Kažkas nutiko su Apple Photos aplikacija skirta Mac

Apple Photos aplikacija

Photos aplikacija yra daugelio Mac vartotojų labai laukiama, bet gali būti, kad ji greitai nepasirodys, ar pasirodys ne taip greitai kaip to tikimasi.

Pernai metų birželį, Apple paskelbė apie savo planus pakeisti dvi savo OS X aplikacijas skirtas fotografijai: iPhoto ir Aperture, viena aplikacija „Photos“. Nors šios aplikacijos seserį, skirtą iOS, vartotojai turi galimybę naudoti nuo iOS 8 pasirodymo rugsėjo mėnesį, šios nuotraukų redagavimo ir valdymo aplikacijos debiuto OS X Yosemite, išleistos pernai spalį, vartotojams galit tekti palaukti ilgiau nei pradžioje skelbė Apple.

Apple Photos aplikacijos pasirodymą žadėjo 2015 metų pradžioje, kaip ir Apple Watch.

Savo konferencijos, kurios metu paskelbė pirmo savo fiskalinių 2015 metų ketvirčio finansinius rezultatus metu, Apple paskelbė, kad Apple Watch pasirodys balandžio mėnesį, kiek vėliau nei buvo anksčiau žadėta, tačiau apie Photos aplikaciją Apple neužsiminė nei vienu žodžiu. Apple taip pat pašalino visas užuominas apie Mac kompiuteriams skirtą Photos aplikaciją iš savo internetinės svetainės puslapių, o būtent iš dedikuotų Photos aplikacijai skirtai iOS, iCloud ir Continuity.

Žinoma, tai, kad Apple neužsimena apie Photos aplikaciją ar jos paminėjimai dingo iš kompanijos interneto svetainių nereiškia, kad Apple atsisakė planų ją išleisti, ypač kai iCloud Photo Library beta FAQ vis dar rašoma, kad Photos aplikacija „bus išleista vėliau“. Tačiau, kaip ten bebūtų, yra keista, kad nuėjusi tiek toli, Apple vietoje to, kad parašytų jog aplikacija pasirodys vėliau, informaciją apie šią aplikaciją skirtą Mac, savo svetainėje paprasčiausiai panaikina.

Žemiau Apple WWDC 14 konferencijos dalis, kurioje Craig Federighi pristato Mac kompiuteriams skirtą Photos aplikaciją.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 30 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. pataisymas- pristatė PHOTO's - Craig Federighi (Apple's senior vice president of Software Engineering).

 2. Kad jau pabėgo visi likę ištikimiausi apple fanai i konkurentų gretas (lightroom,capture one),ir nežinau,ką tokio turėtų pasiūlyti Photos appsas,kad pritrauktų atgal vartotojus.o gal apple išvis neplanuoja profams skirtų funkcijų ir Photos bus tik masėms pritaikyta?

 3. Aš dar niekur nepabėgau ir naudojuosi Aperture..

 4. Aš ilgą laiką delsiau nustoti naudotis Aperture, bet kai pabandžiau Lightroom, supratau kiek daug praleidau. Gaila, norėtųsi, kad Apple ir toliau kurtų profesionalias aplikacijas - kažkada Aperture beveik neturėjo lygių

 5. Neliko gaspadoriaus nebeliko kas tą bando gano, o likusieji statytiniai netruks kirmėlėms sušerti uobolį.

  • Žiūrint į skaičius ir kitus rezultatus, galima teigti, kad Tim Cook yra gerokai geresnis kompanijos vadas nei buvo Steve Jobs.

   • Tim Cook geresnis tik kad daugiau uzdirba, akcininkams jis gal ir geresnis.
    Steve Jobs ne pinigai pirmoj vietoj, o butu geriausiu. Aperture 3 ir buvo geriausia tuo metu jei lygintumem su LR3

   • Tim Cook dabar yra lengviau ant įsivažiavusios mašinos ir kai visokie iPhone'ai savaime graibstomi iš karto, ne taip kaip reikėjo Jobsui.

    • Na taip... miegojo sau Cook'as kai staiga jį pažadino triukšmas už lango.
     - Kas čia?.- klausia Cook'as savo namo sienų
     - Čia žmonės perka savaime padidėjusius iPhone, kurie niekeno nekontroliuojami, po Steve mirties ėmė didėti, populiarėti ir Android vartotojus vilioti nes savaime pasikeitė marketingo politika, bei kiti Apple varikliukai, - su baime atsako Cook'ui jo sienos.
     - Fucking bastards, - sudejuoja Tim ir apsisuka ant kito šono, pagalve užsidengdamas ausis nuo triukšmo stengdamasis kaip galima greičiau grįžti į sapną, kuriame jis matė kaip savaime krenta pinigai iš dangaus ir nieko daryti nereikia…

     • Niekas nesako, kad Cookas nieko nedarė, bet ant labiau užsukto verslo visada yra lengviau dar labiau šokti į viršų ir jei dar kaip sakoma vietoj "tirono" vadovo atėjo kitas supratingesnis, tai dar didesnis šuolis. Diskutuoti galima daug.

      • Manau, kad kai kalbama apie kompanijos sėkmę ir Cook'ą jo netironiškumas kompanijos viduje nėra vienas iš kriterijų kaip nors lemiantis Apple sėkmę valdant Cook'ui. Kalbant apie Cook kaip geresnį vadovą nei kad buvo Steve, dažniausiai minimi jo priimti strateginiai sprendimai, tai kaip jis vykdo monetarinę kompanijos politiką bei kai kurie jo sprendimu atlikti kompanijos darbuotojų pakeitimai (atsikratė tokių šiknių kaip Scott Forstall, kuris buvo artimas su Steve, bet nekentė visų kitų, priėmė kelis vertingus naujus vadovus).

       Cook, nėra tokia charizmatiška asmenybė kaip Steve ir nesukuria tokio „vadovo kulto“, kokį buvo sukūręs Steve, bet ir nereikia. Kiekvienas turi išlikti savimi, nes jei bandysime mėgdžioti kitus nebūsime nei jais, nei savimi ir apskritai būsime jokie - kas yra blogiausia, kai vadovas yra „joks“ (tas pats tinka ir kiekvienam iš mūsų, su žmogumi, kuris yra „joks“ - bendrauti neįdomu).

       Cook yra padaręs klaidų tokių kaip iPhone 5c, tačiau jos yra ne itin reikšmingos. Reikia prisiminti, kad klaidų darė ir Steve, tiesa dėl tų klaidų buvo kalti visi aplinkui net ir aš su jumis, tik ne Steve.

       Skaičiukų mėgėjams: paskutinis ketvirtis, kai Apple CEO buvo Steve Jobs buvo 2010 metų šventinis ketvirtis (Kalėdos, Naujieji ir t.t.) Tą ketvirtį Apple pajamos buvo 26,7 mlrd. JAV dolerių, o pelnas 6 mlrd. JAV dolerių. Taip, taip... valdant Tim Cook Apple išaugo 3 kartus ir tikrai abejoju, kad tai savaiminis procesas.

 6. Gal delsia, nes taip sukuria gerą precedentą "truputį" pageneruoti pajamų iš iCloud Drive.

 7. O apskritai labai gaila dėl uždaryto Aperture. Net baisu pereiti ant kitos programos. Nesuprantama man kaip tokia turtinga kompanija, negali išlaikyti 20-40 darbuotoju kurie tobulintu Aperture. Net iMac Retina nebegali reklamuoti, kad va koks ale kietas ekranas ir plius su Aperture.

  • Todėl,kad viskas eina į mases.Aperture naudojosi tik gana siauras vartotojų ratas.Nors Final Cut Pro X vis dar toliau sėkmingai vystoma,tai čia kaip ir prieštarauja anam teiginiui...

   • Video redagavimas labai specifinis dalykas ir nei vienas vienintelis sprendimas kuriantiems filmus nėra tinkamas, todėl dauguma naudoja kelis ir iš kiekvieno jų pasiima tai ką jis daro geriausiai. Daugelis naudoja iš karto 2 ar 3 aplikacijas, populiariausios yra Final Cut Pro ir Adobe Premier Pro (aš kalbu apie profesionalias Hollywood ar dokumentinių filmų studijas, o ne apie mėgėjus, kuriems užtenka ir vienos aplikacijos, o ne retai ta viena gali būti kokia nors iMovie).

    2013 metų duomenimis, dokumentinių filmų studijos naudojo šias aplikacijas:

    • Final Cut Pro X: 76%
    • Adobe Premiere Pro: 26%
    • AVID Media Composer: 12%
    • Sony Vegas Pro: 3%
    • Kitas: 12%

    Jei jau prakalbome apie tai ką kas naudoja, tai tos pačios studijos naudoja:

    • Mac: 91%
    • PC: 16%
    • Kiti: 3%
     Pilnesnę statistiką rasite:

Parašykite komentarą

Į viršų