Nuo sausio gali pasikeisti pavogtų telefonų paieškos tvarka

Temos: iPhone, Teisė

15min.lt paskelbė straipsnį, kuriame pasakojama apie žmogelio, iš kurio pavogė iPhone vargus ir mūsų policijos impotenciją sprendžiant tokias bylas.

Policija miega - tarnyba eina

15min.lt paskelbė straipsnį, kuriame pasakojama Vilniuje gyvenančio Lino, iš kurio prieš metus pavogė iPhone 5, istorija ir tai, kad mūsų policija yra bejėgė, o gal tiksliau būtų pasakyti pasyvi, tokiais atvejais ir net pataria pačiam žmogui ieškoti prarasto daikto net ir tada, kai jiems į rankas „pateikiamos visos kortos“.

Tačiau šį kartą ne apie tai, visą straipsnį ir skaitytojų komentarus rasite 15min.lt svetainėje.

Šio straipsnio pabaigoje nuskambėjo vilties suteikiantis kriminalinės policijos biuro atstovo teiginys, kad jau nuo sekančių metų „sausio tvarka keisis – dėl pavogtos įrangos, turinčios IMEI kodus, bus automatiškai siunčiamos užklausos ryšio operatoriams ir nustatoma jų buvimo vieta. „Todėl automatiškai bus tikrinamas kiekvienas toks atvejis, tai nepriklausys nuo tyrėjo veiksmų, noro ar kitų aplinkybių“.

Nors tai nėra idealus sprendimas, tačiau bent jau žingsnis į priekį tokių nusikaltimų pažabojimo linkme. Žinoma, niekas netrukdo pardavusiam telefoną, po kiek laiko paskelbti, kad jį pavogė ir tada iš rankų iPhone ar iPad įsigijęs gali turėti nemalonumų.

Manau, perkant telefoną iš rankų reikėtų prašyti ir to telefono įsigijimo dokumentų ir tokiu atveju būtų galima išvengti konfrontacijos su teisėsauga nesąžiningo pardavėjo atveju. Be abejo toks automatinis užklausų siuntimas operatoriams niekaip nepanaikins mūsų policijos nenoro spręsti tokio tipo bylas. Ne vienas turėjęs reikalų su policija dėl panašių atvejų (mobilių telefonų vagystės ar vagystės iš automobilių ir panašiai) žino, kad mūsų policija net nebando tirti bylos, o praėjus laikui atsiunčia automatinį pranešimą apie bylos nutraukimą ir pavogtus daiktus atgauti galima tik tada kai vienu ar kitu būdu jie patys „atkeliauja“ į policiją.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kad ir užsienyje nieks ten neieško tų telefonų, nes jei ieškot pavogtų, pamestų telefonų reiktų skirti dar daugiau etatų, kas finansiškai neapsimoka. Tuo labiau, kai įjungta Apple iCloud activation apsauga, tai nebesuseksi, nes telefonas bus išjungtas ir išparduotas ant detalių...
  Vienintelė išeitis draustis, aišku pas mus Lietuvoj draudikai kaip bankininkai... Turi gaut į snukį ar būt papjautas, kad įvykis būtų draudiminis.

  • Užsienis nelygu užsieniui... NY yra sukurtas atskiras departamentas pavogtų telefonų paieškai, taip tai kainuoja, bet kainuoja ir policijos neveiksnumas.
   Kas link draudimo, tai pačių apsidraudusiųjų veiksmai dažnai iššaukia tokią draudikų reakciją. Yra nemažai piliečių, kurie į draudimą žiūri ne kaip į žalos atlyginimą, o į pasipelnymo šaltinį ir daužo ar „pameta“ telefonus specialiai, tam kad pasikeisti į naujesnį ar kitą, labiau patinkantį modelį. Tas pats ir ne telefonų draudime. Kita vertus, reikia skaityti sąlygas ir žiūrėti kokia kompanijos, kurioje draudiesi reputacija. Jei draudiesi kur pigiausia, tai ir turi tai ką nusipirkai - kompaniją su „draudiminių įvykių“ kvotomis.

   • Kad Lietuvoje nėra didelio pasirinkimo iš draudikų, kurie draudžia telefonus. PZU Lietuva ir LT draudimas, kuris kiek žinau parduotas PZU'i

    • Na PZU, dar nuo Lindros laikų sloganas matyt yra „nedraudiminis įvykis“, o po to kai PZU paskelbė ketinimus pirkti LD, šie taip pat pradėjo daryti nesąmones, nors laikas parodys, „kuris vardas, kurį suvalgė“ - aš statyčiau už LD vardo išlikimą.

     Dėl mobilių telefonų draudimo, tai čia yra be galo nepelningas verslas todėl daugelis normalesnių draudimo kompanijų, neužsiimančių bet ko už bet kiek draudimą į šitą kloaką ir neneria.

     Tiesą sakant, aš niekuomet šia draudimo rūšimi atskirai nesidomėjau. Normaliose bendrovėse nuo visų rizikų draudžiant namų turtą automatiškai apdraudžiama ir įranga, kuri periodiškai, trumpam iškeliauja iš namų: dviračiai, foto/video technika, mobilūs telefonai ir t.t. tame tarpe ir ta, kurią suteikia darbdavys (kompiuteriai, mobilūs telefonai...). Man šis pasirinkimas kur kas parankesnis nei kiekvieno daikto draudimas atskirai.

     Tiesiog reikia pasirinkti normalią draudimo bendrovę, o ne tą, kuriai sumokėjęs pinigus turėsi paskui maldauti ant kelių, kad pastaroji vykdytų savo įsipareigojimus. Dažnai sutaupyti keli litai gali kainuoti daug nervų, laiko ir sveikatos.

 2. Nepirkit tokiu telefonu, kuriuos bijote nesiotis paskui ir viskas bus gerai.

  O tiems kas bijo, ir daznai krenta daiktai is ranku, pzu draudimas i menesi 12 ar 18 lt ir visi miegos ramiai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų