Atidarytų aplikacijos langų peržiūra pirštų perbraukimo pagalba

Kartais, intensyviau dirbant ir atsidarius daugiau aplikacijos langų, tenka peršokti iš vieno į kitą ar juos peržiūrėti ir padaryti tai patogiau įjungus paslėptą OS X funkciją.

Neretai dirbdami kompiuteriu atsidarome daugiau nei vieną ar du tos pačios aplikacijos langus. Norint pamatyti visus atidarytus langus ar greitai peršokti į kitą tenka arba naudotis aplikacijos Window meniu punktu, arba Alt ⌥-Tab ⇥ klavišų kombinacija, arba spausti dešinį pelės klavišą ant tos aplikacijos piktogramos Dock juostoje ir iš pasirodžiusio kontekstinio meniu rinktis „Show All Windows“. Mac OS X turi užslėptą funkciją, kurią įjungus peržiūrėti visus atidarytus aplikacijos langus ar greitai peršokti iš vieno į kitą tampa paprasta - tereikia dviem pirštais į viršų perbraukti per Magic Mouse, Magic Trackpad ar nešiojamuose kompiuteriuose esančius trackpad’us.

Norėdami įjungti šią OS X galimybę:

  • atidarykite Terminal aplikaciją (rasite /Applications/Utilities aplanke)
  • Terminal aplikacijos lange įrašykite žemiau esančią komandą ir paspauskite Enter ↲
    defaults write com.apple.dock scroll-to-open -bool TRUE; killall Dock

Viskas. Persikrovus Dock juostai - užveskite pelės žymeklį ant kokios nors atidarytos aplikacijos piktogramos OS X Dock juostoje ir brūkštelėkite per Magic Mouse, Magic Trackpad ar kompiuterio trackpad dviem pirštais į viršų - kompiuterio ekrane turite pamatyti visus atidarytus tos aplikacijos langus.

Jei Dock juostoje esate patalpinę kokius nors aplankus Applications, Downloads ir panašiai - užvedus pelės žymeklį ant jų ir per trackpad dviem pirštais brūkštelėjus į viršų bus parodytas tų aplankų turinys.

Norėdami išjungti šią galimybę

Jei nutarėte, kad Jums ši funkcija nėra naudinga ir norite ją išjungti atstatydami Dock veikimo status quo:

  • atidarykite Terminal aplikaciją
  • Terminal aplikacijos lange įrašykite žemiau esančią komandą ir paspauskite Enter ↲
    defaults write com.apple.dock scroll-to-open -bool FALSE; killall Dock
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Nebandžiau įjungti šios paslėptos funkcijos, bet kaip suprantu tą patį rezultatą galima pasiekti (naudoju Magic Mouse) du kartus švelniai/lengvai paspaudus (NEpa'click'inus) ant aplikacijos ikonos Dock'e.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų