Trumpa „Apple“ rugsėjo 7 dienos renginio apžvalga

Temos: Apple, iPhone
„Apple Watch SERIES 2“, „iPhone 7 Plus“ ir „AirPods“

Štai ir baigėsi su „iPhone 7“ susijusių gandų laikas - viską išgirdome iš pirmų lūpų.

Tradicinis, „Apple“ rudens renginys prasidėjo linksmo Tim Cook su James Corden pasivažinėjimo ir padainavimo video.

„Apple“ renginį kompanijos vadovas pradėjo nuo „Apple Music“, kuri jau turi 17 mln. mokančių prenumeratorių.

Toliau Tim kalbėjo apie „App Store“ ir kaip ji ir aplikacijos pakeitė mūsų gyvenimą. Iš „Apple“ aplikacijos parduotuvės jau atsisiųsta 140 milijardų aplikacijų. Per pastaruosius pora mėnesių aplikacijų atsisiuntimai išaugo 106 procentais. „App Store“ daugiau nei pusė milijono aplikacijų-žaidimų. „Apple“ „App Store“ generuojamos pajamos yra du kartus didesnės nei artimiausio konkurento.

Po Tim, scenoje pasirodė „Super Mario“ kūrėjas Shigeru Miyamoto, nes šio žaidimo versija žiemos švenčių metu atsiras ir „iOS“ parduotuvėje.

Po Shigeru Miyamoto iš „Nintendo“ trumpo žaidimo pristatymo į sceną grįžo Tim Cook ir renginį tęsė kalbėdamas apie švietimą ir „Apple“ remiamas mokyklas kur kompanija mokytojams ir mokiniams suteikia savo įrangą bei jos inicijuotą „Anyone Can Program“.

Toliau „Apple“ renginio metu buvo trumpai pristatyta nauja „iWork“ aplikacijų paketo naujovė: „Real-time collaboration“ (bendradarbiavimo realiame laike) funkcija.

Apple Watch

Naujų produktų pristatymas prasidėjo nuo „Apple Watch“, kuris užima pirmą vietą pagal išmanių laikrodžių pardavimus pasaulyje. Naujame „Apple Watch SERIES 2“ pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatos aplikacijoms. Viena jų, sutrikus sveikatai informuoja apie tai artimuosius ir gali susisiekti su pagalbos tarnyba.

Dar iki naujų metų, laikrodyje turėtų atsirasti ir renginio metu pristatyta „Apple Watch“ skirta „Pokemon GO“ aplikacija, kurios pristatymą buvo kiek keista žiūrėti, nes suaugęs žmogus demonstruodamas Pokemonų gaudymo funkcijas „Apple Watch“ krykštavo lyg koks šešiametis.

Naujasis laikrodis yra ne tik atsparus drėgmei, bet atsparus vandeniui - 50 metrų gyliui pagal industrijos standartus, tad dabar su juo galima ir plaukioti. Norint sukurti vandeniui atsparų laikrodį „Apple“ inžinieriams teko įveikti nemažai kliūčių, tame tarpe sukurti garsiakalbį, kuris pats išstumia patekusį į jį vandenį.

Apple Watch SERIES 2“, kuriame įdiegtas antros kartos S2, 50 procentų greitesnis už dabartiniuose „Apple Watch“ veikiantį procesorius ir naujas „Apple“ laikrodis turės GPS imtuvą bei visiškai naują grafinę kortą, kuri 2 kartus greičiau apdoroja grafinius vaizdus.

Iš aliuminio ir nerūdijančio plieno korpusus turinčių „Apple Watch“ šeimos prisijungė ir keramikinius korpusus turintys išmanūs laikrodžiai.

Vėliau „Nike“ prezidentas pristatė bėgimo mėgėjus pradžiuginsiančią aplikaciją „Nike+“.

Senesnius „Apple Watch“ „Apple“ pervadino į „Apple Watch SERIES 1“ ir juose įdiegs tokį patį, kaip ir naudojamas „SERIES 2“ procesorių, tad jis bus toks pats greitas kaip ir naujasis. Naujieji „Apple Watch SERIES 2“ prekyboje pasirodys spalio mėnesį.

Apie „Apple Watch SERIES 2“ akumuliatorių „Apple“ nesakė nieko, todėl reikia manyti kad čia nieko naujo - laikrodukas atlaikys visą dieną ir vakare turės nakčiai nutūpti ant krovyklos.

watchOS 3“ - „Apple Watch“ skirtos operacinės sistemos debiutas planuojamas rugsėjo 13 dieną.

iPhone 7

„Apple“ jau pardavė daugiau nei milijardą „iPhone“ ir naujo „iPhone“ pristatymą Tim pradėjo nuo „iOS 10“, esančios „iOS“ įrenginių pagrindu, ir šios operacinės sistemos naujovių pristatymo, kurios šiuos telefonus padarys dar labiau sumaniais ir patogiais.

Kaip įprasta naujo „iPhone“ pristatymo video, naują kompanijos telefoną pristatė jo dizaineris Jony Ive.

Scenoje naują „iPhone 7“ pristatė Phil Schiller.

 • iPhone 7“ bus galima rinktis: Jet Black, black, auksinės, sidabrinės ir rausvo aukso spalvos
 • Antenų juostos padarytos beveik nematomos
 • „Home“ mygtukas dabar daug tobulesnis ir gali skirti paspaudimo stiprumus
 • Naujieji „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ yra atsparūs vandeniui ir dulkėms.
 • Kamera yra daug tobulesnė: optinis stabilizavimas leidžiantis nufotografuoti kokybiškesnes nuotraukas su 3 kartus ilgesniu išlaikymu, 50 procentų šviesesnis f/1.8 diafragmos šešių elementų objektyvas, greitesnis ir jautresnis 12 megapikselių jutiklis veikiantis 60 procentų greičiau ir yra 30 procentų našesnis, 4 šviesos diodų natūralių spalvų blykstė šviečianti 50 procentų šviesiau. Naujas daug greitesnis ISP 100 000 operacijų, kurios atliekamas vienos nuotraukos apdorojimui, sugaišta tik 25 milisekundes. Galima fotografuoti RAW DNG. 12 megapikselių kamera ir 7 megapikselių „FaceTime“ kamera.
 • iPhone 7 Plus“ turės dvi kameras viena plačiaformatė - 28mm (tokia pati kaip ir „iPhone 7“, kita telefoto 56mm. Fotografuojant „Photos“ aplikacijoje, „iPhone 7 Plus“ bus galima pasirinkti priartinimą, kuris iki „2x“ bus optinis, o toliau iki 10x jau skaitmeninis. Pasirinkus „Portrait“ režimą vaizdo apdorojimui bus panaudojamas specialus algoritmas, kuris atskirs žmogų kadre palikdamas jį ryškų, o foną padarys išplaukusį todėl nuotrauka atrodys kaip padaryta su profesionaliu DSLR tipo fotoaparatu.
 • 25 procentais šviesesnis, plačią spalvų gamą palaikantis „iPhone 7“ ekranas.
 • Naujieji telefonai turės du garsiakalbius tad bus galima klausytis stereo muzikos ir be ausinių bei mėgautis geru garsu žaidžiant žaidimus. Papildomai, garsiakalbiai naujuose „iPhone“ du kartus garsesni.
 • Kaip ir pranašavo gandonešiai, „iPhone 7“ nebeliko standartinės, ilgus metus naudotos 3,5mm audio jungties. „Lightning“ jungtis iš pat pradžių buvo kurta kaip audio jungtis. Ji leidžia ne tik perduoti daug kokybiškesnį garsą, bet ir perduoti vaizdą, elektros energiją, įrenginio valdymo signalus. Tokio sprendimo priežastį Phil Schiller paaiškino tuo, kad dabar yra 900 mln. „Lightning“ jungtį naudojančių įrenginių. Mes visi norime geresnių ekranų, garsiakalbių, geresnio akumuliatoriaus, greitesnio procesoriaus ir visa tai reikalauja papildomos vietos įrenginyje. Tad be drąsos pakeisti tai prie ko daugelis mūsų pripratę („Apple“ tai jau įprato daryti), pagrindinė priežastis atsisakyti analoginio garso jungties buvo reikalinga papildoma vieta telefone. Tiesa, senosios jungties įrenginių turėtojai galės naudotis „Lightning to 3,5mm“ adapterį, kuris bus komplektuojamas kartu su naujaisiais „iPhone 7“.
 • iPhone 7“ bus trijų talpų: 32GB, 128GB ir 256GB

iPhone 7 našumas: naujos kartos „A10 Fusion“ 64-bitų, 4 branduolių procesorius. 120 kartų greitesnis nei pirmas „iPhone“ ir du kartus greitesnis nei „iPhone 6s“. Naujas procesorius 2 kartus greičiau, nei „iPhone 6s“ naudojamas A9 procesorius apdoroja grafinę medžiagą (240 kartų greičiau nei pirmame „iPhone“).

iPhone 7“ akumuliatorius vidutiniškai laiko 2 valandomis daugiau nei „iPhone 6s“, o „iPhone 7 Plus“ vidutiniškai tikimasi 1 valanda ilgesnio akumuliatoriaus darbo laiko nei „iPhone 6s Plus“.

„Apple“ ir toliau tęs „iPhone 6s“ ir „iPhone SE“ pardavimus. Papildomai, „iPhone 6s“ telefonų talpos taip pat bus padidintos ir prekyboje matysime pigiau pardavinėjamus 32GB ir 128GB „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“.

Naujų „iPhone 7“ kaina bus tokia pati kaip ir „iPhone 6s“ kai šie dar buvo nauji „iPhone“ modeliai, bent jau taip žadėjo „Apple“ marketingo vadas Phil Schiller.

iPhone 7“ išankstiniai užsakymai startuos rugsėjo 9, o pardavimai 28 numatytose šalyse rugsėjo 16 dieną.

Lietuvoje prekyba naujais „iPhone 7“ startuos rugsėjo 23 dieną, penktadienį.

AirPods

Naujos „Apple“ belaidės ausinėsAirPods“:

 • Leis klausytis muzikos 5 valandos vienu įkrovimu.
 • Ausinėje naudojamas naujas „ W1“ procesorius. Infraraudonų spindulių daviklis skiria kada ausinės yra ausyje ir grojs tik tada kai mes tam esame pasiruošę.
 • Du kartus palietus ausinę galima iškviesti „Siri“, ausinės žino kada mes kabame ir perduoda garsą nei įdiegtų mikrofonų pagalba gesina aplinkos triukšmą. „AirPods“ sandara
 • Ausinių dėklas turi akumuliatorių, todėl galima ausines įkrauti tiesiog įdėjus į jų dėklą. Dėklas yra ir baterija ir įkrovėjas. Dėkle esančios baterijos užtenka ausines įkrauti 24 valandų klausymuisi. 15 minučių „AirPods“ krovimo pakanka 3 valandų jų naudojimui.
 • Ausinių diegimas yra „Apple’iškai“ paprastas: atidarote dėžutę, telefone užsidega specialus langas, jame paspaudžiate „Connect“ ir voilà – ausinės pasiruošusios veikti ne tik su Jūsų „iPhone“, bet ir „Apple Watch“.
 • Ausinių nustatymai sinchronizuojami per „iCloud“ su kitais „Apple“ įrenginiais.

Man pasirodė labai šaunios ausinės, puikus dizaino ir technologijų sprendimas. Jei jos gerai laikysis ausyse (čia jau labai individualus reikalas) tai bus iš ties nuostabus priedas.

Ausinių kaina: 179€, prekyba jomis prasidės spalio pabaigoje.

„Beats“ taip pat išleido 4 naujas belaides ausines veikiančias „Apple W1“ procesoriaus pagrindu.

Nespėjusiems pažiūrėti tiesioginės „Apple“ renginio transliacijos, video žemiau.

Ką manote apie naujus, „Apple“ pristatytus įrenginius? Ar keisite turimus jais?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 29 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. puikiai! Iwatch manau tapo stipriu produktu kuris tikiuosi galės atstotit ir sporto laikrodį :) aišku palauksiu rimtų apžvalgų ir jei viskas ok, statau savo garmin į pardavimą :) tik pagrinis klausimas liko neatsakytas ar pvz. spotify jei padarytų apps'ą (ar apple music) ar būtų galima klausyti be telefono.

 2. Ausines liux ideja. O kas girdeti del naujosios OS macam?

 3. Man asmeniškai, tai didžiausias klausimas visiems, kodėl Lietuvoj niekur nemačiau pirkti net pirmos kartos Apple laikrodžių? :)

 4. macOS 10 naudoju Beta - šiaip nelabai yra kažko ypatingai kito nei buvo prieš tai. Vienintelė gera naujiena - dvigubai daugiau talpos ir tikėtina geras/priimtinas baterijos veikimo laikas.

 5. Na, man visai patiko ta prezentacija, gal kiek pradžia buvo nuobodi ir tas iWorks tai mano galva labiau buvo laikui pratemt, nei kažkokios naudos :) Džiugina jauno iPhone atsparumas vandeniui, didesnė talpa ir ilgesnis baterijos gyvenimas :) O taip pat užkabino naujos bevielės ausinės.

 6. Apple Watch - buvau įsigijęs I-ą, panaudojau apie mėnesį - ir atvirai sakau, jis nereikalingas, ir dar įkrauti kas vakarą... Dabar naudoju Xiaomi Mi Band II (~ 40 €), ir, bent jau mano poreikius patenkina pilnai.

  iPhone 7 - kadangi turiu 6 (ne S), o ir šiaip daug visko naujo (nors nelabai jau kažkas tokio, pasigedau bevielio įkrovimo), tad keisiu į 7-ą, Jet Black (photo/video atrodo pritrenkiančiai, žiūrėsim, kaip bus gyvai, ir ar praktiškas blizgus paviršius.

  iPhone 7 Plus - labai noriu 5,5 ekrano, BET, jis vos 4 g lengvesnis už 6 S Plus, dizainas tas pats, ir rankoje jis labai nepatogus. Samsung S7 Edge nepalyginamai ergonomiškesnis. Todėl, kad ir kaip norėtųsi tos dvigubos kameros, didesnio ekrano, ilgiau veikiančios baterijos ir kt., bet Apple "plytą" paliko "plyta", tad teks džiaugtis 4,7 colio ekranu.

  Bevielės Apple ausinės - senai lauktas sprendimas, neabejotinas įsigytinas.

  Tiek būtų pastebėjimų.

 7. Tikiuosi tos ausinės veiks su mano senuku 5S. Tokiu atveju aš jau stoju į eilę jų pirkti. Neseniai buvau nusipirkęs JBL belaides ausines uz 100 €, tai pasijungus pirma mintis buvo wtf?.. garso kokybės nerasta visiškai. Taip supratau, kad dėl to "belaidiškumo" ir dingsta kokybė. Po valandos grąžinau ausines į parduotuvę. Bet rankų nenuleidau (o gal tiksliau ausų :)) ir sakiau, kad išleisiu nors ir 200 €, bet kad gaučiau kokybę. Ir va, panašu, kad apple išgirdo "mano maldas" :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų