Kokių kompanijų mobilūs įrenginiai 2015 metais buvo populiariausi ir kiek pelno jie atnešė

Kokios kompanijos daugiausiai parduoda mobilių įrenginių ir kurios iš jų daugiausiai uždirba.

„Fortune“ paskelbė praeitų metų didžiausių mobilių įrenginių gamintojų užimamų rinkos dalių ir gautų pelnų duomenis.

Didžiausią mobilių įrenginių rinkos dalį pasaulyje turi Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ – jai priklauso 23,9 procento 2015 metais pasaulyje parduotų mobilių įrenginių rinkos pyrago dalis. Antroje vietoje – Apple. Jai priklauso 17,2 procento mobilių įrenginių rinkos. Trečioje vietoje 8 procentus užimanti Huawei.

Kompanijų pasiskirstymas pagal užimamą mobilių įrenginių rinkos dalį 2015 metais

Šaltinis: Canaccord Genuity/Fortune

Parduoti daugiausia mobilių įrenginių pasaulyje dar nereiškia, kad iš šių įrenginių pardavimų gautas pelnas taip pat bus didžiausias. Nors Apple, pagal parduotų įrenginių skaičių, 2015 metais buvo antroje vietoje - jos iš iPhone pardavimų gautas pelnas yra 91 procentas viso, bendro kompanijų už parduotus mobilius įrenginius, gauto pelno. Antroje vietoje pagal gautą pelną Samsung. Nežiūrint to, kad mobilių įrenginių Pietų Korėjos kompanija 2015 metais pardavė daugiausiai – jai priklauso viso labo 14 procentų viso mobilių įrenginių pradavimų atnešto pelno dalies.

Kompanijų pasiskirstymas pagal tenkančią gauto pelno dalį nuo bendro pelno pasaulyje gauto pardavus mobilius įrenginius

Šaltinis: Canaccord Genuity/Fortune

Tokiu būdu dvi didžiausios pasaulio mobilių įrenginių gamintojos: Apple ir Samsung užvaldė rinkos dalį, kurios atsipirkimas 105 procentai. Toks skaičius gavosi dėl to, kad kitos kompanijos arba visiškai neturėjo pelno iš mobilių įrenginių pardavimo arba patyrė nuostolius. Reikia pastebėti, kad tokios Kinijos kompanijos kaip Huawei, Xiaomi ir ZTE apie pelną net neskelbė.

Šiais metais analitikai pranašauja, kad Apple pelnas dar labiau išaugs. UBS ekspertas Steve Milunovich teigia, kad 4 colių iPhone 5se, kurio debiuto tikimasi kovo 18 dieną, Apple per pirmus 12 mėnesių šio modelio pardavimų atneš papildomus 1,5 milijardo JAV dolerių pelno.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pelnas su mazomis sanaudomis

  2. Aš pasirinkau Apple dėl stabilaus veikimo ir produktų kokybės, tačiau esu realistas ir suprantu, kad šie produktai yra žiauriai perbranginti, ką ir parodo šios lentelės. Tačiau įdomiausia, kai žmonės tampa leiblų fanatikais ir didžiuojasi tuo, kad baisiausiai permoka už savo produktus...

  3. Na viskas ne tik del stabilios OS :) programiskai viskas labai ergonomiska, jei taip galima issireiksti. Plius tas dizainas... Viskas ir uzkabliuoja. O kainos tai baisios, ypac lietuviams...

  4. Manau, kad žiūrint į šiuos grafikus nereikėtų pamiršti, kad tai absoliuti (bendro, visų kompanijų už parduotus mobilius įrenginius gauto pelno) procentinė išraiška. Tokios didelės Apple pelno procentinės išraiškos priežastis, greičiausiai, yra ta, kad kitos kompanijos pardavinėdamos pigius telefonus patiria nuostolių ir tokiu būdu mažina savo pelno dalį gautą pardavus brangius modelius ir didina Apple, kuri pradavinėja tik kelis telefonų modelius ir savo arsenale neturi pigių modelių, dalį.
    Kalbant apie produktų gamybą, tarkim mobilių telefonų, gamybos cikle yra visa eilė procesų, kurie nekainuoja pigiau vien todėl, kad galutinis produktas bus parduodamas pigiau. Parduoti telefoną, daugeliu atveju, nepriklausomai nuo to ar tai brangus, ar pigus modelis – kainuoja tiek pat. Išpjauti ekrano stiklą ar įlituoti varžą, ar pagaliau ta pati varža kainuoja tiek pat ir brangiam, ir pigiam telefono modeliui. Todėl pigių telefonų atnešama pelno dalis yra gerokai mažesnė, o neretai, priklausomai nuo logistikos proceso ir nuostolinga.
    Todėl manau, kad prie tokio didelio Apple bendro procentinės pelno išraiškos skaičiaus, didele dalimi, prisidėjo kiti gamintojai nesugebantys teisingai įvertini savo produktų kaštų (savikainos) ir pardavinėjantys juos nuostolingai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų