Startavo Apple Music paslauga

Kaip Apple ir buvo žadėjusi šiandien startavo daugelio labai laukta Apple Music paslauga.

Naujoji  Music paslauga, taip pat kaip ir Spotify leidžia rinktis iš milijonų muzikos kūrinių tiems, kas nutars prenumeruoti šią paslaugą. Kuo skiriasi Apple Music nuo kitų kompanijų panašių, srautinės muzikos paslaugų? Be to, kad Apple Music leidžia klausytis praktiškai bet kokio atlikėjo kūrinių, ji turi savo radijo stotį, kurią pavadino „Beats 1“ ir kuri transliuoja muziką visą parą ir kurias ves geriausi Niujorko , Londono ir Los Andželo didžėjai. Papildomai, Apple Music yra paslauga „Connect“ leidžianti sekti mėgstamus atlikėjus.

Ar Apple Music yra pakankamai patraukli, kad nuvilioti Spotify vartotojus? Priklausomai nuo kainos, kai kuriems šeimos paslaugas pasirinkusiems vartotojams Apple paslauga gali pasirodyti patrauklesnė, tačiau, kai kurios Apple Music galimybės yra paslėptos gana giliai ir nėra intuityviai aptinkamos, kaip yra pratę Apple vartotojai. Apple ne itin pasistengė padaryti begalę aplikacijos funkcijų prieinamų aiškiai ir vartotojams, bent jau pradžioje, teks šiek tiek „pasiknaisioti“ aplikacijos funkcijose iki ras būdą kaip įjungti ar panaudoti pageidaujamą funkciją.

Didžiausias Apple Music paslaugos pliusas yra tas, kad galima integruoti iTunes jau įsigytus muzikinius kūrinius. Tai gana didelis privalumas iPhone vartotojams nusipirkusiems muzikos iš iTunes. Anksčiau, norint pasiklausyti tų „gabalų“ reikėjo persijungti iš aplikacijos srautinei muzikai klausytis, pvz. Spotify į Apple Music grotuvą.

Manau daugelis vartotojų teigiamai įvertins ir Apple Music „For You“ funkciją, kuri automatiškai parenka muzikinius kūrinius priklausomai nuo to kokios muzikos klausotės. Žanrų pagrindu Apple sukurti grojaraščiai bei jų struktūra taip pat pradžiugins tuos, kas mėgsta klausytis tik tam tikro stiliaus muziką.

Norint iOS įrenginiuose naudotis Apple Music paslauga, reikia pasirūpinti, kad juose būtų įdiegta iOS 8.4 ar naujesnė iOS versija.

Apple Music paslaugos kaina Lietuvoje 6,99 €/mėn. vienam žmogui arba 10,99 €/mėn. šeimai (iki 6 žmonių).

Skirtumai tarp mokamų ir nemokamai gaunamų Apple Music paslaugų

Funkcija Prisijungus su „Apple ID“ „Apple Music“ nariai
Matyti atlikėjų skelbiamą turinį per „Connect“
Sekti atlikėjus per „Connect“
Klausytis „Beats 1“ radijo stoties
Klausytis „Apple Music“ radijo stočių

Neribojamas dainų, kurias gali praleisti, skaičius

Groti ir įrašyti „Connect“ turinį
Paskelbti, kad tau patinka „Connect“ turinys ar radijo dainos
Mėgautis neribotu „Apple Music“ bibliotekos klausymusi
Įtraukti „Apple Music“ turinį į savo biblioteką
Įrašyti ir klausytis neprisijungus
Gauti ekspertų muzikos rekomendacijų

Iš pastebėjimų, tai man išjungus iPhone garsą šoninio jungiklio pagalba - muzika vis tiek groja. Nebandžiau ar ankstesnėje Music aplikacijos versijoje garsas išsijungdavo.

Gero klausymosi. Pradėti klausytis  Music galite paspaudę ant šios nuorodos.

Turėkite omenyje, norint klausytis Apple Music paslaugos reikia atnaujinti iOS į iOS 8.4 ar naujesnę, o Mac kompiuteriuose turėti iTunes 12.2.
Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 25 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Atsinaujinau MacOS, bet pas mane sena iTunes 12.1 versija

 2. Naujo iTunes mac dar nera. Tik ka pats įsirašiau, patikrinau

 3. Ipad ir iphone veikia puikiai

 4. cituoju RB...Apple Music leidžia klausytis praktiškai bet atlikėjo kūrinių... "be atlikėjo"? :)

 5. Aš labai laukiau to apple music, bet negavau to ko norėjau ir gavau to ko nesitikėjau (gerąja prasme). Tai dabar nežinau ar džiaugtis ir nusivilti. O gal aš dar ten ne viską supratau. Gėris tai radija, kuri leidžia tikrai gerą muziką. O blogis, tai ko tikėjausi bet negavau, Prieš atsirandant šiai paslaugai "iTunes" prisi'add'inau albumų į wish list'ą, nes (dabar galvoju, kad kažkodėl, nes pats taip susigalvojau) galvojau jog paskui tuos albumus galėsiu klausyti for free (nu už tą mėnesinį mokestį). Nu ok, tas mano susigalvojimas neveikia, tiek tos, bet jų vis tiek nėra "apple music" paslaugoje (pvz.: "I love house - ministry of sound", "Tiesto - club life, vol. 4 - New York city").

 6. Jeigu jie labai, labai stipriai nepasitaisys, tai man to apple music jau nebereikia. Bet kokį albumą paėmus neleidžia klausyti visų dainų (vis kokia viena ar dvi dainos būna neaktyvios), o vien už radiją (kad ir kokia jin ten gera) mokėti po 7 €/mėn nesiruošiu.

 7. Nesuprantu. Dar vakar itraukiau keleta albumu i savo play lista, visos dainos buvo aktyvios ir leido jas groti. Si ryt vaziuodamas i darba norejau masinoje pasileisti ir ziuriu kad is tu dainu jau aktyvios tik viena kita. Kas cia pasikeite per nakti?! Zinoma, paslauga dar tik startavo, dar daug pries aki, toli grazu dar daug albumu nera prieinami. Manau kad visa tai dar tik bus ateityje. Bet kur dingo vakar prieinamos dainos, o si ryt jau nebe :)

 8. O gal kas žino, kodėl kitų neleidžia stočių klausytis ir rašo: "Unable to Start Station"?
  3 mėnesių neėmiau tos nemokamos paslaugos, man tik radijo reikia.

 9. Visai patiko Apple music paslauga, naudosiuos ir po trial. Tik labai erzina, kad striginėja, lūžinėja ir spaudi groti vieną dieną, pradeda groti kitą... Jei reikės laukti pataisymų su iOS 9 atnaujinimu, tai...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų