Kaip iPad ar iPhone pagalba greitai ir patogiai peržiūrėti negatyvus
Nors analoginė fotografija vis labiau tampa egzotikos mėgėjų užsiėmimu, neretai dar fotografija užsiimantys kartkartėmis pabando fotografuoti į juostas ir/arba turi prikaupę nemažą negatyvų archyvą.
Kartais norint peržiūrėti išryškintus negatyvus gali būti gana „skausmingas“ reikalas, nes nenorint jų visų skenuoti reikia įjungti vaizduotę, arba visaip prieš šviesą juos vartyti idant negatyvas taptų pozityviu, jau nekalbant apie tai, kad norint detalesnio vaizdo iš juostelės gali tekti sugaišti nemažai laiko.
Švedų fotografas protingai pasikinkydamas „Accessibility“ spalvų inversijos funkciją bei iPad ar iPhone suteikiamas galimybes negatyvų peržiūrėjimo procesą padaro paprastu ir greitu.
Af Ekenstam iPhone naudoja kaip juostelių fono pašvietimą, tačiau šiam tikslui nebūtinai naudoti iPhone, gali tikti bet koks telefonas ar net ne telefonas, svarbu, kad apšvietimas būtų tolygus.
iPad, Adam naudoja, kaip negatyvų peržiūrėjimo įrenginį, tačiau neturintys iPad gali taip pat sėkmingai naudoti ir iPhone. iPad (ar iPhone, priklausomai nuo to kurio įrenginio ekraną naudosite negatyvų peržiūrai) Settings → General → Accessibility nustatymuose įjungiant spalvų inversiją ir juodai balto vaizdo nustatymus - paruošiame įrenginio ekraną negatyvų peržiūrai. Jei šia funkcija naudojatės dažniau, galite įjungti jos greitą aktyvavimą, pavyzdžiui tris kartus paspaudžiant Home mygtuką.
Įjungus spalvų inversijos nustatymus, belieka padėti negatyvą ant tolygiai šviesų vaizdą ekrane rodančio iPhone (ar kito tolygios šviesos šaltinio) ir įjungus Camera aplikaciją iPad’e (ar kitame iOS įrenginyje, kurį naudojate kaip negatyvų peržiūros ekraną) nukreipti jo objektyvą į negatyvą. Jei reikia galima sufokusuoti ar pašviesinti/patamsinti vaizdą. Toks būdas leidžia vaizdą ir padidinti ir detaliau apžiūrėti net smulkias detales esančias negatyve.
Žemiau trumpas video, kaip tai padaryti.
Manau, kad šis būdas nėra unikalus iOS įrenginiams, jį galima naudoti ir su Android planšetiniais kompiuteriais jei kartais kas nors tokį padovanojo - tereikia nustatymuose rasti kaip invertuoti spalvas ir vaizdą padaryti nespalvotu.
Yra geresnis budas kaip visa tai pigiai namu salygom nuskanuoti :)
http://www.facebook.com/video.php?v=10155081979870063&fref=nf
Andriau, man atrodo toks skenavimo būdas tinka tik tokių bobulių nuotraukoms, kokios rodomos video, skenuoti. Tiems, kas užsiima analogine fotografija dažnai ir labai brangių skenerių padaryti skenai ne iš karto tinka.
Žinoma, jei radai kokią 20 metų juostelę ir reikia 1-2 kadrų kompe paturėti - galima ir taip, tik laiko gaila pjaustymams visokiems gaišti, paprasčiau nunešti, kad nuskenuotų jei taip atsitiko, kad neturi skenerio.
Na zinoma kad profesionalaui tai netiks, bet susikelti kazkokias nuotraukytes is senu laiku darytas visai neblogas veriantas: paprasta ir pigu.
Siandien isejo atnaujinimas Capture One 8.2
Nebloga intrumenta Color Balance idejo, geresni nei LR dabar turi
captureoneblog.ru/vyshel-capture-one-8-2-novyj-color-balance-izmenyaemyj-razmer-krivyx-dynamic-locations-i-massa-drugix-obnovlenij/