OS X „Quick Type“ funkcija

Quick Type funkciją Apple įdiegė naujausioje iOS operacinėje sistemoje, tačiau ja galima naudotis ir OS X.

Quick Type funkcija siūlo žodžius ar frazes, kurias sistema mano jūs ruošiatės parašyti. Savo spėjimus sistema grindžia turimais žodynais bei jūsų rašymo stiliumi bei anksčiau parašytais tekstais. Šios funkcijos naudojimas gali pagreitinti jūsų rašymą, tačiau nebūtinai.

OS X „Quick Type“ funkcija.

Reikia paminėti, kad Quick Type neveikia rašant lietuviškai (nesiūlo lietuviškų žodžių), tačiau vargu ar tai rimtas trūkumas, nes manau, kad daugelio jūsų, kaip ir mano, didelė dalis kasdienės korespondencijos yra anglų kalba (arba kita OS X sistemos palaikoma kalba).

Quick Type funkcija naudinga kartais suabejojus kaip teisingai rašomas vienas ar kitas žodis, o dažniau ją naudojant gali ženkliai pagreitinti rašymą. Ja naudotis labai paprasta:

bet kokioje Apple sukurtoje aplikacijoje rašant tekstą, parašę dalį žodžio paspauskite Alt ⌥-esc klavišų kombinaciją (kai kuriose aplikacijose, pvz. TextEdit užtenka paspausti tik esc klavišą) ir pamatysite parinkčių langą su žodžiu sąrašu, kuriuos sistema mano jūs galite ketinti rašyti.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. "...tačiau vargu ar tai rimtas trūkumas, nes manau, kad daugelio jūsų, kaip ir mano, didelė dalis kasdienės korespondencijos yra anglų kalba..."
  Tikrai LIETUVIŲ KALBA daugiausia.

 2. Na kad nera MacOS lietuviu kalbos dar galima kenteti, o gal ir net nelabai butina, bet kad tokio dalyko nera iOS tai cia jau blogiau negali buti.

  • Kodėl?
   Lietuviški skaičiai telefonui surinkti nelabai skiriasi nuo angliškų, url suvesti taip pat lietuvių kalbos nereikia, kaip ir failui ar aplikacijai atidaryti.
   Jei nedirbi kokiu nors pardavimų agentu, kurio darbas skambinėti, tai didesnę laiko dalį praleidi prie kompiuterio. Jei tenka daug rašyti lietuviškai tai paprastai tai darai iš kompiuterio, todėl jei OS X pilnai palaikytų lietuvių kalbą - būtų geriau, o telefone... ypač kai rašyti lietuviškai galimybė yra, tiek tos lt ir tereikia

   • Jei brangu telefona perki tik paskambinimui ir kelis url atidaryti tada taip jokios kalbos nereikia. Bet rasyti zinutes, pasta, duoti paieska, parasyti koki nedideli atsakyme forume ir t.t.
    O jei dar blogai moki kokia kita kalba, tai tokie zodynai kur pasiulo ne abeceles tvarka zodo, o labiau naudojama tai yra tikras palengvinimas.
    O rinkti zodzius telefone ne taip patogu kaip kompiuteryje, tad tokie zodynai kurie beveik po pirmos raide jau siulo kelis labiau renkamus zodzius tik palengvina ir sutaupo laika.
    Manau kad iOS vartotojai to dar nesupranta, nes jie tokiu galimybiu neturejo, na nuo ios 8 versijas kazkas atsirado, bar dar ne taip patogiai ten padaryta, dar tures nemazai vandens nuteketi

 3. Ir tai tikrai veikia normaliai. Pirma menesi tai tikrai trugde, bet veliau viskas vertesi i geraja puse. Tik toks vaizdas jog perejus nuo 5s i 6 jis mokosi is naujo....

 4. aaa, cia ne apie iphone :D

Parašykite komentarą

Į viršų