Apple planuoja Europoje į savo duomenų centrus investuoti 1,7 milijardo €

Tema: Apple

Apple paskelbė savo planus investuoti 1,7 milijardo € į dviejų duomenų centrų Europoje statybą. Šie duomenų centrai 100% naudotų tik ekologišką energiją.

Apple paskelbė apie didžiausią iki šiol savo projektą Europoje - pastatyti du naujus duomenų centrus, naudojančius tik ekologišką energiją. Šie duomenų centrai aptarnautų iTunes, iMessages ir Siri klientus Europoje. Duomenų centrai statomi Athenry - vakarų Airijoje ir Viborg’e esančiame centrinėje Danijos dalyje. Abiejų duomenų centrų atidarymo tikimasi 2017 metais.

Danijoje statomas Apple duomenų centras bus pirmasis šalyje. Apple jau turi centrą Corl’e kitas Europoje esantis duomenų centras yra Miunchene (Vokietija). Visi šie duomenų centrai naudoja 100% ekologišką energiją.

Apple duomenų centro statomo Athenry (vakarų Airijoje) planas.
Apple duomenų centro statomo Athenry (vakarų Airijoje) planas.

Kiekvienas iš naujų duomenų centrų bus 166  000 m2 ploto ir Apple žada kad iš statomų duomenų centrų naudos turės ir vietinės bendruomenės. Airijoje statomame duomenų centre bus įrengti: lauko mokomoji erdvė, pėsčiųjų takeliai vietinėms mokykloms taip pat sukurta schema kaip apylinkėse persodinti vietinius medžius. Duomenų centras Viborg’o mieste statomas šalia didžiausios Danijoje elektrinės, todėl Apple nereikės statyti savo elektros generatorių, o šio duomenų centro serverių generuojama šiluma bus naudojama gyventojų namų apšildymui.

Ekologiškos energijos naudojimas abiejuose centruose rodo rimtus Apple ketinimus gamtosaugos ir ekologijos srityse. Anksčiau, šį mėnesį Apple yra paskelbusi apie savo planus statyti milžinišką, 850 mln. USD kainuojančią saulės elementų fermą Monterey (Kalifornija).

Šiuo pranešimu Apple pakartotinai atkreipia į save europiečių dėmesį bei prisideda prie senojo žemyno ekonomikos gerovės. Apple sako, kad jos kompanijoje jau dabar dirba 18 300 žmonių iš 19 Europos valstybių ir kad vien per pastaruosius du mėnesius darbuotojų iš Europos armija pasipildė 2 000. Apple taip pat praneša, kad per 2014 metus Europoje ji išleido 7,8 milijardo €. Manau, kad tokiu būdu Apple tikisi mokesčių lengvatų Europoje, kur pastaruoju metu mokesčių klausimas jai kelia nemažai rūpesčių.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Danijoje statomas duomenų centras bus pirmasis Airijoje.
    ???

Parašykite komentarą

Į viršų