Apple išleido testavimui skirtą OS X 10.10.3 Yosemite beta 1 su Photos aplikacija

Apple Photos aplikacija

Apple išleido pirmąją OS X Yosemite 10.10.3 beta versiją skirtą programuotojams.

Apple išleido pirmą OS X 10.10.3 beta versiją skirtą registruotiems Apple programuotojams. Šioje OS X versijoje (14D72i) Apple prašo programuotojų atkreipti dėmesį į Photos aplikaciją, kuri turės pakeisti iPhoto.

Šią, 1GB užimantį atnaujinimą registruoti Apple programuotojai gali atsisiųsti per Mac App Store atnaujinimų skiltį. Kaip ir įprastai tokio atnaujinimo įdiegimui reikės perkrauti Mac.

Prie atnaujinimo pateiktoje informacijoje Apple rašo:

Pirmą kartą OS X sudėtyje pateikiama Photos aplikacija, kuri automatiškai organizuoja fotografijų bibliotekas ir gausių, aplikacijoje esančių, įrankių pagalba padeda jums nuotraukas padaryti tobulomis. Aplikacija taip pat leidžia visas nuotraukas išsaugoti iCloud Photo Library ir gauti prieigą prie jų iš visų jūsų įrenginių.

Photos jums leidžia:

 • Naršyti nuotraukas suskirstytas pagal laiką, vietą, „Moments“, „Collections“ ir metus
 • Naršyti biblioteką pasitelkus patogius „Photos“, „Shared“, „Albums“ ir „Projects“ skirsnius
 • Patalpinti visas savo nuotraukas ir video „iCloud Photo Library“ saugykloje pilno dydžio ir originaliame formate
 • Prieiti prie failų esančių „iCloud Photo Library“ iš jūsų Mac kompiuterių, iPhone, iPad ar icloud.com
 • Redaguoti nuotraukas ir video su galingais tačiau paprastais naudoti redagavimo įrankiais
 • Supaprastintų įrankių pagalba kurti profesionalios kokybės nuotraukų knygas, renkantis iš naujų Apple-dizaino temų bei pasirenkant naujas kvadratinius knygų formatus
 • Įsigyti naujais kvadratiniu ir panoraminiu formatais atspausdintas nuotraukas

(Paskutinės dvi funkcijos Lietuvos vartotojams nėra aktualios)

Bendrai Photos for Mac aplikacija yra labai panaši į savo atitikmenį - Photos aplikaciją skirtą iOS, tačiau kompiuterinė versija yra šiek tiek funkcionalesnė ir labiau pritaikyta kompiuterio vartotojams.

OS X Photos beta 1 ekrano vaizdas
Juoda Photos aplikacijos skirtos OS X vartotojo sąsaja

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sakykite Ramūnai, o koks paprasčiausias būdas exportuoti nuotraukas iš iPhoto, kad liktų visi duomenys jų (geolokacijos, laikas kada fotografuota)?

  iPhoto file export'as veikia tik kokiai pusei nuotraukų. Kitos išsaugo arba tik datą, kada darytos, arba visiškai jokių duomenų. Bandžiau ir third party programas, bet naudos kolkas jokios.

  Mąstau, galbūt Photos apps'as turės kažkokį manager'į perkėlimui iš iPhoto į Photos, taiveltui varginuosi. Tereikia tiesiog palaukti.

  • Apple leidžia perkelti iPhoto ar Aperture bibliotekas į Photos aplikaciją ir išsaugo padarytus pakeitimus. Tačiau, kadangi Apple pakeitė kai kuriuos organizacinius įrankius, kai kas bus prarasta arba pakeista pereinant iš vienos ar kitos aplikacijos į Photos: įvertinimai žvaigždutėmis pavirs širdelėmis, projektai pavirs albumais... Kiti meta-duomenys išliks, bet bus matomi tik per paiešką ir teks ieškoti tokių dalykų kaip spalvinės žymos ar vėliavėlės. Taip pat jei naudojote Aperture ir nuotraukoms taikėte „custom“ meta-laukus - šie laukai nebus perkelti. Pačiose nuotraukose esantys meta duomenys bus perkelti, nes jie saugomi pačiuose failuose.

   Sunku pasakyti kodėl vienoms nuotraukoms, eksportuojant iš iPhoto, išsaugomi meta-duomenys, o kitoms - ne. Gal kitose nuotraukose, paprasčiausiai, tų duomenų nėra... Nesu iPhoto ekspertas, tačiau manau, kad priklauso ir nuo to kaip eksportuojate. Pvz Aperture, jei eksportuodami pasirenkate eksportuoti originalų failą - tai ir eksportuojamas originalas nepritaikant jokių pakeitimų ir atitinkamai neišsaugant jokių vėliau patalpintų meta-duomenų. Man atrodo iPhotos yra būdas nurodyti eksportuojant ar išsaugoti papildomus meta duomenis ir geolokacijos info, ar ne, bet ši galimybė greičiausiai yra suteikiama pasirinkus eksportavimui kokį nors kitą nei „Original“ failo formatą, nes kaip ir minėjau aukščiau - pasirinkus „original“ - „original“ ir esportuojamas.

   Su Photos ten yra kitokių fokusų, pvz, Apple taip paslepia importuotus failus, kad jų nė pats velnias nesuras.

 2. Ar pačiam teko pabandyti Photos? Gal bus stebūklas ir ta pati galėsim daryti kaip ir su Aperture? :) išbandžiau Capture One, nelabai patiko. Importavau visas nuotraukas - lėtokai pasileidžia, slankikliai sunkokai slenkasi ( aišku su greitesniu kompu gal ir gerao veiktu), nuotraukų nesugebėjo apversti vertikaliu, tai visos horizontaliai guli. Apie koreguotas spalvas ir kita net nešneku, žali raw importavosi.

  Rytoj gal su Lightroom pabandysiu pažaisti (spalvų irgi neperkels kaip ir Capture One). Bet ten kiek skaičiau ne toks paprastas importavimas kaip su Capture One, elementariai 2x2. Ir kodėl Apple taip apsunkino ramų gyvenimą... :/ negi jiems nerūpi vartotojai, kurie terabaitais nuotraukų turi..

 3. Oo, gerai, lauksim. Bus įdomi tema diskusijai ir aptarimams :)

Parašykite komentarą

Į viršų