Apple išleido iOS 8 GM versiją

Tema: iOS

Kaip ir buvo tikėtasi, po iPhone 6 pristatymo Apple išleido iOS 8 GM (Golden Master) versiją.

Internete mačiau besiviliančių, kad iš karto po iPhone pristatymo Apple išleis visiems prieinamą iOS 8 versiją. Apple taip nedaro ir neišleidžia operacinių sistemų, kol su galutine ar beveik galutinę versija (jei būna joje aptikta klaidų jos pašalinamos prieš pateikiant viešą OS versiją) savo aplikacijų nepatikrina programuotojai.

Ruošdami iOS 8 GM versiją Apple padirbėjo iš peties šalindama visas iki tol aptiktas klaidas, gerindama operacinės sistemos stabilumą bei našumą, o taip pat šią operacinę sistemą papildė naujomis funkcijomis ir priedais.

Naujoje iOS 8 GM versijoje šiek tiek pasikeitė kai kurios piktogramos: laikrodžio piktograma tapo tamsesnė bei truputį pasikeitė Music aplikacijos natos ženkliukas. Pakeista ir iCloud atsarginių duomenų kopijų darymo piktograma, tekstas žinučių persiuntimui. Balsu aktyvavimo funkcija dabar vadinasi „Hey Siri“, nustatymai papildyti galimybe prailginti autonominio darbo laiką. Taip pat darbastalio fonų rinkinys papildytas eile naujų paveiksliukų.

Nekantriai trypčioti laukiant „paprastiems mirtingiesiems“ skirtos iOS 8 versijos reikės visai neilgai - vieną savaitę, nes jau rugsėjo 17 dieną galėsite į savo, šią iOS versiją palaikančius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius įdiegti iOS 8.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 33 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kaip del 4s, normaliai turetu eiti ar ir vel su iOS atnaujinimu reiks ir telefona keisti?

 2. Na tai labai paprasta, youtube bus pilna vaizdeliu su 4s ir ios 8. Galima bus nuspresti ar lagina ir t.t.. ir ar verta

 3. pasistačiau iOS8 GM ant iphone 5, laginimo kol kas nejaučiu

 4. O pasistacius ta GM versija, prie itunes gali telefona prijungti ?

 5. Net nežinau, ką reiks daryt 17d. Šiaip geriausiai būtų palaukti mėnesiuką, kol sutvarkys bugus, nes jų dar yra GM versijoje, kuri bus identiška 17d. public versijai. Bet norisi pagaliau turėt LTE ir naudotis quick respond...Nes bijau, kad bus analogiška situacija kaip su iOS 7, kai reikėjo pusę metų laukti (iOS 7.1), kol ištaisė erzinančius bug'us.

 6. As tai manau taip... Jei isleido nauja versija, reiskias ne siaip sau. Nauja yra nauja :)

 7. O gal kas jau turi įsirašęs GM? Įdomu kaip su Apple maps, ar pagerintas paieškos algoritmas, nes dabartinis, tai tragedija

  • Ten ne algoritmas paieškos prastas, o adresai neteisingi, man jau nusibodo jiems juos rašyti. Pvz. pažiūrėk koks operos ir baleto, vyriausybės, prezidentūros adresas Maps ir patikrink koks iš tiesų jis internete. Ir taip 90% LT adresų.

   • Ten ir problemos su paieškos algoritmu. Pavyzdžiui: įvesk m.k.ciurlionio g. 19 - no result, m.k.ciurlionio 19 - nurodo išvis kažkokią nesąmonę. :) Gal dėl lietuviškų raidžių čia šūdą mala o.O

    • Tai reikia pranešinėti tokias problemas. Prieš porą mėnesių Apple gana aktyviai Maps'ų klaidas taisė, bet paskutiniu metu matyt užsikasė su naujomis versijomis ir meta ignorą, bent jau ant Lietuvos.
     Man OS X Maps'uose įvedus M. K. Čiurlionio gatvė ir iš sąrašo pasirinkus „M. K. Čiurlionio gatvė, Vilnius, Lithuania“ - pinas atsiranda tiesiai ant salelės esančios Galvės ežere Trakų rajone.

     Manau čia tiesiog bugas, o ne paieškos klaida, nes tarkim įvedus Gedimino prospektas, kad ir iOS įrenginyje ir pasirinkus iš sąrašo prie Vilnius Lithuania - viską rodo teisingai.

     Apie M.K. Čiurlionio išsiunčiau Apple pastabą - žiūrėsim kada ir ar pakeis.

     • Dėl Čiurlionio g. jau kokį 100 kart siunčiau. Jie aktyviai taisė JAV problemas. Gaila, kad nenaudoja openstreemap layerio ar bent POI, nes realiai vos keli POI dabar yra :/ manau, kol nebus lietuvių kalbos iOS'e, tol nebus normalaus supporto, nes pagrinde dabar viskas orientuota į tas šalis, kurios pilnai palaikomos two-step verification, system kalbos ir t.t.

      • Manau tai visiškai natūralus Apple požiūris į Lietuvos vartotojus, nepriklausomai nuo to patinka tai mums ar ne ir kiek toks požiūris žeidžia mūsų svimeilę. Prioritetus Apple išsidėlioja teisingai. Lietuvos problemos jiems skamba lyg kokios nors mažos gentelės, kuri turi vieną telefoną ant visų, pirsčiojimai, kad jų žemių žemėlapiuose koks nors medis ne taip pažymėtas.

       Tas pats ir su kitomis didesnėmis kompanijomis. Kad ir su gerai internacionalizuota Google.
       Pvz. Google Analytics, dabar apsilankius svetainėje kam nors iš Lietuvos, kaip šios šalies lankytojas, realaus laiko žemėlapyje jis pažymimas apskritimu, tik jau koks pusmetis tas apskritimas pažymėtas kaip Lietuva yra prie Nigerijos, Kamerūno ir Ekvatorinės Gvinėjos. Rašyta, jiems daug kartų - 0 reakcijos, nes yra ką veikti ir be „pigmėjų“ ašarų.

       Kalbant apie lokalizavimą, kad ir ta pati Google Waze - Latvijoje daug vartotojų - yra ir lokalizacija, o kai Lietuvoje jų vos keli...

 8. Gal kas turi įsirašęs GM ir įjungęs LTE? Jei taip, tai gal galite truputėlį padėti. Suvedus *3001#12345#* per phone app ir paskambinus atsidaro "Field test"? Ir nuėjus į UMTS Cell Environment>UMTS RR Info ar rašo Cell ID ir koks jis :) Nes pagal tą Cell ID galiu pasižiūrėti prie kokio ryšio bokšto prisijungta. Nes rašau darbą apie LTE ir reikės pratestuoti, tai įdomu ar su iOS 8 išliko, tas Field test ir ar vis rodo Cell ID :) Ačiū

 9. Tai supratau, niekas juk netikrins realybes, beto lte nera lietuvoje. O rezultatai gali kisti kaip tik nori, gal debesuota buvo? :)

 10. Su tele2 tik 3g tepasigauna, lte dar neuzmaciau :)

 11. Atsidaro Field test :)

  • Tele2 4G kažkokia nesąmonė ir šiaip jų įranga, bazinės stotys- apgailėtinos, pats gyvai mačiau, betvarkė ir kam tas LTE, jei greitis ribojamas iki 5mb/s... (facepalm). Kadangi turiu pažystamų Omnitel, tai gavau bazinių stočiu lokacijas ir galiu sužinoti prie kurios prisijungiu, dėlto man buvo svarbus "Field test" režimo veikias. Beja, 4G Omnitelio pasiekia ir ~80mb/s, tiek telefonai, tiek kompiuteriai, planšetiniai ir pasiekiamas jau 65% gyventojams Lietuvoje :)

 12. Zodziu, viskas ok butu is omnitelio, jei ne isgalvotos saskaitos ;)

  • 2 metus Omnitel ir niekad nebuvo "išgalvotų" sąskaitų. Ir iš pažystamų niekad neteko girdėti. Kartą klasiokas sakė, kad jam "iš oro" priskaičiavo sąskaitą, pažiūrėjau išklotinę, tai buvo visokios trumposios žinutės, kurios papildomai apmokestinamos. Yra išklotinės, kurias "išgalvoti" nieks iš Omnitel pusės techniškai negali ;) Dabar dar kai neterminuotos sutartys.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų