OS X Yosemite 10.10.1 atnaujinimas problemas išsprendė ne visiems

Tema: OS X/macOS

Ne visus Yosemite vartotojus įtikino Apple teiginys, kad 10.10.1 atnaujinimas išsprendžia Wi-Fi problemas.

Pirmadienio vakare Mac App Store pasirodė daugelio labai lauktas OS X Yosemite atnaujinimas, kurio aprašyme Apple rašo, kad šis atnaujinimas pagerins Wi-Fi darbo patikimumą. Tačiau, panašu, kad šis atnaujinimas problemas išsprendė ne visiems vartotojams.

Aš savo nenešiojamą Mac kompiuterį prie tinklo esu pajungęs ir LAN ir Wi-Fi. LAN prisijungimą esu nurodęs aukštesnio prioriteto, nes gigabitiniu tinklu duomenys keliauja daug greičiau nei per, lyginant su LAN, lėtą Wi-Fi, kurio lėtumas ypač jaučiamas kopijuojant daug ir mažų failų. Wi-Fi įjungtas kaip atsarginis prisijungimo būdas.

Problema OS X Yosemite 10.10, kurią turėjau aš buvo ta, kad kompiuteriniame tinkle kompiuteris būdavo tuo pačiu vardu matomas du kartus (LAN ir Wi-Fi) ir matyt neprisistatydavo kitu, kiekvienai tinklo kortai unikaliu identifikatoriumi MAC adresu. Dėl to, kad kompiuteriniame tinkle negali būti dviejų visiškai vienodų kompiuterių, mano kompiuterio vardas būdavo pakeičiamas pridedant skaičių skliausteliuose pvz. (2). Bet kadangi tinklas aptikdavo ir du tokius kompiuterius, (2) pakeisdavo į (3) ir taip toliau, kol tinkle matydavau daugiau nei 20 savo kompiuterių. Atlikus kai kuriuos OS X kompiuterinio tinklo korekcijos veiksmus ir atjungęs Wi-Fi šią problemą laikinai išsprendžiau, o OS X 10.10.1 atnaujinimas man ją išsprendė pilnai.

Tačiau tai nebuvo vienintelė su tinklu susijusi problema OS X Yosemite 10.10. Vieni vartotojai visai negalėdavo prisijungti prie tinklo arba po maždaug minutės po prisijungimo iš jo būdavo išmetami. Šią problemą, kaip taisyklė patyrė prie kai kurių ne Apple gamybos, tame tarpe verslo klasės maršrutizatorių, besijungiantys vartotojai. Kai kuriems vartotojams ši problema išliko ir po OS X 10.10.1 atnaujinimo.

Kiti vartotojai skundėsi Wi-Fi greičiu. OS X 10.10 šia problema dažniausiai skundėsi 2013 metų Mac Pro vartotojai naudojantys LAN ir Wi-Fi prisijungimus. Ji buvo susijusi su tuo, kad naudojant abudu prisijungimus prie kompiuterinio tinklo, nepriklausomai nuo to, kad LAN prisijungimui buvo suteiktas aukštesnis prioritetas - vis tiek naudojamas būdavo Wi-Fi prisijungimas, kuris veikdavo nestabiliai ir daug lėčiau.

Kaip nekeista, tačiau kai kuriems, iki tol su kompiuteriniu tinklu problemų neturėjusiems vartotojams, atnaujinus OS X Yosemite į 10.10.1 Wi-Fi pradėjo veikti nestabiliai. Apple palaikymo žiniaraštyje yra įrašas padarytas po Yosemite 10.10.1 atnaujinimo ir jau turintis 228634 peržiūras (šio straipsnio rašymo metu) ir beveik 2000 komentarų, kuriuose teigiama, kad OS X Yosemite 10.10.1 atnaujinimas arba tinklo problemų neišsprendė, arba net priešingai - problemos prasidėjo po jo.

Kokie jūsų įspūdžiai atnaujinus OS X Yosemite į 10.10.1? Ar ji panaikino ar atnešė problemas, o gal jų neturėjote nei prieš, nei po? Pasidalinkite?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. įdomiai veikia po atnaujinimo, kai žiūriu į tinklo veikimą rašo: tinklas įjungtas o toliau ieškom tinklo po sekundės tinklas išjungtas po to vėl kartojasi tas pats, internetas veikia nors rašinėja keistai.

  • Aš niekada neišjunginėju savo kompiuterių, nežiūrint to, kad jie įsijungia greitai - tiesiog klavišo paspaudimas ar dangčio atvertimas (jei kompas sulankstomas) leidžia sistema pradėti naudotis greičiau. užmigdyti kompiuterį taip pat daug lengviau ir greičiau uždarant jo dangtį ar paspaudus kelių klavišų kombinaciją.

   Tačiau jei reikia kompiuterį išjungti:
   Pradėkime nuo to, kad tas garsas nėra šiaip sau - dėl grožio. Garsas pasigirstantis įjungus kompiuterį turi savo paskirtį:

   • žinome, kad sistemos testas atliktas ir jo rezultatai geri

   • jei reikia sistemą įkrauti kitame režime, žinoma kada reikia paspausti atitinkamą klavišų kombinaciją

   • žinome kas sistemoje negerai jei kas nors ne taip:
    1 pyptelėjimas - nėra/sistema nemato RAM
    2 pyptelėjimai - nesuderinamas RAM
    3 pyptelėjimai - blogi slotai
    4 pyptelėjimai blogas sistemos įkrovimo atvaizdas boot ROM’e (ir/ar blogi sistemos konfigūracijos blokai)
    5 pyptelėjimai - indikuoja procesoriaus gedimą

   Yra keli startavimo garso nutylinimo būdai ir jie egzistuoja nuo neatmenamų laikų:
   I. Klaviatūros pagalba
   Prieš išjungiant kompiuterį, jei nenaudojate išorinių ausinių ar kolonėlių - paspauskite „Mute“ mygtuką klaviatūtoje
   II. Per sistemos nustatymus

   1. atjunkite visas išorines ausines ar kolonėles bei mikrofonus
   2. atidarykite System Preferences aplikaciją ir joje paspauskite ant Sound
   3. aktyvuokite Saound Effects skiltį
   4. „Play Sound effects through“ nurodykite Line Out
   5. „Output volume“ slankiklį nuslinkite į kairę arba pažymėkite „Mute“

   Atlikus šiuos veiksmus negirdėsite sisteminių garsų, tame tarpe ir kompiuterio įjungimo garso.

   III. Per terminalo komandą

   1. Atidarykite Terminal aplikaciją
   2. joje įveskite komandą sudo nvram SystemAudioVolume="%00" ir paspauskite Enter ↲
   3. įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį (nematysite, kad rašote) ir vėl paspauskite Enter ↲

   Galite pažaisti su procentine išraiška "%00" pakaitaliodami į kokią nors kitokią reikšmę "%10", "%30" ir t.t.

   Jei norėsite atstatyti numatytuosius sistemos garsų nustatymus, tai padaryti galite terminalo komandos sudo nvram -d SystemAudioVolume pagalba.

 2. kaip ir sakiau, 10.10 buvo puikus wi-fi, o 10.10.1 pametinėja ryšį ir vėl automatiškai reconnectina.
  Be to, 10.10.1 nebegauna tokių greičių, kokie buvo iki atnaujinimo. Ir tai pastebiu tiek N, tiek AC standartu (2.4 GHz ir 5GHz)

 3. Man atvirkščiai, dingo problemos su wi-fi. Pagaliau pastovus ir stabilus ryšys. Tik kažkoks briedas su email, karts nuo karto vis eroras ir reopen.

Parašykite komentarą

Į viršų