Apple užkerta kelią piktnaudžiavimui 14 dienų aplikacijų grąžinimu Europos Sąjungoje

Neseniai Apple pakeitė iTunes ir Mac App Store taisykles taip, kad jos atitiktų Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus ir dabar Europos Sąjungos aplikacijų Apple elektroninėse parduotuvėse pirkėjai gali grąžinti aplikacijas per 14 dienų nuo jų įsigijimo. Kai kurie suskubo šia naujiena papiknaudžiauti.

Apple pakeitus iTunes sutarties sąlygas taip, kad šios atitiktų Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus kai kurie Europos Sąjungos valstybių iTunes Store vartotojai nusprendė iš to išspausti naudos. Pagal naujas iTunes taisykles, jei vartotojas įsigyja aplikaciją ir dėl kokių nors priežasčių nutaria, kad jos jam nereikia - jis gali per 14 dienų ją „grąžinti“ Apple ir atgauti pinigus. Reikalas tas, kad „grąžinus“ aplikaciją, tačiau jos neištrynus iš įrenginio, ji puikiausiai funkcionuoja toliau.

Kai kurie gudručiai tuojau pat nutarė pasinaudoti tokia galimybe - nemokamai naudotis mokamomis aplikacijomis.

Tačiau Apple nesnaudžia ir bent jau vienas vartotojas bandęs išnaudoti šią galimybę pateko į rūstų Apple akiratį:

Vartotojas patekęs į Apple nemalonę pasakoja, kad naujas taisykles jis nutarė traktuoti, kaip galimybę nemokamai išbandyti aplikacijas. Išleidęs apie 30 € įvairioms aplikacijoms, jam pavyko susigrąžinti 20 € atgal, tačiau Apple atkreipė dėmesį į jo elgesį ir jam tokią galimybę užblokavo. Dabar kaskart kai tas vartotojas perka aplikaciją, jo įrenginyje pasirodo pranešimas teigiantis, kad jis negalės atgauti pinigų už perkamą aplikaciją.

Po to kai vartotojas pagaunamas piktnaudžiaujant Apple 14 dienų aplikacijų grąžinimo sąlygomis - jam ši funkcija yra atjungiama.
Po to kai vartotojas pagaunamas piktnaudžiaujant Apple 14 dienų aplikacijų grąžinimo sąlygomis - jam ši funkcija yra atjungiama.

2014 metų pabaigoje Apple pakeitė iTunes taisykles ir vartotojai gali atsisakyti aplikacijų 14 dienų bėgyje nuo jų įsigijimo. Tai padarius Apple panaikina įrašą apie tos aplikacijos įsigijimą vartotojo Apple ID paskyroje, kad jis negalėtų tos aplikacijos atsisiųsti į kitą įrenginį. Tačiau Apple neištrina tos aplikacijos iš įrenginio į kurį ji buvo atsisiųsta ir tokiu būdu ta aplikacija galima naudotis nemokamai. Tiesa, atnaujinimų aplikacijai greičiausiai nepavyks įdiegti.

Smagu, kad Apple seka piktnaudžiavimo atvejus, manau kur kas geriau būtų efektyvesni metodai, leidžiantys grąžinti pinigus tik tokiu atveju jei aplikacijos įrenginyje jau nėra.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Keista kad apple iskarto nepadare taip kaip google jei atsisakai pirkimo automatiskai issitrina programa.

Parašykite komentarą

Į viršų