Kaip aktyvuoti paryškinimo efektą Dock rinkiniuose

Kai aktyvuojame ir pelės žymeklį vedžiojame virš OS X Dock juostoje patalpintų failų ir katalogų rinkinių (stekų), pagal nutylėjimą tas failas ar aplankas ant kurio užvestas pelės žymeklis nėra išskiriamas, tačiau tai galima nesunkiai pakeisti.

OS X „Stekus“ Apple pristatė kartu su OS X Leopard ir žemiau aprašytas būdas tinka visoms OS X versijoms pradedant nuo OS X Leopard, tame tarpe ir OS X Yosemite vartotojai.

OS X Dock juostoje galima patalpinti ne tik aplikacijas, bet ir aplankus, kurie taps Dock stekais - aplankų rinkiniais ir tokiu būdu aplankus bei juose esančius failus, kuriuos naudojame dažnai galime pasiekti dar patogiau - be poreikio atidaryti Finder aplikaciją.

užvedus pelės žymeklį išskiriama aktyvi OS X Dock steko riba

Jei aktyvavę Dock juostoje esantį steką perėjimams nuo vieno katalogo ar failo naudojate klaviatūrą - aktyvus katalogas ar failas yra išskiriamas apibraukiant jį tamsesniu rėmeliu, tačiau taip nenutinka jei naudojate pelę.

Jei norite, kad vedžiojant pelės žymeklį virš Dock steke esančių elementų, aktyvūs būtų išskiriami taip pat kaip tai nutinka naudojant klaviatūrą:

 • atidarykite Terminal aplikaciją
 • Terminal aplikacijos lange įrašykite
  defaults write com.apple.dock mouse-over-hilite-stack -boolean yes; killall Dock
 • paspauskite Enter ↲ klavišą ir po akimirkos, Dock juostai persikrovus aktyvavę OS X Dock steką pastebėsite, kad vedžiojant pelės žymeklį virš jame esančių failų ir aplankų, tas virš kurio yra pelės žymeklis yra išskiriamas/pažymimas.

Užvedus pelės žymeklį išskiriama aktyvi OS X Dock steko riba.

Jei norite grįžti prie numatytų OS X stekų žymėjimo nustatymų:

 • atidarykite Terminal aplikaciją
 • Terminal aplikacijos lange įrašykite
  defaults write com.apple.dock mouse-over-hilite-stack -boolean no; killall Dock
 • paspauskite Enter ↲

Užvedus pelės žymeklį neišskiriama aktyvi OS X Dock steko riba - numatyta OS X nuostata.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kai bandau įjungti, man persikrauna, bet niekas nepasikeičia :) neatsiranda tas "hover'is".

 2. Aa, supratau kur turi būti, galvojau, kad Findery'je matosi. Ačiū. Būtų fainiau, kad Finderyje tokią funkciją būtų padarę.

Parašykite komentarą

Į viršų