau susipažinti su galimybėmis verta.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sakykite, o kuo tai skiriasi nuo viso to ką siūlo "Presets" kurį galima rasti kiekviename spausdinimo lange (paspaudus cmd+P) ?

  • Na pavyzdžiui tuo, kad daugelis aplikacijų atsimena joms nustatytus „Deault“ spausdinimo nustatymus ir paprasčiau pakeisti iš karto visoms, o ne kiekvienoje atskirai nurodyti, kad spausdinti ne ant Letter formato, o A4, pasirinkti borderless spausdinimo metodą ir spausdinti tarkim juodai baltai (kaip numatytą metodą) ir t.t., ir tai padaryti numatytuoju nustatymu visoms aplikacijoms, aišku kurioms spausdinimo nustatymai nėra pakeisti po to. Tarkim kai visi nustatymai yra tokie kaip reikia ir kokioje nors vienoje aplikacijoje nurodyti, kad spausdintų spalvotai yra paprasčiau nei kiekvienoje aplikacijoje visą virtinę nustatymų keisti atskirai.
   Kartais, priklausomai nuo spausdintuvo, per cmd+P prieinami ne visi nustatymai.

   • Bet visa tai galima susitvarkyti per "Presets": nueinu, nusistatau kokius noriu nustatymus kad būtų kaip default'iniai, išsisaugau kaip presetą ir naudoju visoms aplikacijoms, t.y. jis stovi iš karto išrinktas kaip default'inis nustatymų rinkinys visuose apps'uose (cmd+P lange visa tai galima nusistatyti). Plius, ten galima susikurti ne vieną preset'ą savo patogumui. Windows'uose aplikacijos spausdinimo nustatymai turi viršenybę prieš OS lygio printerio nustatymus. MacOS'e panašu, kad yra panašiai, nes CUPS nustatymuose (konkrečiai skiltyse General ir Finishing) pas mane lapo dydis pasirodo, kad buvo Letter, o "Presets" yra A4. Taigi Presets nustatymai turi viršenybę prieš CUPS. O jei ir Persets'uose ir CUPS nustatysite lapą A4, bet TextEdit'e nueisite meniu File->PageSetup ir pasirinksite Letter, tai spausdintuvas ir prašys Letter'io (tik ką išbandžiau). Taigi, macOS ir Windows'uose nustatymo viršenybės piramidė tokia pati, o CUPS'uose nustatymas galios tik tada, jei nebus perrašytas iš auksčiau. Panašu, kad macOS'e spausdinimo nustatymų viršenybė eina taip: Apps'as -> Printerio draiverio GUI (cmd+P langas) -> CUPS -> nustatymai pačiame spausdintuve.

    • Vienas iš MacOS smagumų yra tai, kad tą patį rezultatą galima gauti skirtingais būdais. Kurį būdą rinktis - čia jau kompiuterio naudotojo reikalas. Lygiai taip pat, kaip jam spręsti ar jis nori susikurti naują nustatymų rinkinį, ar modifikuoti esamą ir pakeisti juo numatytąjį.
     Šį būdą dažniausiai renkasi administratoriai, nes jis leidžia pakeisti ir tuos nustatymus, kurie nėra prieinami per UI, tokius kaip Output resolution kai kuriems spausdintuvams ir tada deplointi profilį visiems naudotojams, nes daugelyje įmonių, darbuotojai nori paspausti „print“ ir nesukti sau galvos koks ten kur nustatymas yra ir koks turėtų būti. Kai sėdi namie su 2-4 kompais ir vienu spausdintuvu - vienas reikalas, o kai yra pora šimtų įvairaus irzlumo ir kompiuterinio išprusimo lygio darbuotojų - kitas. Jau nekalbant apie tokias darbo vietas, kur negali tiesiog nueiti ir rakinėti ar aiškinti kaip ten ką kuriam, naujai „pastatytam“ spausdintuvui nustatyti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų