91% vartotojų renkasi mažiausią talpą turinčius iPhone modelius

Stebėtinai didelis iPhone vartotojų skaičius renkasi pigiausius, mažiausią talpą turinčius iPhone modelius ir greitai supranta, kad 16GB yra per mažai.

Daugelis iPhone vartotojų renkasi pigiausius iPhone modelius ir paskui kenčia nuo laisvos vietos stygiaus taip prarasdami didelę dalį komforto ir užuot tiesiog naudodamiesi iPhone su laiku jie priversti spręsti laisvos vietos problemą. Tai patvirtina ir fotografavimui skirtos aplikacijos kūrėjos IceCream atliktas tyrimas. Jungtinės Karalystės operatoriaus Telefonica/O2 duomenimis 91% iPhone vartotojų naudoja 16GB ar mažesnės talpos iPhone. Apple jau net nustojo gaminti 8GB talpos iPhone ir nusprendė, kad pats minimumas yra 16GB.

Nors 16GB gali skambėti kaip pakankamai vietos telefone, tačiau nemaža dalis 16GB modelius turinčių iPhone vartotojų dažnai susiduria su laisvos vietos problema.

 Kaip dažnai iPhone vartotojai susiduria su laisvos vietos stygiumi savo telefone.
Grafikas: IceCream / Ondevice tyrimas 2014 gruodis

Su laisvos vietos iPhone problema susiduria 40% moterų ir 29% vyrų.

Jei manote jog tai, kad technologijos juda link duomenų debesyse, vadinasi nereikia pasirūpinti pakankamu vietos kiekiu įrenginyje - stipriai klystate. iPhone saugoma daug informacijos, failų, aplikacijų, nuotraukų, video. IceCream tyrimas parodė, kad 41% telefonų vartotojų savo įrenginiuose turi daugiau nei 500 nuotraukų tai maždaug 1GB disko vietos, o naujas Apple naudojamas nuotraukų šalinimo metodas apsaugantis nuo netyčinio nuotraukų ištrynimo (23% moterų ir 17% vyrų yra netyčia ištrynę nuotraukas savo iPhone) - reiškia, kad atlaisvinti vietą iPhone tapo dar sudėtingiau. Nuotraukos nėra vienintelė, telefone vietą užimanti informacija. Aplikacijos taip pat „pučiasi“ kaip ant mielių. 2012 metais atliktas tyrimas parodė, kad vos per kelis mėnesius aplikacijos vidutiniškai padidėja 16%.

Daugelis tikriausiai taip pat vis prisimena ir iOS 8 atnaujinimą, kuris reikalavo 4,6GB laisvos vietos įrenginyje ir daugelis buvo „užstrigę“ su sena iOS versija iki galėjo pajungti savo iPhone prie kompiuterio.

Nežiūrint kompiuterinių debesų paslaugų populiarėjimo ir galimybe visa eile tokių paslaugų naudotis nemokamai, net 64% iPhone vartotojų norėtų, kad jų įrenginiuose būtų daugiau „disko vietos“. Tokį pageidavimą išreiškia net naudojantys 64GB iPhone.

Taigi, talpa iPhone yra svarbu ir renkantis naują įrenginį reikėtų apie tai pagalvoti įvertinant savo poreikius bei pomėgius. Rinkitės atsakingai. Kadangi iPhone palaikomi geriau nei kitų operacinių sistemų įrenginiai, daugelis juos perka ne vieneriems metams, todėl įsigyjant naują iPhone derėtų įvertinti ne tik augsiantį nuotraukų, kurias norėtumėte turėti su savimi ar nufotografuosite skaičių ir atitinkamai jų užimamą vietą, bet ir didėjančias aplikacijas (įskaitant kai kurių aplikacijų nepaprastą ėdrumą išsaugomų duomenų kiekiams). Taip pat vertėtų turėti omenyje, kad įsigijus iPhone, jame nebus tiek laisvos vietos kiek parašyta, nes dalį jos užims operacinė sistema.

Manau, jau pats laikas būtų Apple nustoti gaminti tuos mažos talpos iPhone ir pradėti leisti iPhone, kurių mažiausia talpa būtų 32GB.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 14 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O kam permokėti už papildomus gb, jei žinai kad jų tikrai neišnaudosi?Mano atveju 16gb yra per akis. Kiekvienam reiktu rinktis pagal poreikius.

  2. na as jau karta buvau susidures su sia problema,kad buvo trukumas su talpa,nes kaip jau suprantu kad ios 8 jau uzima daugiau vietos,bet as su iclaud issprendziau sia problema

  3. Yra tokia šalis Lietuva. Prieš kiek laiko 6 iphone išėjo? O ar iphone 6 64GB (apie ta nesamoninga griozdą 6+ nekalbu, turiu omeny mazesni 6) iDeale arba omnitelyje ar dar kur nors oficialiai o ne pas perpardavinetojus su nenormaliom kainom įmanoma nusipirkti? Toks vaizdas, kad pasirodys visiems prieinamas tik kokia vasara. Tai ner ko ir stebetis.

  4. Ir iš viso, startinis 16gb talpos dydis yra visiškas briedas, nesamone ir haliucinacija šiais laikais, nebent esi tas kuris turi iphona o naudoja ji tik kaip rageli. Tada geriau jau ir pirkti paprasra rageli uz 55-100 litu. Va del šito tai nekenčiu to ju žiedinio raumens riteriu brolijai priklausančio kuko.

  5. Nelabai suprantu kame problema. Gi galima pasirinkti.. Aš prieš perkant, pažiūrėjau, kiek duomenų prikaupiau telefone per kelis metus. Tai buvo nepilni 4GB, kurių didžiąją dalį sudarė žemėlapiai. Todėl perkant iPhone rinkausi 16GB versiją.

Parašykite komentarą

Į viršų