Apple paskelbė savo paskutinio 2015 fiskalinių metų ketvirčio rezultatus

Temos: Apple, Statistika
Apple finansiniai rezultatai

Apple paskelbė savo paskutinio, liepos mėnesį prasidėjusio ir rugsėjį pasibaigusio, 2015 fiskalinių metų ketvirčio rezultatus.

Fiskaliniai 2015-ji metai Apple buvo labai sėkmingi, tiesą pasakius sėkmingiausi metai Apple istorijoje. Per šiuos metus kompanijos pajamos išaugo 28% iki beveik 234 milijardų JAV dolerių. Apple CEO Tim Cook tokių rezultatų priežastimi įvardino „kompanijos pasišventimą kurti geriausius, pažangiausius produktus planetoje“, kurių sukūrimas nebūtų įmanomas be neapsakomo kompanijos darbuotojų atsidavimo ir begalinių pastangų.

Kompanija paskelbė per 2015 metų ketvirtą ketvirtį gavusi 51,5 milijardo JAV dolerių pajamas, jas tiksliausiai nuspėjo Deutsche Bank prognozavęs 51,1 mlrd. USD. Per ketvirtį Apple pardavė 9,9 milijonus iPad, 48 milijonus iPhone, 5,7 milijonus Mac kompiuterių ir gavo 11,1 milijardų JAV dolerių pomokestinio pelno.

Viso per 12 mėnesių Apple pardavė 300 milijonų įrenginių, o bendras App Store atsisiuntimų skaičius, nuo jos gyvavimo pradžios, peržengė 100 milijardų atsisiuntimų skaičių.

Lyginant su pernai metų paskutinio ketvirčio rezultatais, iPhone pardavimai išaugo 22%, o Mac kompiuterių 3%. Tiesa, ne visoms prekių grupėms sekėsi vienodai gerai - iPad pardavimų rezultatai buvo 20% mažesni nei to pačio pernai metų ketvirčio metu. Iš paslaugų per 4-tą 2015 metų ketvirtį Apple uždirbo 5,09 milijardus JAV dolerių, o kiti produktai kompanijos kišenę papildė 3,05 milijardais USD neaudituoto pelno.

Kompanijos finansinių rezultatų pristatymo metu, Apple CEO Tim Cook sakė, kad Android vartotojai rekordiniais skaičiais iškeičia savo Google operacinės sistemos pagrindu veikiančius telefonus į iPhone. 30% mobilių telefonų vartotojų įsigyjančių naują iPhone yra tie, kurie atsisakė Android išmanaus telefono. Šis Cook pasakymas man nėra labai aiškus. Ar jis norėjo pasakyti, kad 30% visų įsigyjančių iPhone yra ateiviai iš Android stovyklos, ar apskritai 30% visų Android vartotojų perkančių naują telefoną - renkasi iPhone.

Žemiau Apple 2015 metų ketvirčio rezultatų grafikai palyginimui su ankstesnių metų rezultatais.

Apple iPhone pardavimų kiekiai 2007-2015 metai. Apple iPad pardavimų kiekiai 2013-2015 metai. Apple Mac kompiuterių pardavimų kiekiai 2013-2015 metai. Procentinė Apple 2015 metų 4-to ketvirčio pajamų procentinė išraiška pagal produktus ir regionus. Apple pajamos milijardais USD 2013-2015 metais.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kodel neskelbai kiek apple watch parduota?:)

  • Apple Watch, taip pat kaip ir Apple TV patenka į kategoriją „Kita“ ir pati Apple tų skaičių neskelbė ir pasakė tik tai, kad „Apple Watch pardavimai stabiliai augo ir viršijo lūkesčius“… nebent praklausiau.
   Jei domina šie duomenys - gali perklausyti 2015 metų 4-o ketvirčio Apple konferencijos medžiagą ir gal rasi norimą informaciją.
   ansksčiau buvęs video iš komentaro panaikintas, nes jis ištrintas Apple serveryje
   2015 metų 4-tojo ketvirčio Apple skelbiamus duomenis galima rasti Apple ataskaitoje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų