Kaip naudotis „Instant Hotspot“ funkcija

Instant Hotspot tai nauja OS X Yosemite funkcija leidžianti prisijungti prie interneto per jūsų iPhone ir tam nereikia nei „pažadinti“ iPhone, nei įvesti slaptažodžio, nes visa prisijungimo logistika vykdoma per iCloud paskyrą.

Kai sėdite kavinėje ar kitoje vietoje, kurioje nėra Wi-Fi prieigos „Personal Hotspot“ funkcija leidžia Mac, iPad ar iPod touch prie interneto prisijungti per jūsų iPhone. Tai nėra nauja funkcija ir jai net nereikia iPhone - užtenka turėti mobilių telefoną, kuriame įdėtai SIM kortelei įgalintas duomenų perdavimas ir kuriame sukonfigūruota „Personal Hotspot“ prieiga.

OS X Yosemite ir iOS 8.1 tandemas šią nenaują, kitų įrenginių prisijungimo prie Interneto per mobilius telefonus funkciją patobulino. Dabar, jei turite iPhone su Lightning jungtimi, kuriame įdiegta iOS 8.1 versija ir Mac kompiuterį su įdiegta OS X Yosemite operacinė sistema, o vadinasi veikiančią „Instant Hotspot“ funkciją, prie interneto prisijungti dar paprasčiau - nereikia nei slaptažodžio įvesti, nei telefono žadinti…

Ko reikia, kad galėtumėte naudotis „Instant Hotspot“ funkcija

Norint naudotis „Instant Hotspot“ reikia:

 • turėti 2012 metų ar naujesnį iMac, MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini ar 2013 metų Mac Pro kompiuterį bei iPhone ar iPad turinčius Lightning jungtį. Jei iPhone ar iPad yra tie įrenginiai, per kuriuos norėsite kompiuteriui suteikti prieigą prie interneto - juose turi būti įgalintas ir veikti mobilių duomenų perdavimo ryšys.
  Patikrinti ar jūsų Mac kompiuteris palaiko „Instant Hotspot“ funkciją galite, Mac kompiuteryje iš meniu pasirinkę  → About This Mac → System Report → Bluetooth: dešinėje lango pusėje esančioje informacijoje turėtumėte matyti:
  Bluetooth Low Energy Supported: Yes
  Handoff Supported: Yes
  Instant Hotspot Supported: Yes
 • tiek iPhone/iPad, tiek ir Mac kompiuteryje būti prisijungus prie tos pačios iCloud paskyros

Kaip įjungti „Instant Hotspot“

 1. Įjunkite Wi-Fi savo telefone (Settings → Wi-Fi)
 2. Įjunkite Bluetooth iPhone (Settings → Bluetooth)
 3. Įjunkite Wi-Fi Mac kompiuteryje (iš meniu juostos paspauskite ant Wi-Fi piktogramos Wi-Fi išjungtas ir pasirinkite Turn Wi-Fi On .
 4. Įjunkite Bluetooth Mac kompiuteryje (atidarykite aplikaciją System Preferences → Bluetooth → Turn Bluetooth On)
 5. Mac kompiuteryje paspauskite ant Wi-Fi piktogramos Wi-Fi išjungtas esančios meniu juostoje.
 6. Atsidariusiame meniu paspauskite ant savo iPhone/iPad pavadinimo šalia kurio bus ryšio stiprumo, baterijos stovio ir įjungtos „hotspot“ funkcijos simboliai.
OS X Yosemite - Instant Hotspot

Dabar galite pradėti naršyti internete iš savo Mac kompiuterio net ir ten, kur visi ieško popierinių laikraščių nes neveikia Wi-Fi.

Kai Mac ar iPad prisijungęs per „Instant Hotspot“ prisijungia prie kito Wi-Fi tinklo ir nebėra prisijungęs prie iPhone - „Instant Hotspot“ automatiškai išsijungia. „Instant Hotspot“ taip pat automatiškai atsijungia jei kurį laiką nėra aktyvus (juo nesinaudojama), tai padaryta specialiai tam, kad neeikvoti iPhone baterijos.

Continuity funkcijos geriausiai veikia kai jūsų įrenginiai nėra labai toli vienas nuo kito (idealiu atveju ne toliau kaip per pusę metro) tačiau čia daug kas priklauso ir nuo aplinkos kurioje esate.

Naudojant Hotspot funkciją galite išnaudoti milžiniškus duomenų kiekius, todėl būkite dėmesingi.

Jei „Instant Hotspot“ funkcija neveikia

 • įsitikinkite, kad jūsų turimų įrenginių pora yra suderinama su „Instant Hotspot“.
 • įsitikinkite, kad iPhone/iPad įrenginyje įdiegta iOS 8.1 ar naujesnė versija.
 • įsitikinkite, kad esate iPhone/iPad ir Mac kompiuteryje prisijungę prie tos pačios iCloud paskyros. Jei taip - pabandykite šiuose įrenginiuose nuo iCloud atsijungti ir vėl prisijungti.
 • rankiniu būdu įjunkite „Hotspot“ funkciją iPhone (kai kurie vartotojai sako, kad jiems ši funkcija pradėjo veikti po to, kai „Hotspot“ iPhone buvo bent vieną kartą įjungtas rankiniu būdu ir tada prijungtas prie Mac kompiuterio.
 • kai kuriems vartotojams „Instant Hotspot“ pradėjo veikti po to kai šie abu savo įrenginius perkrovė.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. ok, fain, naudinga, žinosiu, ačiū ;)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų