Suteikite senam iPad antrą šansą

Temos: iPad, Patarimai
„iPad“ ir „Mac“

Pernai metais išleidusi naują „iOS“ versiją, „Apple“ „nurašė“ iš karto kelis kultinius „iPad“ modelius, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte juos padėti į stalčių užtarnautam poilsiui. Šie „senukai“ dar gali būti labai naudingi.

iPad 2“ galima drąsiai pavadinti ilgaamžiškiausiu planšetiniu kompiuteriu. Tikriausiai sunku būtų rasti kitą planšetinį kompiuterį, kuriam kompanija reguliarius atnaujinimus būtų leidusi 5 metus iš eilės. Tačiau viskam ateina galas, taip nutiko ir „iPad 2“ – „iOS 9.3.5“ tapo paskutine „iOS“ versija, kurią galima įdiegti šiame planšetiniame kompiuteryje.

Išleidę „iOS 10“ kupertinvoviečiai nutraukė palaikymą keliems savo kultiniams įrenginiams: antros ir trečios kartos „iPad“ bei „iPhone 4s“. Ant ribos atsidūrė ir „iPad 4“ bei „iPad Mini 2“.

Nežiūrint to, kad „Apple“ nutarė jog šie „iPad“ jau paseno – nereikia jų nurašyti – jie dar gali puikiai pasitarnauti, bent jau epizodinėse rolėse.

iPad paprastiems uždaviniams

Vietos kompiuterio darbalaukyje niekada nebūna per daug, nei turint 27 colių „iMac“ Retina ekranu ar net naudojant keturis, prie kompiuterio pajungus 27 colių ekranus. Jos visada pritrūksta. Ką jau kalbėti apie tuos kas naudoja vienintelį 12 colių ekrano monitorių. Man ašaromis pasrūva akys kai aš pagalvoju, kad man tektų tokį naudoti su mano įpročiais.

Mėgstant vienu metu turėti atidarytas kelias aplikacijas ir norint, bet šiek tiek atlaisvinti vietos kompiuterio darbalaukyje galima senąjį „iPad“ įkinkyti atlikti tam tikras užduotis. „Senukas“ su sudėtingomis užduotimis gal ir nesusidoros, tačiau paprasti užvadinai, tokie kaip elektroninis paštas, „Facebook“ ar „Twiter“ – jam dar lengvai įveikiami.

Norint, pavyzdžiui, visada matyti elektroninį paštą – galima „Mail“ aplikaciją paleisti „iPad“ ir tereikia patogaus stovo jam pastatyti. Stovų pasirinkimas dabar platus, tiek pastatomų ant stalo, tiek ir leidžiančių „iPad“ pritvirtinti prie kompiuterio.

Neabejoju, kad daugelis iš karto mintyse paprieštaravo man, teigdami kad tai nepatogu - nes teks rankas tiesti prie „iPad“ norint laišką perskirstyti ar panašiai. Neskubėkite ponai – sprendimas yra ir nereikės rankų tampyti kaip tiems nabagams, kas naudoja kompiuterius su lietimui jautriais ekranais.

Mac“ kompiuteryje įdiekite aplikaciją „Typeeto“. Ši aplikacija leidžia valdyti bet kokius per Bluetooth pajungtus (tame tarpe ir „iPad“) įrenginius tiesiog iš „Mac“ klaviatūros. Aplikacija leidžia pajungti neribotą kiekį įrenginių, naudoti klavišų kombinacijas, valdyti media funkcijas tokias kaip: garsas ar perėjimas prie kito audio/video ir net galima ir „Mac“ kompiuteryje į atmintį nukopijuotą informaciją įterpti pajungtame įrenginyje.

Šis sprendimas naudingas ir silpnesnių „Mac“ naudotojams, nes padės dalį uždavinių perkelti ant „iPad“ pečių.

Praplėskite kompiuterio darbalaukį

iPad“ galima panaudoti ir kaip antrą monitorių. Tereikia įdiegti vieną iš tokią galimybę suteikiančių aplikacijų (tokios aplikacijos susideda iš dviejų dalių – „iOS“ dalies ir kompiuterio dalies):

Duet Display (Rahul Dewan)
iPhone“ ir „iPad“ skirta aplikacijos dalis kainuoja 9,99€
Mac“ ir PC dalis platinamos nemokamai

iDisplay (Shape GmbH)
iPhone“ ir „iPad“ skirta aplikacijos dalis kainuoja 9,99€
Mac“ ir PC dalis platinamos nemokamai

Air Display (Avatron Software)
iPhone“ ir „iPad“ skirta aplikacijos dalis kainuoja 9,99€
Mac“ ir PC dalis platinamos nemokamai

Vienos iš šių aplikacijų pagalba, „iPad“ padarysite antru monitoriumi ir jame galėsite patalpinti vieną ar poros aplikacijų langus ir juos valdyti taip kaip tai darytumėte jei tai būtų ne „iPad“, o tikras monitorius.

iPad kompiuterio valdymui

Ko gero pats originaliausias seno „iPad“ panaudojimas būtų jo pavertimas kompiuterio valdymo pultu.

Aplikacijos „Quadro“ pagalba, „iPad“ galima sukurti specialų darbo lauką su jame patalpintomis piktogramomis nurodančiomis kompiuteryje atlikti tam tikrus veiksmus.

„Quadro“ pagalba galima ne tik perjunginėti muzikinius kūrinius ar video vaizdus kompiuteryje, bet ir keisti instrumentus „Adobe Photoshop“ aplikacijoje, redaguoti tekstą „Pages“ ar pritaikyti efektus „Final Cut Pro“.

Quadro aplikacijos dalis:
skirta „iPhone“ ir „iPad“
Mac“ ir PC skirta „Qudro“ aplikacijos dalis „QuadroSync“

Jei nei vienas iš aukščiau pateiktų scenarijų netiko – seną „iPad“ galite paversti gale sėdinčių pasilinksminimo priemone pritvirtindami „iPad“ prie priekinės dėdės atlošo, panaudoti kaip pjaustymo lentelę arba receptų knygą pritvirtinę jį kur nors virtuvėje ar pagaliau naudoti kaip lėkštę kaip tai daro tris „Michelin“ žvaigždutes turintis „Quince“ restoranas Kalifornijoje :)

Kaip su senu „iPad“ pasielgėte jūs?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pakabintas virtuvėje receptams, taip pat iš jo groja YouTube bei LRT (televizija ir Opus) ir Spotify.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų