48% Apple Music vartotojų, pasibaigus bandomajam laikotarpiui šia paslauga nesinaudos [papildyta]

Apple Music - Radio

MusicWatch atlikto tyrimo duomenimis 48% vartotojų, kurie nemokamai bando Apple Music paslaugą, pasibaigus nemokamo naudojimosi paslauga laikotarpiu neplanuoja už šią paslaugą mokėti.

MusicWatch apklausė 5 000 amerikiečių apie Apple Music paslaugą ir šios apklausos duomenimis beveik pusė, dabar nemokamai bandančių šią paslaugą, neplanuoja ja naudotis toliau, kai pasibaigs bandomasis periodas. Tyrimas taip pat parodė, kad 77% iOS įrenginių vartotojų apie šią paslaugą yra girdėję, bet tik 11% ja naudojasi.

Kiek daugiau nei ketvirtadalis (28%) Spotify Premium (už Spotify paslaugą mokančių) vartotojų taip pat naudoja ir Apple Music, tačiau Apple Music klausosi tik 11% nemokama Spotify paslauga besinaudojančių vartotojų ir tik 8% Pandora paslaugos vartotojų. 40% iOS vartotojų muzikos kūrinius perka iTunes, 30% Apple Music vartotojų klauso radijo stoties Beats 1, o 27% seka atlikėjų naujienas Apple Music paslaugos Connect pagalba.

Kitas įdomus pastebėjimas yra tas, kad pasirodžius Apple Music labai nedaug vartotojų nustojo naudotis kitų, panašias paslaugas teikiančių, kompanijų paslaugomis. Tiesa, Apple Music paslauga paskatino daugiau (1/3) vartotojų pirkti daugiau muzikos.

64% dabar Apple Music bandančių vartotojų sako, kad labai tikėtina jog jie pasibaigus bandomajam laikotarpiui toliau naudosis šia paslauga ir už ją mokės, tačiau 61% prisipažino, kad jau dabar yra atjungę automatinį prenumeratos atnaujinimą.

Rugpjūčio 6 dieną Apple paskelbė, kad Apple Music paslauga naudojasi 11 milijonų žmonių. Apple Music paslauga debiutavo birželio pabaigoje ir bandomasis  Music laikotarpis trunka 3 mėnesius - atitinkamai, Apple ši paslauga pradės nešti pinigus spalį.

O kaip Jums Apple Music paslauga, ar naudojatės ja? Ar tęsite jos prenumeratą, kai už ją reikės mokėti? Ar dabar mokate už kokią nors panašią muzikos paslaugą? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

Papildyta 15:15

MusicWatch paviešinus savo apklausos duomenis, Apple nutarė juos paneigti teigdama, kad 79% prisijungusių prie Apple Music naudojasi šia paslauga. Kita vertus abi šios kompanijos gali būti teisios. Reikalas tas, kad MusicWatch apklausė tik amerikiečius, kurie yra gerokai labiau išlepinti muzikos paslaugomis nei kitų šalių gyventojai ir turi geresnę pasiūlą „planui B“, o Apple turi viso pasaulio duomenis.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 28 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tai zinoma jog nesinaudos. Per 30~50 minuciu 3G klausymosi nukrenta apie 30~40% baterijos. Tai kur cia logika ? :)

 2. Sunku... Kaip jus apple radio sodina baterija per 3g rysi ? iPhone, iPad ir t.t..

 3. Naudojuosi spotify premium, apple music klausiausi darbe tik per Mac. Tai žiauriai nustebino nefunkcionalumas. Sunku rasti playlist'us ir siūlomą muziką. Vėliau įpratau, playlist'ų kokybę gal net galima pavadinti geresne nei Spotify tačiau juose dažniausiai tik kokia 15 dainų. Apskritai dar vis neišsiaiškinau kaip pvz. paleisti top dainas, paspaudi ant vienos ir po jos sustoja. Lyginant su Spotify, taip sudėtinga vos pradėjus naudotis tikrai nebuvo. Nuliūdino Apple, kad nesilaiko savo pagrindinės taisyklės - svarbiausia paprastumas. Užsistačiau priminimą rugsėjui, kad atšaukčiau prenumeratą. Lauksim kol patobulės.

 4. Naudoju Spotify Premium, taip pat bandau Apple Music. Pasirinkimas Apple Music didesnis, bet pastebėjau, kad klausant albumą, ne visas dainas duoda klausyt. Gal čia, kad bandomajam periodui. Prenumeratą atjungęs, bet linkstu prie Apple Music, nes kaina panaši. O jei pridėt, kad dar yra šeimyninio naudojimo galimybė (ko Spotify nėra)....

  • Spotify taip pat turi planą šeimai spotify.com/lt/family/, tačiau jis brangesnis už „Apple Music šeimai“, net ir su Spotify suteikiamomis, palyginti žemomis, kainomis Lietuvai.
   Spotify Family kiekvienam papildomam šeimos nariui (galima iki 5 šeimos narių) suteikia 50% nuolaidą. Vadinasi, šeimai iš 5 narių Spotify kainuos 6,99+(6,99*4/2)=20,97 €/mėn.
   Apple Šeimai (galima iki 6 šeimos narių) mėnesiui kainuoja 10,99 €/mėn.

   Nereiki būti stipriu matematiku, kad pamatyti jog „Spotify Premium“ +1 šeimos narys kainuoja beveik tiek pat kiek Apple Music šeimai iš 6-ų narių, o jei Spotify Šeimai plane yra du ar daugiau papildomų narių - Spotify jau tampa brangesnė už Apple Music.

   Žinoma, ne viskas yra pinigai. Dažniausiai perkame tai kas labiau patinka ir jei tai kainuoja brangiau, nei panašus, tačiau mažiau patinkantis daiktas ar paslauga - tenka mokėti daugiau.

  • Per nustatymus, restrictions skiltyje, įgalink explict turinį, kad galėtum klausytis visų dainų.

 5. O kodėl toks didžiulis kainų skirtumas? Pvzd. Apple Šeimai mėnesiui: LT-10,99€, RU-269 rub. (3,60€), GB-14,99£ (21,10€). Gal eina kažkokiu būdu rusu prisimesti?

 6. Pradžioj dėl to apsimetimo kitos šalies gyventoju, čia kalbant apie "apple music", tai truputi skaičiau "apple music" naudojimo taisykles, kuriose rašoma, kad draudžiama naudotis šia paslauga būnant užsienyje. Ir dar prirašyta, kad jie gali patikrinti tavo naudojimąsi. Taigi už tą apsimetinėjimą, kaip suprantu, jie gali atjungti pasalugos teikimą. Aš buvau apsimetęs amerikiečiu, kad parsisųsčiau vieną albumą, kurio neduoda Lietuvai. Jei kas skaito komentrus, tai jau mane turėtų pažinoti iš mano verkšlenimo dėl "TIESTO club life vol. 4" :) Nu bet aš tą albumą imu, kaip pvz, nes tikiu, kad kiti negali parsisiųsti kokio albumo iš savo mėgstamos muzikos repertuaro. Tai grįžtant prie to apsimetinėjimo: apsimetus amerikonu duoda klausyti/parsisiųsti tą albumą, bet... O "BET" yra tas, kad telefone atsiranda app'sų update'ų, spaudi "update" ir tada tau "obuolys sako", kad tau reikia pasikeisti parduotuvę, nes suprask - tu ne amerikonas. Pakeiti krautuvę, atsinaujini app'sus ir po kurio laiko pradeda tirpti to apgaulės būdu gauto albumo dainos. Po dienos, kitos pasigendi kokios antros dainos, paskui septintos ir t.t. (Spotify tą albumą duoda ir Lietuvai).

  Kas dėl apple music, tai tikrai prisijungiu prie tų 48% ir už šią paslaugą nemokėsiu (O jei jau labai užsimanysiu kažkokio albumo, kas retai nutinka, tai tiesiog nusipirksiu iš iTunes, kaip ir iki apple music). Naudojuosi spotify premium, bet galvoju atsisakyti ir jos. Nes neseniai atradau "ministry of sound radio" ir visiems labai rekomenduoju ją (tiesiog parsisiųskit "Ministry of sound" app iš app store) nu ir ten jau rasite laaabai daug geros muzikos. "Live" eteris prasideda nuo 17 val., iki tol, kaip suprantu tiesiog iš kompiuterio leidžia muziką ir niekas nešneka, nes pas juos naktis. Daugeliui čia pasisakančių patinka "beats 1 radio", tai gal čia daug reperių, nes ten daug repo. Nieko prieš reperius neturiu, tik norėjau pasakyti, kad "ministry of sound radio" repo muzikos nėra. Dar yra "Lithuania HQ radio", kurią galima klausyti per "tunein" app'są ir taip pat, daug kitų radio stočių ten yra. Tai aš jau, kaip ir apsisprendžiau tuos pinigus skiriamus vienos ar kitos muzikos paslaugos prenumeratai atiduoti mobiliam internetui. Juo lab, kad dabar jau tikrai mobilus internetas nebekainuoja kosminių pinigų. Kad ir kokio operatoriaus paslaugomis naudotumėtės, paskambinkite į info ar parašykite e-mail'ą ir paprašykite spec. pasiūlymo ir tikrai gausite kažkokią nuolaidą (pas mane neribotas internetas su 50% nuolaida).

  P.S. Atsiprašau jei kažką užknisau su tokiu ilgu pasisakymų :) Bet gal kažkas iš jo gaus naudingos info ;)

  • Norint „apsimesti“ kitos šalies gyventoju, geriausia susikurti atskirą Apple ID susietą su ta šalimi, o ne kaitalioti savo pagrindinio Apple ID nustatymų. Su Apple Music vargu ar tai labai gera mintis, nes jos nustatymuose nėra galimybės nurodyti Apple ID ir ji naudoja nurodytą telefone, kurį kaip žinia nėra labai patogu modifikuoti dėl įvairių aplikacijų atnaujinimų ir t.t.

   Apple turi taisykles leidžiančias Apple ID šalį pakeisti kartą į 90 dienų. Kažkiek laiko ji dažnesnį keitinėjimą toleruoja, bet kai jai „pabosta“ - šmaukšt ir užrakina prie kokios nors USA ir tada jau norint pirkti ką nors ir t.t. reikalinga JAV kortelė, adresas ir kita velniava.

  • Dėkui už nuorodą „Ministry of sound“ app.išbandysim būtinai....man repas irgi netinka...

 7. Net nebandziau Apple Music, naudoju Spotify free ir man per akis, kazkada pabandziau akcija uz 1€ spotify premium 3 men. ir didelio skirtumo nepastebejau apart reklamos.

 8. O gal yra galimybė persikelti savo susikurtus playlist'us iš Spotify į Apple Music? ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų