Kodėl Mark Zuckerberg užklijavęs savo kompiuterio mikrofoną ir kamerą lipnia juosta?

Ar apie kibernetinį špionažą „Facebook“ vadovas Mark Zuckerberg žino daugiau nei mes?

Mark Zuckerberg

„Facebook“ socialinio tinklo vadovas Mark Zuckerberg švęsdamas 500 milijonų „Instagram“ naudotojų pasiekimą, paskelbė ir savo nuotrauką. Sveikiname „zuck’ą“ su šia pergale, tačiau atidesni jo paskelbtoje nuotraukoje įžvelgė kai ką įdomesnio. Mark’o „MacBook’o“ mikrofono jungtis (arba abu mikrofonai) ir kamera užklijuotos nepermatoma juostele.

Mark Zuckerberg

Žinoma, nuotrauka nebūtinai padaryta prie jo stalo, tačiau prie to paties stalo, prieš porą mėnesių „Facebook“ CEO gyvame eteryje vedė ir ekskursiją po savo sukurto socialinio tinklo biurą, tad labai tikėtina jog šis stalas kaip ir ant jo esantis kompiuteris yra Mark’o. Ar Mark Zuckerberg žino apie špionažą daugiau nei mes, ar jis tiesiog demonstruoja jo užimamai pozicijai deramą paranoją? O gal tai tiesiog nauja mada?

Man neatrodo labai keista, kai žmonės nešiojamų kompiuterių mikrofonus ir kameras užklijuoja nepermatomomis juostelėmis. Patyrę programišiai gali slapta perimti kompiuterių kemerų kontrolę ir vienintelis, ko gero labiausiai patikimas būdas „parodyti jiems špygą“ yra „skočas“. Esu matęs ne vienos įmonės vadovą juostele užklijavusį kompiuterio kamerą. Vienas iš mano dažniausiai išsinešamų „MacBook Pro“ kompiuterių turi tokį dekorą.

Neseniai ir FTB direktorius James Comey sakė juostele užklijavęs savo nešiojamo kompiuterio kamerą po to kai pamatė, kad vienas „kietesnis“ už jį žmogus yra taip padaręs.

Ar turėtumėte taip pasielgti ir Jūs? Matyt atsakymas į šį klausimą priklauso nuo asmeninės paranojos lygio, paslapčių kurios sklando aplink Jus ir Jūsų nenoro dalintis jomis. Jei nutarsite juostele užklijuoti savo kompiuterio kamerą – nepamirškite tarp kameros ir „skočo“ padėti nedidelį popieriaus lapelį, nes priešingu atveju nuo juostelės prie kameros prilipę klijai gali gerokai sugadinti vaizdą, jei kartais nutartumėte kompiuterio kamera pasinaudoti.

Ar esate savo kompiuterio kamerą ir mikrofoną užklijavę „izoliacija“?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Taip, nuo windows xp laiku kameros nenaudojamos :)

 2. Aš ant savo Macbook Pro esu užklijavęs tik kamerą, bet mikrafono - ne, šiaip šitą dalyką pamačiau pas vieno draugo prieš keletą metų, jis naudojo kažkokį ASUS nešiojama kompiuterį, man tuo metu buvo labai keista, atrodo nenormaliai, paklausiau kodėl jis taip daro, jis sako, kad jam atrodo, kad kartais jį kažkas stebi, todėl nenorintis, kad jį kažkas stebėtų - išsiklijavo laptop'o kamerą.
  O dabar aš taip pat darau, bet ne dėl to, kad jaučiu, kad kažkas mane stebi, o tiesiog, man atrodo, kad taip saugiau man pačiam, nors aš jokiais kriminalais neužsiimu, bet "dėl viso pikto". (:

 3. Beje, o tas pats negalioja iPhone ar kitiems telefonams, dar niekur nemačiau, kad kas būtų užsiklijavę telefono kamarą. ???

  • Kalbant apie telefonus tai jie saugesni nei kompiuteriai ir jei ir egzistuoja galimybė „iPhone“ nulaužti, manau, mažai kam prieinama ir, matyt, labai brangi jei vartotojas brangina savo saugumą ir juo rūpinasi. „iOS“ uždara sistema, tad ir gerokai saugesnė, o ir kamera telefone gerokai dažniau naudojama nei kompiuteryje. Egzistuojantys „iPhone“ nulaužimo būdai, pavyzdžiui „iSpy“ ar „MSpy“ reikalauja galimybės fiziškai prieiti prie telefono ir jis turi būti neapsaugotas slaptažodžiu, o tikimybė tokį rasti telefoną yra gerokai mažesnė nei kompiuterį. Neretai telefoną nešamės net į „tupyklą“, tuo tarpu kai kompas lieka riogsoti ant stalo (net nešiojamas).
   Man taip pat neteko matyti nieko su užklijuota kamera „iPhone“.
   Kalbant apie „iPhone“ augumą - jie gerokai saugesni nei kitų kompanijų pagaminti telefonai. Iš kitų galima būtų išskirti nebent „Google Nexus“, kurie yra atnaujinami į naujausias „Android“ versijas.

 4. Gal yra koks free vpn ant mac os ? domintu US

 5. Gal visiems paprastiems zmogeliams kurie taip daro tai ir akis reiktu uzsiklijuoti iseinat i lauka arba kokia kartonine dezia ant saves uzsideti :)
  Na ir paranojiku buna. Dar toki kaip Zuckerberg ar izimybe suprantu, bet paprastu zmogeliu niekaip.

 6. Daugelis taip daro, užklijuoja nešiojamojo kompiuterio viršuje tą vadinamą akute , t.y., kamera dėl savo privatumo, nes pasaulyje gyvena labai daug piktų žmonių, kurie labai mėgsta pasityčioti iš ktų žmonių, ar tai jaunų ar tai senų, nes jie jaučia malonumą. Lietuvoje taip yra , nes viskas priklauso nuo žmogaus auklėjimo ir t.t., .O paranoja čia visai nėra niekuom dėta, visos ligos yra skirtingos. O ,kai mes būsime kokie nors Microsoft, ar Facebook savininkai, tai tada iš tikro pajustumėte, ką tai reiškia.......

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų