Nauja Photoshop konkurentė skirta redaguojantiems nuotraukas Mac kompiuteriuose

Afinity Photo

Serif pranešė, kad naują Mac kompiuteriams skirtą nuotraukų redagavimo aplikacijos beta versiją vartotojai gali atsisiųsti nemokamai.

Kompanijai Serif, 2014 metais jos sukurta Affinity Designer pelnė Apple geriausios metų aplikacijos vardą, tačiau Serif čia nesustojo ir dabar siūlo profesionaliems fotografams skirtą Affinity Photo. Aplikacija veikia nepaprastai greitai, turi pilną arsenalą nuotraukų redagavimui reikalingų įrankių veikiančių su nepaprastu tikslumu. Afinity Photo palaiko CMYK, 16-bitų kanalus, LAB spalvas, RAW failus, ICC spalvų profilius bei Adobe Photoshop PSD ir 64-bit įskiepius.

Ši įspūdinga ir tikrai stiprią konkurenciją Adobe Photoshop galinti sudaryti aplikacija palaiko pakeitimų rodymą realiame laike ir tai reiškia jokių „preview“ ar „apply“ mygtukų ar laukimo kol bus sugeneruotas vaizdas pritaikant efektus.

Afinity Photo

Afinity Photo, taip pat kaip ir Adobe Photoshop palaiko įvairius sluoksnių tipus: korekcinius sluoksnius, sluoksnių maskavimą, filtrus, bei eilę efektų. Nors visa tai yra įprasti dalykai redaguojantiems nuotraukas Photoshop pagalba, Afinity Photo turi porą išskirtinių galimybių, tokių kaip: pavyzdžiui mažinant sluoksnių dydį neprarasti jame esančių pikselių - neprarasti kokybės amžiams, kaip kad yra Adobe Photoshop.

Kalbant apie kitas fotografų-mėgėjų naudojamas aplikacijas, Afinity Photo palaiko profesionalų naudojamas spalvų gamas: CMYK, LAB, 64-bit ir t.t. bei palaiko ICC spalvų profiliavimą.

Dabar platinama Afinity Photo vieša beta versija yra nemokama ir jos išbandymui užsirašyti galite affinity.serif.com svetainėje. Nors Serif su savo Afinity Photo aplikacija ir planuoja įgelti Adobe, tačiau nesitikėkite, kad Serif naudos Adobe prenumeratos modelį. Kai aplikacija išaugs beta kelnaites, prognozuojama aplikacijos kaina yra 49,99 USD.

Afinity Photo aplikacijos svetainės adresas affinity.serif.com/photo/

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na tikekimes, kad tai bus pirmas rimtas konkurentas Adobei.

 2. Skamba graziai, bet naujuoju Photoshop CC esu ypac patenkintas, nes veikia ypatingai greitai, na o apie galimybes net neverta kalbeti :)

 3. Aš pats susiduriu su fotografais, pastebiu tendencija, kad daugumu žmogeliu linkę palikti PS, pereiti ant Lightroom'o, aišku priklauso nuo to ką žmogelis daro, bet kalbu konkrečiai apie fotografus, o kaip žinia, didžioji dauguma "fotkina" RAW pavidalu, o tam geresnio šiuo metu įrankio, kaip Adobe Lightroom nematau (gaila Aperture "užlinks", geras ir pakankamai nebrangus įrankis), o jis turi daug, turi tai ko reikia, todėl dažnai PS jau nebereikalingas. Manau, kas perka Softą, šiuo metu fotograjai perka Lr. (aišku nevisi) Bent jau aš pirkčiau Lr.
  Adobe Photoshop CC +/- € 456 (kaina Lietuvoje)
  Adobe Photoshop Lightroom 5 +/- € 152 (kaina Lietuvoje)
  Afinity Photo 49,99 USD (Kad ir kainuotų €50)
  Funkcijų pakanka, ką renkamės ? Žmonės "pučiasi" - PS naudoju, bet jei nebūtų piratavimų, tai gal ir GIMP'ą ar kita nemokama variantą.
  Man neteko Pixelmator čiupinėti, ar ji prilygsta PS ?

Parašykite komentarą

Į viršų