„iPhone“ pardavimai ir „Apple“ pajamos smuktelėjo

Temos: Apple, Statistika

Nutiko tai kas anksčiau ar vėliau turėjo nutikti – „Apple“ pajamos 2016 fiskalinių metų antro ketvirčio metu smuktelėjo.

Po metų metus trukusio pastovaus „iPhone“ pardavimų ir atitinkamai „Apple“ pajamų augimo, panašu, kompanija atsirėmė į lubas. „Apple“ tik ką paskelbė 2016 fiskalinių metų antro ketvirčio finansinius rezultatus ir kaip Tim Cook ir pranašavo pirmojo metų ketvirčio rezultatų paskelbimo metu – šio ketvirčio rezultatai nėra tokie, kokių kompanija trokštų.

2016 fiskalinių metų antro ketvirčio metu „Apple“ pardavė 51,2 mln. vnt. „iPhone“ ir tai yra 16% mažiau nei prieš metus (61 mln. vnt.). Panašiai ir su pajamomis – 50,6 mlrd. USD – 13% mažiau nei per tą patį 2015 metų laikotarpį (58 mlrd. USD). Tačiau kompanijai optimizmo nestinga ir ji kalba apie rekordus mušančias pajamas ir neįtikėtinai sėkmingus 13 metų, kad net sunku prisiminti kada buvo paskutinis pajamų kritimas.

„Apple“ 2016 fiskalinių metų 2-o ketvirčio „iPhone“ paravimų palyginimas su ankstesniais, to pačio laikotarpio, metais.

Kalbant apie kitus „Apple“ produktus: „iPad“ padavimai tęsia savo kritimą ir per antrą 2016 metų ketvirtį kompanija pardavė 10,3 mln. „iPad“ – 19% mažiau nei prieš metus (12,6 mln. vnt.) „Mac“ pardavimai taip pat smuktelėjo: parduota 4,03 mln. vnt. – 12% nuosmukis lyginant su tuo pačiu 2015 metų laikotarpiu. Tokie pardavimų rezultatai atitinkamai sumažino ir pelną, kurio 2016 metų antro finansinio ketvirčio metu „Apple“ gavo 10,5 mlrd. USD – 23% mažiau nei prieš metus.

„Apple“ 2016 fiskalinių metų 2-o ketvirčio „iPad“ paravimų palyginimas su ankstesniais, to pačio laikotarpio, metais. „Apple“ 2016 fiskalinių metų 2-o ketvirčio „Mac“ pardavimų palyginimas su ankstesniais, to pačio laikotarpio, metais.

„Apple“ tai nebuvo netikėta, tačiau nežiūrint prastesnių ketvirčio rezultatų – „Apple“ paslaugų verslas klesti atnešdamas kompanijai 6 mlrd. USD ir tai vienu milijardu USD daugiau nei per tą patį pernai metų laikotarpį. „Apple“ paslaugų kategorijai priklauso: „App Store“, „iTunes Store“, „Apple Pay“, „iCloud“ ir panašiai.

„Apple“ 2016 fiskalinių metų 2-o ketvirčio pajamų palyginimas su ankstesniais, to pačio laikotarpio, metais.

Taip pat auga ir „kitų produktų“ kategorijai priskirtų („Apple TV“, „Apple Watch“, „Beats“ ausinės ir eilė kitų gaminių) „Apple“ prekių pardavimai. „Kiti produktai“ kompanijai antro metų ketvirčio metu atnešė 2,2 mlrd. USD ir tai yra 29% daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Apple Music“ paslaugą prenumeruojančių būrys antro 2016 metų ketvirčio metu padidėjo dviem milijonais vartotojų ir dabar jau viršija 13 milijonų prenumeratorių. Nors „Apple Music“ vartotojų skaičius auga – „Spotify“ dar stipriai pirmauja (2016 metų kovas - 30 mln. mokančių prenumeratorių).

„Apple“ 2016 fiskalinių metų 2-o ketvirčio pajamų pasiskirstymas pagal produktus ir regionus.

„Apple“ akcijos rezultatų paskelbimo dieną šleptelėjo žemyn net 8% ir kompanija prarado daugiau nei 40 mlrd. USD rinkos vertės.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Na tai kad nuo 5s laiku nieko neisleido naujo, ir taip ilgai cia dar jie gyvena su savo kosminemis kainomis. Jei ne OS, tai nebutu apie ka kalbet.

    O Mac OS naujausias tai kimba ir kimba. Karta i menesi kazkas nutinka, del ko neleidzia restart padaryt. Ar safaris error ismeta.

    Oj gris zmones... prie Nokia su dot ekranais :)

  2. Aš turiu macbook pro 2011 aerly, naujausias Mac OS X ir jokių problemų, gal kažko specifinio aš nedarau, bet kolkas jokių kibimų ir panašių problemų aš nepastebėjau.

  3. Dėl pakibimo gali ir geležis būti kalta. Maniškis irgi kartais nenorėdavo išsijungti. Po video plokštės pakeitimo kol kas problemų nepasitaikė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų