BBC paskaičiavo, kad Apple gali nusipirkti Lietuvą… daugiau nei tris kartus

BBC paskaičiavo, kad Apple gali nusipirkti Lietuvą… daugiau nei tris kartus

Smagu, kai Apple gerai sekasi ir smagu, kai Lietuvos vardas paminimas minint Apple, tačiau kai kuriais atvejais tai gali ne tik parodyti kokia Apple didelė, bet ir kokie mes maži.

Trečiadienį Apple paskelbė savo finansinę paskutinio 2014 metų ketvirčio (pirmo Apple 2015 fiskalinių metų ketvirčio) ataskaitą, kurios skaičius BBC nutarė palyginti su kai kuriais kitais rodikliais, kad būtų lengviau suvokti kiek yra tie 18 milijardų JAV dolerių, kuriuos iPhone gamintoja uždirbo per paskutinius 3 praeitų metų mėnesius.

BBC teigia, kad:

 • jei gaunate 40 000 USD (apie 35 300 €) per metus atlyginimą (~2 900 €/mėn), Apple per tris mėnesius uždirbtą 18 milijardų JAV dolerių sumą uždirbtumėte per… 450 000 metų.
 • paskutinio praeitų metų ketvirčio metu Apple pardavė po 34 000 iPhone kiekvieną valandą arba… apie 9 iPhone kiekvieną sekundę.
 • Apple per ketvirtį uždirbo daugiau pinigų nei visas NASA metų biudžetas.
 • Apple grynųjų pinigų krūvoje dabar beveik 142 milijardai JAV dolerių.
 • Turėdama tiek pinigų, Apple gali nusipirkti beveik bet ką, net ir Lietuvą… daugiau nei tris kartus.

Tiesa, teikdama, kad Apple gali daugiau nei tris kartus nusipirkti Lietuvą, BBC nepaaiškino ką reiškia nusipirkti valstybę.

Teoriškai, Apple turimų pinigų užtektų nusipirkti apie 480 S&P 500-tuke esančių kompanijų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na va dabar zinom kad Lietuva parduodama, idomu kas nupirks, rusai ir turtingi gal jie pasiulys geresne sumele :)

 2. hmmm jei Apple nusipirktų mus, tai gal pagaliau lietuvių kalbą turėtume iOS įrenginiuose :D

 3. Cia mes apie android kalbam ? Na is savo srities, nepazystu ne vieno kuris pirktu apps per android. Na telefonus gal ir perka su android. Bet ne ka maziau ir apple perka. Manau i apple kaina iskaiciuota turi buti ne tik LT kalba. Bet dar ir dantu isvalymas einant miegoti, lovos paklojimas rytais :)

  • Čia kaip perkant brangesnį automobilį amžinai pilnas benzino bakas į kainą įskaičiuotas?

   • Bet pirkti brangu automobili, ir jame rasti veliura ar irklus langus man prilygsta apple be LT kalbos... Bei toks negatyvus poziuris i LT kalba tikrai apple nepaskatins mums duoti LT kalba, siri ir t.t..

    • Kalbant apie automobilius, tai ten visko būna, pvz perkant (bent jau prieš kelis metus) BMW - radijas ir ne mediniai ratlankiai kaip ir visa kitų dalykų yra papildomas paketas, odinis salonas taip pat. bet manau čia kalba ne apie tai dabar.
     Mūsų požiūris vargu ar padės atsirasti LT kalbai iOS įrenginiuose ar tam sukliudys. Lietuvaičiai apskritai be galo pasyvūs lituanizavimo klausimu, vien į Wikipedia užtenka pažiūrėti jei kartais netyčia užsimanai lietuvių kalba paskaityti, tai lietuviškas variantas (jei toks iš vis egzistuoja) dažnai tėra kokia 5% angliško, tuo tarpu latvišką variantą galima aptikti daug dažniau bei jis išsamesnis. O jei pažiūrėti kaip „lietuviškai“ rašo didesnė tautiečių dalis tai suvoki, kad jie iš principo beraščiai ir lietuvių kalbos jiems reikia tik tam, kad jie suprastų ką nors kas ten parašyta, nes be lietuvių jie dar moka ir rusų, o angliškai supranta tiktai Heil Hitler :)
     Lietuvių pasyvumas toks, kad net nekeista, kad Mac kompiuteriams lietuviškus žodynus pritaikė latvis, o ne lietuvis.

    • Baik tu Siri tai cia net nesvajok, rusai jau kokius 3-4 metus laukia seile varvindami, nors ten pardavimai zymiai didesni nei Lietuvoje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų