Suomijos premjeras dėl ekonominių šalies nesėkmių kaltina Apple

Tema: Apple

2000 pradžioje pagrindinės Suomijos ekonomiką palaikančios industrijos buvo popieriaus gamyba bei mobilūs telefonai ir dėl abiejų jų žlugimo kalta Apple, sako Suomijos premjeras Alexander Stubb.

Suomijos premjeras Alexander Stubb teigia, kad Apple yra atsakinga už tai, kad jo šalyje sunaikintos dvi pagrindinės pramonės šakos. Jis įsitikinęs, kad iPhone sunaikino Nokia išmaniuosius telefonus, o iPad Suomijos popieriaus gamyklas ir spaustuves. Suomija yra pagrindinis popieriaus gamintojas ir tiekėjas Europoje.

Praėjusios savaitės pabaigoje Standard & Poors pažemino Suomijos reitingą iš AAA iki AA+ ir tai reiškia, kad šalies ekonomika nėra tokia stipri kokia buvo prieš porą metų. Nors premjeras ir kaltina Apple, tačiau didele dalimi reitingas Suomijai sumažintas dėl sankcijų kaimyninei Rusijai pasekmių bei senstančių Suomijos gyventojų. Stubb tikisi, kad Suomijai pavyks grįžti prie buvusios ekonominės padėties, tačiau nepasako kokių veiksmų tam rezultatui pasiekti bus imtasi.

Mobilius telefonus gaminęs Nokia padalinys dabar pilnai priklauso Microsoft korporacijai, o ši pilnu tempu atleidinėja Nokia darbuotojus.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ne pirmą kartą :)

  2. Aišku, Apple kalta, kad Nokia akcininkai buvo idiotai, kad toleravo Elopo vykdoma MS užsakytą užgrobimo taktiką :D

Parašykite komentarą

Į viršų