„Apple“ išleido viešam testavimui skirtas „macOS Sierra“ ir „iOS 10“

Temos: iOS, macOS

„Apple“ išleido kompanijos „Beta Software Program“ užsiregistravusiems skirtą „macOS Sierra“ viešą beta versiją.

Praeitą mėnesį WWDC konferencijos metu „Apple“ pristatė atnaujintas „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos versiją, kurią pavadino „macOS Sierra“ ir „iOS“ įrenginiams skirtą „iOS 10“. Abiejose operacinėse sistemose yra nemažai naujovių.

„Apple“ yra ne tik įdiegusi visą eilę sistemos atnaujinimų „macOS Sierra“, bet ir teigia, kad ši „macOS“ versija „Mac“ kompiuterį padarys dar sumanesniu ir naudingu.

Iš karto po pristatymo, naujoji „macOS“ ir „iOS 10“ versijos tapo prieinamos registruotiems „Apple“ programuotojams, o dabar jas išbandyti gali bet kas – tereikia užsiregistruoti (jei to dar nepadarėte) „Apple Beta Software Program“ svetainėje ir kai kompanija patvirtins jūsų dalyvio anketą – nurodytu elektroninio pašto adresu gausite nuorodą „macOS Sierra“ ir/ar „iOS 10“ operacinių sistemų atsisiuntimui.

Jei nutarsite diegti „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos beta versiją:

 1. atminkite, kad tai „beta“ ir joje gali būti ir yra daug klaidų, todėl nereikėtų jos naudoti kaip pagrindinės operacinės sistemos.
 2. prieš diegdami „beta“ versiją sukukite vieną, o geriau porą atsarginių duomenų kopijų ir įsitikinkite, kad jos veikia ir pilnos.
 3. jei įdiegę „macOS Sierra“ dirbsite su realiais savo duomenimis – gali būti, kad grįžus prie ankstesnės „OS X“ versijos negalėsite tų duomenų peržiūrėti, atidaryti ar redaguoti.
 4. jei turite galimybę, „beta“ versijos testavimui naudokite atskirą „Mac“ kompiuterį, o ne atskirą disko skirsnį pagrindiniame kompiuteryje – tai „beta“ ir įvykus klaidai gali būti, kad neprieisite nei prie viename skirsnyje esančių duomenų.

Jei nutarėte išbandyti „iOS 10“:

Jei kankina klausimas ar turėtumėte diegti „iOS 10“ ir ją bandyti, ar rekomenduočiau to nedaryti, nebent labai norisi ir turite atskirą „iOS“ įrenginį. Ko tikėtis įdiegtus „iOS 10“:

 1. „iOS 10“ niekuo nesiskiria nuo tos versijos, kurią „Apple“ pateikė programuotojams
 2. ši beta versija dar nėra optimizuota ir joje dar daug klaidų.
 3. baterija laiko prasčiau nei „iOS 9“ ir jei su „iOS 9“ išgyvendavote visą dieną vieną kartą įkrovę – su „iOS 10 Public beta“, greičiausiai, to padaryti nepavyks.
 4. kadangi aplikacijos „iOS“ įrenginiuose yra diegiamos iš „App Store“ ir ten esančios aplikacijos dar nėra optimizuotos „iOS 10“, nežiūrint to, kad daugelis aplikacijų veiks ar bent pasileis – tikriausiai susidursite su aplikacijų veikimo klaidomis ir matyt rasite tokių, kurių net paleisti negalėsite, pvz. „Facebook“ aplikacija po kurio laiko pati užsidaro/sminga) kartais net pats įrenginys pilnai persikrauna „lygioje vietoje“.
 5. eilės naujų funkcijų pilnavertiškai išbandyti nepavyks, nebent turite du atliekamus „iOS“ įrenginius ir abiejuose įdiegsite po „iOS 10“, nes eilė funkcijų jei ir veikia, tai veikia tik su tais „iOS“ įrenginiais, kuriuose įdiegta „iOS 10“.

Dėl aukščiau išvardintų ir eilės kitų priežasčių, jei neturite atliekamo „iOS“ įrenginio ar „Mac“ kompiuterio ir esate priklausomi nuo šių įrenginių veikimo bei juose esančių duomenų – geriau susilaikyti nuo „beta“ versijų diegimo juose. Na, o jei turite eksperimentams skirtus „Apple“ įrenginius, bei noro ir laiko – pirmyn į ateitį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Telefone iOS 10 veikia tikrai geriau nei kai buvo pirmoji Beta versija iOS 9. macOS Sierra dar neišbandyta.

 2. Sveiki noriu paklausti labiau nusimanančiųjų, ar verta naujinti OS 9 į OS 10 iPhon'ui? Ar neprasidės klaidų saga su šia versija? Ačiū už atsakymą iš anksto:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų