Kompiuterio išjungimo dialogo iškvietimas „Power“ mygtuko paspaudimu
Mac kompiuterių iš/įjungimo „Power“ mygtukas turi tris režimus: miego (sleep), išjungimo (shut down) ir priverstinio išjungimo (force shutdown). Paprastos Terminal’o komandos pagalba, galima padaryti, kad paspaudus „Power“ mygtuką būtų rodomas kompiuterio išjungimo parinkčių langas.
OS X Mavericks, paspaudus Mac kompiuterio „Power“ mygtuką ir palaikius nuspaustą apie vieną sekundę - kompiuteris pereina į miego (sleep) režimą. Tą mygtuką nuspaudus ir palaikius nuspaustą apie tris sekundes ekrane parodomas kompiuterio išjungimo parinkčių langas.
Jei kasdien savo Mac kompiuterio nemigdote, o jį išjungiate (nors aš nežinau kodėl taip kai kurie Mac vartotojai daro) - Terminal’o komandos pagalba galima atjungti miego režimą ir padaryti taip, kad paspaudus „Power“ mygtuką vienai sekundei - ekrane būtų parodomas kompiuterio išjungimo parinkčių langas.
Norėdami įjungti kompiuterio išjungimo parinkčių lango rodymą trumpo „Power“ mygtuko nuspaudimu, Terminal aplikacijoje įveskite žemiau esančia komandą ir paspauskite Enter ↲
defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool no
Jei persigalvojote ir norite atstatyti „taip kaip buvo“, Terminal’e:
defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool yes
Atminkite, kad jei naudojate Mac’ą su klaviatūra turinčia Eject mygtuką - kompiuterio išjungimo parinkčių langą iškviesti galite Ctrl-Eject klavišų kombinacijos pagalba.
Informaciją apie Mac kompiuterių klavišų kombinacijas rasite straipsniuose:
• OS X klavišų kombinacijos
• Kuriame savo klavišų kombinacijas OS X
• Šešios naudingos Finder klavišų kombinacijos
• Paprastesnis būdas naudotis „Paste and Match Style“ komanda
• Keli kasdieniniai Cmd ⌘ klavišo panaudojimai
Dekui nebloga komanda.
Gaila, kad norint dali norimo teksto nusikopijuoti neleidzia, tenka naudotis TOR paslaugomis :)
jei kopijuoji tik tai, kas turi būti įvesta Termina aplikacijoje - leidžia, o daugiau kopijuoti nėra prasmės :)
Na as tokios komandos neisimsiu, todel tenka nukopijuoti dali aprasymo, kad atsiminciau ka jis daro :)
Po kokiu 1 ar 2 metu man jos gali vel prireikti. Tokias visokias reikalngas komandas susidedu i viena failiuka.
Tai įsimeti į Pocket (anksčiau vadinosi „read it later“ visą puslapį ir nereikia nieko rašinėti, tai padaryti gali net paspaudęs po straipsniu esantį „Pocket mygtuką“ :)
Prie pocket'e išsaugotų psl gali prieiti ir per iOS ar Android aplikacijas, www bei naršyklių įskiepius ar aplikaciją skirtą OS X. Tie puslapiai bus pasiekiami net jei svetainė nebeegzistuos :)
getpocket.com
Reikes pabandyt
Puikiai veikia, tas Pocket. Man kyla klausimas, ar paprastam vartotojui galima lysti į Terminal? Norėčiau pasinaudoti pačio patarimais, kaip paspartinti Wi-Fi, bet bijau, kad ko neprimaigyčiau ir paskui netektų gailėtis :)
Turint backup'ą, manau, galima ir paprastam. Terminal'o pagalba galima padaryti dalykus, kurių neleidžia vartotojui pateiktos standartinės parinktys. Visada yra rizika, kad nesuprasdamas ką darote galite „primaigyti“.