BBC paskaičiavo, kad Apple gali nusipirkti Lietuvą… daugiau nei tris kartus
Smagu, kai Apple gerai sekasi ir smagu, kai Lietuvos vardas paminimas minint Apple, tačiau kai kuriais atvejais tai gali ne tik parodyti kokia Apple didelė, bet ir kokie mes maži.
Trečiadienį Apple paskelbė savo finansinę paskutinio 2014 metų ketvirčio (pirmo Apple 2015 fiskalinių metų ketvirčio) ataskaitą, kurios skaičius BBC nutarė palyginti su kai kuriais kitais rodikliais, kad būtų lengviau suvokti kiek yra tie 18 milijardų JAV dolerių, kuriuos iPhone gamintoja uždirbo per paskutinius 3 praeitų metų mėnesius.
BBC teigia, kad:
- jei gaunate 40 000 USD (apie 35 300 €) per metus atlyginimą (~2 900 €/mėn), Apple per tris mėnesius uždirbtą 18 milijardų JAV dolerių sumą uždirbtumėte per… 450 000 metų.
- paskutinio praeitų metų ketvirčio metu Apple pardavė po 34 000 iPhone kiekvieną valandą arba… apie 9 iPhone kiekvieną sekundę.
- Apple per ketvirtį uždirbo daugiau pinigų nei visas NASA metų biudžetas.
- Apple grynųjų pinigų krūvoje dabar beveik 142 milijardai JAV dolerių.
- Turėdama tiek pinigų, Apple gali nusipirkti beveik bet ką, net ir Lietuvą… daugiau nei tris kartus.
Tiesa, teikdama, kad Apple gali daugiau nei tris kartus nusipirkti Lietuvą, BBC nepaaiškino ką reiškia nusipirkti valstybę.
Teoriškai, Apple turimų pinigų užtektų nusipirkti apie 480 S&P 500-tuke esančių kompanijų.
Taip pat skaitykite:
• Apple 2015 pirmo ketvirčio rezultatai skaičiais
• Iš kur Apple gauna pajamas
• Microsoft savo pakilimo laikais galėjo „suvalgyti“ Apple
• 25 patiekalai iš Apple darbuotojams skirtų kavinių
• 40 geriausių priedų, kuriuos savo darbuotojams siūlo technologinės kompanijos
• Iš kur Apple gauna pajamas
• Microsoft savo pakilimo laikais galėjo „suvalgyti“ Apple
• 25 patiekalai iš Apple darbuotojams skirtų kavinių
• 40 geriausių priedų, kuriuos savo darbuotojams siūlo technologinės kompanijos
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo): 1 minutė.
Na va dabar zinom kad Lietuva parduodama, idomu kas nupirks, rusai ir turtingi gal jie pasiulys geresne sumele :)
hmmm jei Apple nusipirktų mus, tai gal pagaliau lietuvių kalbą turėtume iOS įrenginiuose :D
Ir tada vaikščiotumėm akis išpūtę nuo visokių trumpinių tokių kaip „Persk“ nuo perskambinti ar „Pakart“ nuo pakartoti.
Vokiški ar rusiški terminai ir jų simbolių ilgis dar baisesnis už lietuviškus ;) Kad ir būtų akį rėžiančių trumpinių, vistiek mieliau gimtoji kalba :)
Nesakau, kad LT vartotojo sąsajos buvimas yra blogis, tai būtų papildoma galimybė rinktis. Tačiau, mano galva, tai įveltų daugiau sumaišties naudojant kitas aplikacijas. Tiesą sakant ir dabar jau yra truputį tokių nesąmonių, pvz. atnaujinant iOS 8.1.3 atnaujinimo lange buvo rašoma informacija „Estimated time 3 sekundžių“ (pusiau EN pusiau LT) kai regiono nustatymai lietuviški.
Trečių šalių aplikacijos dažnai naudoja sistemoje esančius vertimus bendriems terminams, o aplikacijos specifinius terminus programuotojai išverčia patys. Nemanau, kad būtų daug aplikacijų kūrėjų, kurie gaištų laiką ir leistų savo pinigus aplikacijų lituanizavimui todėl tokių terminų aplikacijoje, kai vieni mygtukai „Persk.“, o kiti „Drop“ būtų daug ir aiškumo naudojantis aplikacija tai nepridėtų. Jau nekalbant apie tai, kad prie visokių tokių terminų be perstojo kabinėjasi LT kalbos komisija, nežiūrint to, kad žargonas nėra nevartotinas ir jo atsiradimas yra natūralus ir jam net galioja LT gramatikos taisyklės nepriklausomai nuo to ar jo kilmė rusiška, angliška ar lietuviška. LT kalbos komisijos trintukai, net nesistengia eiti koja-kojon su technologijomis ir sukurti logiško trumpo atitikmens eilei terminų, tokių kaip „trackpad“ ir panašiai.
Androide jau senai Lietuviu kalba yra, karta buvau uzdejas tai ten viskas padoriai isversta buvo.
Androide jau seniai lietuvių kalba yra - kartą buvau uždėjęs, tai ten viskas padoriai išversta buvo.
Nesikabinėsiu prie kalbos kultūros, sakinio stilistikos ir t.t., bet vien rašybos ir skyrybos klaidų apstu tavo komentare.
Uzdejas.
Tai gal todel kad applei nusispjaut i lietuvos komentaru rasytojus. Tipo mokykites anglu kalbos.
Pritariu minčiai, kad Apple nusispjaut į Lietuvą ir lietuvių kalbą ir aš Apple vietoje elgčiausi lygiai taip pat, nes sąnaudos reikalingos lietuvių kalbos palaikymui nebūtų adekvačios gaunamoms pajamoms atsiradusioms įdiegus LT kalbą iOS ar OS X. Apple yra komercinė kompanija ir pirmoje eilėje jai rūpi pelnas - jei tai pelninga veikla, ji gali į ją investuoti, jei ne - tada investicija į tokią veiklą būtų neprotinga.
Kazin android nesa koki nors pelna Lietuva ? Nesamoningos snekos cia apie pelna ir jos nesima. Gal kai butu ta LT kalba gal tada tik ir reiktu kalbeti apie pelna ir jos nesima. Tiesiog Apple apsileidusi kompanija, niekinanti mazesnius uz save.
Ta prasme nori pasakyti, kad platforma Lietuvoje užimanti 68,66% (2015, sausis) neneša pelno arba yra nuostolinga?
Tik nereikia sakyti kad i kalba reikia milijonus investuoti.
Yra daug mazaesniu pelno siekianciu kompaniju kurie sugeba lietuviu kalba integruoti.
Iseitu istatymas kad parduot lietuvoje be lietuvisko interfeiso negalima, be jokiu problemu vertimas per keles dienas pasirodytu.
Teisingai
Jei išeitų įstatymas, gal... Bet kai įstatymo nėra, kam daryti tai ko labiau apsimoka nedaryti.
Kalbos palaikymas nėra vien tik išvertei ir pamiršai. Su kiekvienu atnaujinimu reikia patikrinti ar viskas su visomis kalbomis veikia teisingai, ar viskas išversta, o tai reiškia papildomas laikas, resursai ir atitinkamai pinigai. Kitaip tariant didelis galvos skausmas dėl mažos ar jokios naudos.
Gali susidaryti vaizdas, kad aš prieš LT vartotojo sąsają taip nėra, kaip man nekliudo ir dabar esančios kinietiškos ar kokios kitos, taip nekliudytų ir lietuvių.
Asmeniškai aš abejoju ar LT naudočiau iPhone ar Mac'e, nes lietuvių kalba technologiniuose dalykuose man per paini su visokiais savo tinkinimais, nuostatomis ir parinktimis (iki šiol nežinau kuri iš dviejų paskutinių yra settings, o kuri preferences), o kai prezentacijos vadinamos pateiktimis, procesoriai doroklėmis tai skaitant kokį „Pavardenis savo pateiktyje pristatė baigiamųjų doroklių registrų nuostatų tinkinimo tvarkytuvę...“ nejučiomis suprantu jog tiek neišgersiu, kad pradėčiau suvokti apie ką čia kalbama.
Manau į LT kalbą nusispjaut ir daugeliui tautiečių, bent jau sprendžiant iš jų rašymo. Kaip papildomas to pvz. gali būti tai, kad šiandien pasirodęs iOS skirtos aplikacijos „SwiftKey“ atnaujinimas papildytas 11 kalbų, kurių tarpe yra latvių, bet nėra lietuvių.
Cia mes apie android kalbam ? Na is savo srities, nepazystu ne vieno kuris pirktu apps per android. Na telefonus gal ir perka su android. Bet ne ka maziau ir apple perka. Manau i apple kaina iskaiciuota turi buti ne tik LT kalba. Bet dar ir dantu isvalymas einant miegoti, lovos paklojimas rytais :)
Čia kaip perkant brangesnį automobilį amžinai pilnas benzino bakas į kainą įskaičiuotas?
Bet pirkti brangu automobili, ir jame rasti veliura ar irklus langus man prilygsta apple be LT kalbos... Bei toks negatyvus poziuris i LT kalba tikrai apple nepaskatins mums duoti LT kalba, siri ir t.t..
Kalbant apie automobilius, tai ten visko būna, pvz perkant (bent jau prieš kelis metus) BMW - radijas ir ne mediniai ratlankiai kaip ir visa kitų dalykų yra papildomas paketas, odinis salonas taip pat. bet manau čia kalba ne apie tai dabar.
Mūsų požiūris vargu ar padės atsirasti LT kalbai iOS įrenginiuose ar tam sukliudys. Lietuvaičiai apskritai be galo pasyvūs lituanizavimo klausimu, vien į Wikipedia užtenka pažiūrėti jei kartais netyčia užsimanai lietuvių kalba paskaityti, tai lietuviškas variantas (jei toks iš vis egzistuoja) dažnai tėra kokia 5% angliško, tuo tarpu latvišką variantą galima aptikti daug dažniau bei jis išsamesnis. O jei pažiūrėti kaip „lietuviškai“ rašo didesnė tautiečių dalis tai suvoki, kad jie iš principo beraščiai ir lietuvių kalbos jiems reikia tik tam, kad jie suprastų ką nors kas ten parašyta, nes be lietuvių jie dar moka ir rusų, o angliškai supranta tiktai Heil Hitler :)
Lietuvių pasyvumas toks, kad net nekeista, kad Mac kompiuteriams lietuviškus žodynus pritaikė latvis, o ne lietuvis.
Baik tu Siri tai cia net nesvajok, rusai jau kokius 3-4 metus laukia seile varvindami, nors ten pardavimai zymiai didesni nei Lietuvoje.