Kaip pagreitinti pelės žymeklį Mac kompiuteryje

Tie kam atrodo, kad jų Mac kompiuteriuose pelės žymeklis juda per lėtai net ir nustatymuose nurodžius didžiausią jo greitį neturėtų nusiminti, nes yra būdas išmokyti „pelę“ Mac ekranu bėgioti greičiau.

Norint Mac kompiuteryje pakeisti pelės žymeklio greitį yra du būdai: oficialus ir neoficialus. Žinoma, yra ir tą atliekančių aplikacijų, bet aš nesu linkęs kompiuteryje diegti papildomų aplikacijų veiksmams, kuriuos galima atlikti ir be tų aplikacijų pagalbos bei jų „trigrašio“ prisireikia vieną kartą, jau nekalbant apie tai, kad tos aplikacijos naudoja tuos pačius metodus, tik gal kiek patogesniu vartotojui būdu.

Neoficialusis būdas labai senas, todėl jį pasitelkti pelės greitinimui gali ir senesnes OS X versijas naudojantys. Man atrodo, kad neoficialųjį būdą buvo galima naudoti dar su OS X 10.4 Tiger, todėl jei jūsų Mac kompiuteryje įdiegta Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, OS X 10.8 Mountain Lion, OS X 10.9 Mavericks ar OS X 10.10 Yosemite - galite drąsiai atsidaryti Yerminal'ą ir „pasportinti“ savo pelę.

Oficialus pelės žymeklio greitinimo būdas

Apple numatytas pelės „bėgiojimo“ Mac kompiuterio ekranu greitis tikrai gerokai per lėtas ir daugelis įdiegę OS X „švariai“ pirmoje eilėje, pradėdami derinti kompiuterio nustatymus savo poreikiams keičia „pelės greitį“.

Apple numatytas ir vartotojo sąsają turintis pelės žymeklio greičio keitimo būdas:

  • atidarykite System Preferences aplikaciją
  • paspauskite ant Mouse arba Trackpad jei naudojate ne pelę ir aktyvuokite Point & Click skirsnį
  • Lango apačioje kairėn - dešinėn slankiodami Tracking slankiklį pagreitinsite arba palėtinsite pelės žymeklio judėjimą ekranu.

Pelės žymeklio greitinimas OS X

Šis būdas patogus ir daugeliui, matyt, jo galimybių užtenka, tačiau jei pastūmę slankiklį iki pat dešinės manote, kad pelės žymeklis vis dar juda per lėtai - teks griebtis neoficialaus būdo.

Neoficialus pelės žymeklio greitinimo būdas

Jei manote, kad „išspaudus“ viską iš pelės oficialiu būdu ji dar nėra pasirengusi dalyvauti greičio varžybose - Terminal’as jums padės.

Norėdami pažiūrėti kokie yra dabartiniai pelės žymeklio greičio nustatymai - atidarykite Terminal aplikaciją (rasite Applications/Utilities aplanke) ir jos lange įrašykite:

defaults read -g com.apple.mouse.scaling

Jei naudojate lietimui jautrų Trackpad’ą, komandoje žodį mouse pakeiskite į trackpad

defaults read -g com.apple.trackpad.scaling

Jei pelės žymeklio greičio slankiklį nustūmėte iki pat dešinės, terminale pamatysite atsakymą 3

Pelės žymeklio greičio keitimo gramatika paprasta:

defaults write -g com.apple.mouse.scaling žymelio_greitis

kur žymeklio greitis yra skaičius, pvz.: 4.5. tačiau galite išbandyti 5.0, 8.0, 10.5 ar net 20.0 (aš daugiau nebandžiau).

Atminkite, kad jei norite pakeisti pelės žymeklio greitį naudojant „trackpad“ - komadoje vietoje mouse turite rašyti trackpad

defaults write -g com.apple.trackpad.scaling žymelio_greitis

Pilnai komanda Terminal aplikacijoje turi tokia (tik skaičius gale turėtų būti toks kokį patys įrašysite):

naudojantiems pelę:

defaults write -g com.apple.mouse.scaling 8.0

naudojantiems „Trackpad'ą“:

defaults write -g com.apple.trackpad.scaling 8.0

Atminkite, geriau net ir sveiką skaičių rašant rašyti su tašku, pvz.: 8.0 (įsitikinkite, kad tai taškas, o ne kablelis).

Norint pajusti kaip jūsų padaryti pakeitimai „pagreitino pelę“, turite atsijungti nuo savo vartotojo paskyros ir vėl prisijungti (persiloginti).

Padarę pakeitimus, po kurių Mac kompiuterio pelės žymeklio greitis atitinka jūsų lūkesčius būkite atsargūs ir nepaliekite pelės žymeklio greičio (tracking) nustatymų slankiklio, nes tokiu atveju bus pritaikyti slankiklio padėtį atitinkantys nustatymai ir teks vėl viską pradėti nuo pradžios.
Nekreipkite dėmesio į tai, kad atlikus šiuos pakeitimus pelės žymeklio slankiklis nebus dešiniausioje padėtyje - pelė dirbs jai Terminal aplikacijos nurodytu greičiu.

Pasidalinkite įspūdžiais ar bandėte, ar pavyko ir ar dabar jau jūsų pelė „olimpinė“?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Manau 10.5 greičio pakanka,daugiau ko gero ir nebereikia...

  2. 8.0 kolkas ;) ateity gal bus ir daugiau ;)

Parašykite komentarą

Į viršų