„Apple“ išleido „iOS 10“

Po eilės beta versijų, pagaliau pasaulį išvydo nauja „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ skirta nauja operacinė sistema „iOS 10“.

Kaip ir žadėjo, „Apple“ šiandien, rugsėjo 13 dieną išleido jos mobiliems įrenginiams skirtos operacinės sistemos naują versiją „iOS 10“. Šioje operacinėje sistemoje kompanija įdiegė eilę sisteminių patobulinimų ir naujų galimybių. „iOS 10“ greičiausiai net ir senesnius „iOS“ įrenginius privers pasijusti naujesniais.

Be įprastų, įrenginio našumą pagerinančių atnaujinimų, „iOS 10“ „Apple“ įdiegė ir seniai lauktus patobulinimus savo „Apple Music“, „Maps“ ir „Messages“ aplikacijose. Aplikacijų kūrėjai galės savo aplikacijose įdiegti „Siri“ palaikymą ir mūsų bendravimas su įrenginiu taps dar labiau žmogiškesnis.

Su „iOS 10“ suderinami įrenginiai

iPhone

iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
iPhone 5c
iPhone 5

iPad

iPad Pro 12,9 colio
iPad Pro 9,7 colio
iPad Air 2
iPad Air
iPad 4-os kartos
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2

iPod touch

iPod touch 6-os kartos

Kaip rodo istorija, net ir po eilės beta versijų, pirmoji pasirodžiusi naujos operacinės sistemos versija turi klaidų. Kartais jos beveik nepastebimos, kartais su jomis galima gyventi iki atnaujinimo pasirodymo, o kartais jos būna skaudžios kaip kad nutiko „iPad“ naudotojams su „iOS 9“.

Jei „iOS“ įrenginys Jums yra labai svarbus įrankis - rekomenduočiau palaukti porą dienų, kol įdiegę naują versiją pradės verkšlenti internete ir pasakoti apie jų aptiktas klaidas ir tada, jei jos nesusijusios su Jūsų įrenginiu ar nėra bėda - galėsite įsidiegti naują versiją ir Jūs. Tiems kam labai knieti greičiau pačiupinėti naują „iOS 10“, išsiųsti efektų pilnas „Messages“ žinutes ar aplikacijos nustatymuose individualiai nurodyti kokiam kontaktui siųsti informaciją apie perskaitytą žinutę, o kokiam - ne, ar pasimėgauti naujais įskiepiais - linkiu sėkmės ir laukiame įspūdžių komentaruose.

Dar prieš išleidžiant „iOS 10“, „App Store“ pasirodė aplikacijos skirtos „iMessages“ žinutėms, tame tarpe ir smagių paveikslėlių:

Prieš diegdami:

 • prisiminkite kokius el. pašto adresus naudojate „iCloud“ ir „Apple ID“ bei jų slaptažodžius
 • padarykite įrenginyje esančių duomenų atsargines kopijas
 • iOS“ atnaujinimas puiki proga prasivalyti įrenginį ir išmesti aplikacijas, kurių nenaudojate (įdiegę „iOS 10“ šią procedūrą galėsite pakartoti ir kai kurioms su sistema įdiegiamoms aplikacijoms
 • jei planuojate „iOS 10“ diegti senesniuose įrenginiuose, pavyzdžiui „iPhone 5“ ar „iPad mini 2“ ar naudojate „iOS 7/8“ versijas - paskaitykite bandžiusių paskutines beta versijas šiuose įrenginiuose atsiliepimus ir ypač susijusius su įrenginio darbo greičiu.
 • jei įrenginyje turite svarbių, trečių šalių sukurtų aplikacijų - įsitikinkite, kad jos veiks naujoje „iOS“ versijoje
 • jei diegsite per Wi-Fi - pasirūpinkite, kad jis būtų greitas ir patikimas
 • jei tai įmonės įrenginys prieš diegiant naują „iOS“ versiją pravartu pasitarti su IT departamento atstovais

Blogiausiu atveju dar turite apie porą savaičių, kurių metu turėtumėte galėti grįžti prie „iOS 9.3.5“ ir ko gero jau nusibodau kartodamas: prieš atnaujindami sistemą padarykite atsarginę duomenų kopiją. Nesvarbu ar „iTunes“ ar „iCloud“, bet padarykite ją. Sistemos atnaujinimas yra sudėtingas procesas ir tikimybė, kad kažkas bus ne taip yra gana didelė ir gali būti, kad labai pasidžiaugsite jog esate išsaugoję atsarginę duomenų kopiją.

Negalintiems apsispręsti ar verta diegti „iOS 10“ (o gal nepatiks. Asmeniškai man ne viskas patinka.) - žemiau trumpa „iOS 10“ naujovių apžvalga.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 42 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Užlaužė mano iPhone, dabar per recovery įsirašinėjai naujai ir turbūt visi duomenys dingo, sušiktas Apple..

 2. Man užlaužė darbinį 6S,dabar atstatinėju,bet naminis- 6S Plus praėjo puikiai atnaujinimas,dabar žiūriu kas kaip.

 3. 6s ka tik pavyko puikiai atnaujinimas per itunes

 4. Jokių problemų,naujinau per wifi. Iphone SE. Parsiuntė per ~ 20 min 1GB. Įrašė per 10 min. max.

 5. Naujinausi per wifi ir backup nepasidarius o prijungus prie iTunes prarasiu info ?

 6. Apple paskelbė statement'ą susijusį su užlūžusiais įrenginiais:
  “We experienced a brief issue with the software update process, affecting a small number of users during the first hour of availability,” - rašo Apple savo elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime. “The problem was quickly resolved and we apologize to those customers. Anyone who was affected should connect to iTunes to complete the update or contact AppleCare for help.”

  Tai kaip ir išspręsta problema, na o skubėtojams matyt teks draugauti su iTunes.

 7. Tai per kur geriau atsinaujintk per wifi telefone ar per itunes programa?

 8. Nezinau ka jus ir kaip darote,,,,nuo iPnone 3 laiku neturejau jokiu problenu su atnaujinimais,nei oru nei per iTunes..Skaitykit ka siulo patyre.....

 9. Kažkodėl lock screene data ir savaitės diena angliškai rašo

 10. Kodel man zinutese neveikia app parduotuvele ir negaliu piesti ten. Neveikia tie mygtukai. Galiu tik raides rasyti. Ant abieju telefonu tas pats. Iphone 6s ir iphone5

  • To priežastis gali būti, kad „Messages“ nustatymuose yra nurodyta žinutes siųsti ne iš telefono numerio, o el.pašto adreso.
   Atidarykite Settings aplikaciją, pasirinkite Messages > Send & Receive > START NEW CONVERSATION FROM skiltyje pažymėkite telefono numerį.
   Sukurkite naują žinutę ir pabandykite. Turėkite omenyje, kad jei bandysite tęsti anksčiau pradėtą pokalbį, kuris siunčiamas iš el. pašto adreso, o ne tel numerio, ši funkcija greičiausiai neveiks. Pakeitimas galios tik naujai pradėtoms „iMessage“ žinutėms/pokalbiams.

 11. Vistiek neveikia :(

 12. Ačiū dievui pavyko padaryt full downgrade 10>9 šį kartą. Priešastis: asmeniškai neradau praktiškai nieko tokio labai naujo ir naudingo naujesnėje sistemoje - O VA BATARKĖS LAIKAS NUSIPJOVĖ NE TAI KAD JUNTAMAI, O KATASTROFIŠKAI. Palaukiau dvi paras, kol tipo "susiindeksuos". Blah-blah-blah - KABINKIT LENGVATIKIAMS MAKARONUS IR TOLIAU:) Ne šiaip sau batarkių talpos naujuose septintukuose padidintos:)))) Vos datraukiau iki vakaro su iOS10, kai mano vidurkis, visada 1,5 paros, nemažiau. Susiradau download "iPhone8,1_9.3.5_13G36_Restore.ipsw" ir viskas vėl puiku. Pagyvensiu iki 7s dar metus su savo 6s ir su iOS9.

 13. O kur dingo Game Center? Settings - yra Game Center, o ekrane ikonos nerandu, ar čia tik pas mane kažkas nutiko? Ką daryti? (ne tiek aktualu, kiek įdomu pasidarė, į notifications atėjo pranešimas - žaidimo kažkokio pasiūlymas, tai tada ir atkreipiau dėmesį, kelis kartus peržiūrėjau visas aplikacijas, nu nėra).

 14. Atsinaujinau i iOS 10 ir meta tą wifi security recommendation. Ką daryti??,

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų