Paprasčiausias būdas padidinti MacBook disko talpą

Nauji MacBook klasės kompiuteriai yra geri, plonyčiai, lengvi ir greiti, tačiau neretai rinkdamiesi Mac kompiuterį vartotojai neteisingai įvertina savo poreikius ir nusiperka juos su per mažu disku.

Viena dažniausiai pasitaikančių grupinių klaidų renkantis nešiojamą Mac kompiuterį yra neteisingas, poreikių neatitinkantis, kompiuterio disko talpos pasirinkimas. Naujuose MacBook Pro ir MacBook Air kompiuteriuose diegiami SSD diskai yra greiti, tačiau renkantis pigiausias kompiuterių konfigūracijas Mac’uose esantys diskai yra sąlyginai maži. Dabar kai programuotojai nebeskaičiuoja kiekvieno baito, nors man vis dar „į kaulus“ įsirėžęs supratimas, kad „rūpinkis kiekvienu baitu ir kilobaitais savimi pasirūpins patys“ ir daugelis vartotojų orientuojasi į kokybę, o ne failo dydį, iš pirmo žvilgsnio ne itin mažais atrodantys 128GB talpos diskai greitai gali pasirodyti nepakankamai talpūs.

Jei senesniuose MacBook klasės kompiuterių modeliuose pakeisti įdiegtą diską į didesnės talpos, pakeisti HDD į SSD ir net įdėti antrą diską vietoje CD/DVD įrenginio nebuvo sudėtinga, tai dabartiniuose MacBook kompiuteriuose, kuriuose diskai dažniausiai išoriškai visai nėra panašūs į tai, ką mes įpratę vadinti kompiuterių diskai ir neretai yra tiesiog įlituojami į pagrindinę kompiuterio plokštę. Tai, disko pakeitimą padaro, praktiškai neįmanomu namų sąlygomis, o ir patyrę specialistai nenoriai imasi tokios užduoties.

Gera žinia yra ta, kad pergyventi nereikia, nesyra nesudėtingas, nors ir ne idealus, būdas praplėsti savo Mac kompiuterio disko talpą ir jis yra labai paprastas. Tereikia įsigyti disko praplėtimo kortelę, tokią kaip „Transcend JetDrive Lite“. Turint tokią kortelę, ją tereikia įstatyti į Mac kompiuterio SD kortelės lizdą ir kompiuteris pasipildys tokia disko talpa, kokios talpos kortelę įstatysite.

„Transcend“ JetDrive Lite kortelių skirtų MacBook Pro ir MacBook Air kompiuterių disko talpos padidinimui, skaitymo ir rašymo greičiai.
„Transcend“ JetDrive Lite kortelių skirtų MacBook Pro ir MacBook Air kompiuterių disko talpos padidinimui, duomenų skaitymo ir rašymo greičiai.

Žinoma, naudojant MLC flash kortelę nereikėtų iš jos tikėtis tokio paties duomenų perdavimo greičio, kaip ir iš SSD disko ir tikėtis kad žaidimai ar 4K video iš jos „slys“ kaip per sviestą. Tačiau kaip labai didelių duomenų perdavimo greičių nereikalaujančių failų saugykla ar diskas skirtas saugoti dokumentams ar muzikai - puikiai tiks. Tutint omenyje naujausių Mac kompiuterių modifikavimo sunkumus - šis būdas yra puiki ir nebrangi alternatyva.

Ši kortelė netrukdys naudotis kompiuteriu ar jį nešioti, nes yra išsikišusi tik tiek, kad nago galu būtų įmanoma ją paspausti norint išimti.

„Trascend“ nėra vienintelė kompanija gaminanti it parduodanti tokias korteles, tačiau „JetDrive Lite“ kortelių kainos ir našumo santykis yra vienas geriausių rinkoje.

„JetDrive Lite“ kortelių ir MacBook poros

Rinkdamiesi kortelę savo MacBook'ui pasirinkite tą, kuri tinka jo modeliui.

Mac ModelisJetDrive Lite 130
(64GB - 256GB)
JetDrive Lite 330  
(64GB / 128GB)
JetDrive Lite 350
(64GB - 256GB)
JetDrive Lite 360
(64GB - 256GB)
13″ MacBook AirLate 2010+
Mid 2011+
Mid 2012+
Mid 2013+
Early 2014 +
Early 2015+
13″ MacBook Pro (Retina)Late 2012+
Early 2013+
Late 2013+
Mid 2014 +
Early 2015+
15″ MacBook Pro (Retina)Mid 2012+
Early 2013+
15″ MacBook Pro (Retina) Late 2013 +
Mid 2014 +
Mid 2015
+

Nuorodos norintiems įsigyti kortelę

Nuoroda į Anglijos Amazon svetainės puslapį , kuriame galite nurodyti kokios talpos 64GB, 128GB ar 256GB ir kokiam kompiuteriui: MacBook Air 13″ (2010–2015), MacBook Pro (Retina) 15″ (2012–2013), MacBook Pro (Retina) 15″ (2013–2014) ar MacBook Pro (Retina) 13″ (2012–2014) norite įsigyti Transcend „JetDrive Lite Storage Expansion Card“

Nuorodos į JAV Amazon svetainę (kortelės iš jos į Lietuvą siunčiamos).

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nu nežinau, man užtenka ir kieto disko greičio.

 2. Įdomu, pagal ką rūšiuoja: macbook pro 13" neįmanoma 256 GB pagal tą lentelę?

 3. 11 Macbook Air ir Macbook aišku lieka už borto. Macbookui tai dar ne taip aktualu, pas ji startas nuo 256 prasideda. Prieš kalėdas pasiėmiau nauja 128 talpos 11 Airą - man tai žiauriai tinkantis daiktas, beabejo, nelabai ka rimto su juo darau, bet laisvu yra tik ~20 GB. Čia tas pats briedas pas Apple kaip ir šešiolikiniai iPhonai:)))) Teks šitą isikišt: apotop.net/en/goods.php?act=view&no=41

  • Man tai keista kai kaltina Apple jog ši gamina kompus su 128GB diskais ar 16GB iPhone, tačiau juos (biudžetinius pačius pigiausius variantus) perka. Suprantu, jei tai būtų pirmasis įsigyjamas kompas ar išmanusis telefonas…
   Jei taip imtų ir dabar pavasarį išleistų naujus MacBook, MacBook Air ir MacBook Pro, kur minimali disko talpa būtų 1TB SSD ir kaina už kokį Air, žinoma. būtų ne 1029 €, o 1999 € – spėju ir vėl būtų blogai.

 4. Keista, kad nelabai ką darant tiek mažai vietos liko. Pavyzdžiui, mano kompe 97 GB laisvi. Tiesa, jame nesaugau jokių nuotraukų, filmų ar muzikos. Prieš kurį laiką ir maniškiam vietos buvo sumažėję dėl visokių šiukšlių. Daug nesiaiškindamas perinstaliavau ir viskas susitvarkė.

 5. O kam i tokius kraštutinumus Ramūnai?:) kam 11 Air 1TB SSD? :))) - Bet va jei Air 11 prasidėtų TIK nuo 256GB už 1279€ - būtų super:)

  • Kalbant apie biudžetinį MBA, man nekeista, kad Apple pardavinėja juos su 128GB SSD, nes tai daug kam tinkamas variantas, tačiau manau, kad toks kompiuteris gali būti arsenale kai jis nėra vienintelis, o antras ar trečias. Pavyzdžiui darbui (rimtam) naudojamas MacPro, kai reikia rimto, bet nešiojamo – pasiimi MacBook Pro, o kai tiesiog reikia kompo (kelionės ir t.t.) – ekonominį MBA, nes jis lengvutis ir tų 128GB disko kelionei tikrai užteks (nebent kelionė ilga ir foto/video grafinė – bet tokiose kelionėse sukurtų failų saugojimui naudojami kitokie, papildomi įrenginiai) aš pvz naudoju Epson Multimedia Storage Viewer leidžiantį perkelti nuotraukas tiesiai į įrenginį iš CF kortelių

   … bet dabar ne apie tai.
   Kas man keista tai tas faktas, kad MBA modeliams nėra galimybės pasirinkti 1TB diskų, o ir MBP ta galimybė yra tik su galingesnius procesorius ar didesnius ekranus turinčiais modeliais. Gal tiesiog netelpa… nors abejoju, kad galingesnį prosą turinčiame kompe vietos daugiau, nei tokiame pačiame tik su silpnesniu procesoriumi.

   1TB šiais laikais tikrai nėra kažkoks Sci-Fi kategorijos diskas. Manau, kad yra pakankamai daug žmonių, kuriems nereikia super-galingo kompiuterio, tačiau jie norėtų susitalpinti „visą gyvenimą“ viename diske. Dirbdami jie gali pasijungti MBA prie didesnio ekrano, o jei jiems tenka daugiau keliauti ir pagrinde jie kompiuteryje dirba su dokumentais - tai to kompiuterio pajėgumų jiems pilnai užtenka, o be darbinės medžiagos, tokiuose ir asmeniniam ir darbiniam poreikiui tenkinti skirtuose kompiuteriuose, daugiausia vietos užimantys failai tai šeimos video ir foto.
   Cloud paslaugų naudojimas ne iškreiptu būdu (iškreiptas būdas tas kai nenaudojamos aplikacijos, o failai tiesiog į „debesį“ talpinami per naršyklę - panašiai kaip į ftp serverį) taip pat ne išeitis, nes net būdami „debesyje“ tie failai užima vietą ir kompiuteryje, nes jie dubliuojami ir taip veikia tiek iCloud, tiek DropBox, Google Drive ir t.t.

   Taigi, manau, kad yra daug vartotojų, kurie džiaugiasi galimybe turėti biudžetinį 128GB MBA, nes jiems to „per akis“ ir tuo pačiu, manau, kad yra daug vartotojų, kurie apsidžiaugtų galimybe įsigyti pigiausią ir labiausiai paliegusį MBA modelį su didesniu disku.

 6. Ir beje jaučiu kažkokiu šeštuoju jausmu, kad Air dienos suskaičiuotos jau. Manau ne tam jie paleido pasaulin ta Macbook su viena universalia jungtim ir vienu (per viduri tarp 11 ir 13) 12 coliu dydziu, kad ir toliau terliotusi su tiek modelių ir dar neretininių. Paziuresim pamatysim aišku, bet nujaučiu, kad taip ir nutiks.

 7. Neįvertinau ir aš reikiamos talpos, todėl papildomai naudoju 64GB JetDrive, 360 modelį.
  Praverčia. O ir greitis padorus. Aišku nėra ką lygint su 2015 MBPR SSD greičiu, bet užtenka :)
  Kortelės korpusas išlindęs apie 1 mm, kad būtų galima apčiuopti ir ištraukti.

 8. Apie šias korteles žinau seniai, todėl ir rMBP pirkau su mažiausiu, 128 GB disku - nuotraukų ir filmų saugojimui ar taip ar taip namie PATOGIAI pajungtas normalus išorinis HDD, o nešiojamos talpos pakanka. Jei kada pritrūkčiau - galima pasipildyti tokia kortele ;)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų