Microsoft Surface Pro 3 vs Apple MacBook Air

Microsoft Surface Pro 3 vs Apple MacBook Air

Praeitą mėnesį Microsoft Surface Computing padalinio viceprezidentas Panos Panay nuo scenos žurnalistams žadėjo, kad Surface Pro 3 galės pakeisti jų nešiojamus kompiuterius ir jų bei susirinkusių analitikų akivaizdoje visaip į miltus trynė Apple MacBook Air pranašaudamas, kad Surface Pro 3 gali daryti viską, ką gali Apple MacBook Air ir dar daugiau.

Iš tiesų Microsoft Surface Pro 3 ir Apple MacBook Air turi nemažai bendro. Vienas įrenginys techniškai yra planšetinis, o kitas nešiojamas kompiuteris, tačiau abu jie yra sukurti tuo pačiu tikslu ir abu jie yra bando įsisprausti tarp pilnaverčių stalinių kompiuterių sutilpdami pačiame ploniausiame koks tik įmanomas korpuse.

Patyrinėkime ar tikrai Surface Pro 3 vertas konkurento vardo Apple MacBook Air kompiuteriui.

Geležis

Surface Pro 3 ir MacBook Air patenka į panašią kainų kategoriją ir tai reiškia, kad bent jau „popieriuje“ jų komponentai yra panašūs, bet yra ir vertų paminėti skirtumų.

Abiejuose kompiuteriuose gali būti įdiegti praeitos kartos Intel Haswell Core i7 procesoriai. Kadangi Surface Pro 3 kaina Lietuvoje nėra žinoma - lyginsiu kainas JAV. 11“ MacBook Air kainos prasideda nuo 899$, o 13” modelio nuo 999$. Surface Pro 3 turinčio 12" ekraną kaina prasideda nuo 799, tačiau norint išnaudoti šio kompiuterio privalumus ir galėti jį pavadinti nešiojamu kompiuteriu reikia įsigyti ir TypeCover kainuojantį 130$ ir tai kilsteli šio Microsoft kūdikio kainą iki 930$.

Šių dviejų kompiuterių skiriamoji ekranų geba išties skiriasi: Surface Pro 3 - 2160x1440 (216ppi), o 11“ MacBook Air - 1366x768 (135 ppi) , 13” MacBook Air - 1440 x 900 (128 ppi). Neaišku kodėl Apple nepadidino savo macBook Air kompiuterių ekranų skiriamosios gebos iki Retina lygio, taip kai ji tai padarė MacBook Pro serijos kompiuteriuose. Gal tokiu būdu kompanija stengiasi išlaikyti žemesnę įrenginio kainą…

Nežiūrint nemažo skiriamųjų gebų skirtumo, žiūrint į vaizdą ekrane vaizdo kokybės skirtumų beveik neįmanoma įžvelgti. Žiūrint į ekranuose rodomą tą pačią geltoną, oranžinę, raudoną ir violetinę spalvas turinčios gėlės nuotrauką, Surface Pro 3 spalvos atrodo gyvesnės, kas nebūtinai yra gerai, nes bent jau žiūrint nuotraukas, spalvos ekrane turi būti tokios kokios jos turi būti iš tikro, o ne dirbtinai pasodrintos.

Kadangi Surface Pro 3 tuo pačiu yra ir planšetinis kompiuteris, jis turi lietimui jautrų ekraną bei gali reaguoti specialaus rašiklio prisilietimus. Šios galimybės MacBook Air neturi, tačiau aš tame nematu trūkumo, nes kas nori vėpsoti į pirštais nutepliotą kompiuterio ekraną.

Ars Technica atliktų Wi-Fi standartizuotų testų, kurie yra skirti nustatyti kiek ilgai laikys įrenginio baterija naršant, atidarant ir uždarant aplikacijas bei šiek tiek klausant/žiūrint media failų turinį, nustatyta, kad:

 • Surface Pro 3 išgyveno 525 minutes (8 val. 45 min.)
 • MacBook Air atlaikė 634 minutes (10 val. 34 min.)

Tačiau Steve Kovach iš Business Insider rašo, kad kasdieniniame naudojime Surface Pro 3 išgyvena tik apie 5-as valandas.

Naudojimasis nešiojamu kompiuteriu

Nors Microsoft Surface Pro 3 ir Apple MacBook Air skirti tam pačiam tikslui, šios kompanijos juos kurdamos į „reikalą“ pažvelgė iš skirtingų pozicijų: Microsoft pabandė sukurti planšetinį kompiuterį, kuris galėtų tarnauti ir kaip nešiojamas kompiuteris, tuo tarpu Apple pabandė sukurti geriausią kokį tik įmanoma gauti nešiojamą kompiuterį, kuris tuo pačiu metu būtų ir ploniausias.

Surface Pro 3 problema yra ta, kad tai nėra geriausias nešiojamas kompiuteris rinkoje ir tuo pačiu nėra geriausias planšetinis kompiuteris, kurį galima įsigyti. Jei Microsoft nori konkuruoti su MacBook Air, o panašu, kad nori - ji turėtų pasilikti prie nešiojamų kompiuterių kūrimo.

Lyginant su ankstesniais Surface linijos produktais, Microsoft pasistūmėjo į priekį: ekrano ramstį šiame modelyje tapo paprasčiau naudoti, o patobulintas lietimui jautrus laukas klaviatūroje „touchpad“ ekrano paslinkimus vykdo plastiškau. Tačiau Surface Pro 3 klaviatūra, ją lyginant su aliuminine Apple MacBook Air, išsaugojo trapumo ir pigumo pojūtį. Gal kai kuriems vartotojams tai nėra kliūtis, tačiau jei klaviatūra naudotis tenka daugiau - nepalyginamai geriau stabilesnė, tvirtesnė, patogesnė bei patikimesnė MacBook Air įdiegta klaviatūra.

Ant kelių padėtas Microsoft Surface Pro 3
Šaltinis: Business Insider/ Lisa Eadicicco

Naudojant Surface Pro 3 pasidėjus ant kelių, po kurio laiko atsiranda pojūtis, kad šis įrenginys yra nepaprastai sunkus. Norint, kad jis nuo kelių nenukristų tenka sėdėti specialioje padėtyje, kuri toli gražu nėra patogi. Visą laiką pasidėjus Surface Pro 3 ant kelių nepalieka jausmas, kad jis tuojau nuslys ir dirbdamas jautiesi nesaugiai.

Ant kelių padėtas Apple MacBook Air
Šaltinis: Business Insider/ Lisa Eadicicco

Ant kelių pasidėjus MacBook Air jis atrodo daug lengvesnis, patogesnis, geriau subalansuotas ir jautiesi saugus, nes nereikia dirbti įsitempus ir pasiruošus „gaudyti“ kiekvienu momentu galintį nuslysti Surface Pro 3.

Išvada

Jei prioritetus atiduodate patogiam naudojimui (tiek pasidėjus ant kelių, tiek ir ant stalo), gerai, tvirtai, patikimai ir patogiai klaviatūrai bei nenorite jausti priklausomybės nuo elektros rozetės - 1000$ reikėtų išleisti įsigyjant Apple MacBook Air.

Surface Pro 3 nėra blogas įrenginys jei norite skaityti, o ne kurti turinį. Surface tinka naujienų skaitymui, trumpų Facebook žinučių rašymui, nuotraukų ar kokio filmo YouTube peržiūrai, tačiau jis nėra tinkamas jei norite ką nors kurti: rašyti, redaguoti nuotraukas ar video. Šiam tikslui daug prasmingiau turėti iPad.

Prie Surface Pro 3 prikabinama ir 130$ kainuojanti klaviatūra nepadaro šio įrenginio nešiojamu kompiuteriu. Microsoft Surface Pro 3 atrodo nerangus, nestabilus, sunkus ir nepatogus naudoti nešiojamas kompiuteris ypač jį lyginant su MacBook Air.

Pinigai jūsų ir spręsti jums.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 16 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Po vasaros atostogų planas yra pirkti Air ir ši naujiena nei truputėlio nesukėlė dvejonių :)

 2. Kažkoks absurdas, o ne palyginimas :)
  Tai visų pirma planšetinis kompiuteris, o ne "laptopas". Todėl atitinkamai ir lyginkit, o ne rašyti tik tam kad rašyti. Gal geriau palyginkite su vienu iš iPad'ų.

  • Microsoft savo reklamose teigia, kad „Surface Pro 3 has the power of a laptop“, todėl šis palyginimas logiškas. Internete paieškojus galima rasti nemažai ir Surface Pro 3 palyginimų su iPad, kurie taip pat ne Microsoft produkto naudai.
   Kitas dalykas yra tas, kad Surface Pro nėra sukurtas būti iPad konkurentu, tai nešiojamas kompiuteris turintis planšetinio kompiuterio mobilumą. Taip pat jei stebi Microsoft reklamas, tai paskutinėse reklamose Microsoft visur savo Surface lygina su MacBok Air, o ne iPad.

 3. Labiau nekonstruktyvios, šališkos ir neobjektyvios apžvalgos neteko skaityti. Rašomajame stiliuje itin jaučiama pabrėžtina simpatija vienam iš produktų ir menkinamas kito prekės ženklo atstovas. Autoriui palinkėjimas ne pulti ginčyti mano komentaro, o apsvarstyti - galbūt yra tiesos, kas padėtų būsimų apžvalgų kokybei.

  (Taip, matau, jog tai senas straipsnis - tai neturi reikšmės; Ne nesu kažkurio prekės ženklo gerbėjas ar niekintojas)

 4. Gal tiesiog reikėtų daugiau ir įvairesnių šaltinių skaityti ir ši, eksperimentais paremta apžvalga nebūtų pati „neobjektyviausia, kurią teko skaityti“.
  Kol kas apžvalgas rašo žmonės ir jei jie ne „medūzos“, paprastai, turi savo nuomonę bei savus kriterijus bei remiasi savo patirtimi ir vertina pagal tai, kas jiems asmeniškai yra privalumai ar trūkumai. Todėl, skaitydami apžvalgas ar klausydami kitų žmonių nuomonės vienų teiginiais labiau tikime, nei kitų.

 5. Ekspermentais paremta... :)) keliant koja - ekspermentas? :D
  Matosi kad MACARENA puslapyje tikrai nebus rasoma kad koksnors kitas produktas nei apple gali tureti daugiau pliusu :)

 6. Seniai skaičiau prastesnį palyginimą. Kodėl neapžvelgiami tokie dalykai, kaip pačio įrenginio veikimas (kalbu apie greitį, stabilumą ir pan.), vaizdo kamerų kokybė (matyt Apple neturi galinės kameros ir prastą priekinę, todėl tai bandyta praleist pro pirštus)? Trūkumai, kaip prastesnė ekrano raiška tarsi bandomi nuslėpti po fraze "žiūrint į vaizdą ekrane vaizdo kokybės skirtumų beveik neįmanoma įžvelgti" kas iš mano patirties yra visiškas melas, nes skirtumai yra ir jie tiesiog rėžia akį, ypač ilgiau skaitant ar dirbant, Surface klaviatūrą galimą nusipirkti ir kitokią, jei šita nepatinka, nepaminimi tokie dalykai, kaip Surface Pen, atminties praplėtimo galimybės ir t.t.
  Čia ne apžvalga, o Apple fanboy iškreipta nuomonė, o bandymas Surface prilyginti iPad tik parodo visišką autoriaus nekompetenciją, nes iPad dar plaukt ir plaukt iki Surface ir čia ne mano vieno nuomonė, o daugybės įvairių apžvalgininkų nuomonė, būkim sąžiningi :).

  • Na stabilumo lyginti neverta, nors įsivaizduoju, kad Windows vartotojai į rankas paėmę Surface tikrai krykštauja iš laimės stebėdamiesi kaip sukasi Microsoft gamybos geležyje Microsoft gamybos operacinė sistema (Apple vartotojai sunkiai įsivaizduoja, kad jų iOS įrenginiuose ar Mac kompiuteriuose galėtų būti kitaip - ten viskas sukasi jau seniai gerai, stabiliai, saugiai ir patikimai).
   iPad turi ir galinę ir priekinę kameras, o „pro pirštus praleista“ todėl, kad ir kompiuterius lygindamas nelyginu jų fotografavimo galimybių, taip pat kaip ir neminiu to dalyko, kad iš iPad galima paskambinti telefono numeriu...
   Kalbant apie paties patirtį: įdomu kokia ta patirtis, kad net nėra žinoma, kiek kamerų iPad turi?

   Apie iPad ir Surface priedų pasirinkimo galimybes kalbėti, manau, net neverta kaip ir jų lyginti. O atmintis, tai kam plėsti tai, ko ir taip užtenka, o jei pradės neužtekti - Apple pagamins įrenginius su daugiau atminties.

   Suprantu Windows fanbojaus nuoskaudą žiūrint į iki lubų Surface užkrautus Microsoft sandėlius ir kompanijos darbuotojų susirūpinimą, kodėl gi niekas tokių nuostabių ir puikių įrenginių neperka... Nesileiskite apkvailinami to, kad jei Windows veikia kiek stabiliau tai reiškia, kad ji tame įrenginyje veikia optimaliai ir visa kita (Surface) yra patogumo, patikimumo ir stabilumo meno kūrinys.

   • Aš nekalbu apie iPad kameras (apskritai, tik pabrėžiu, kad su iPad nėra ką lyginti), šneku apie Air'o. Ir nemanau, kad minėti neverta, nors pripažįstu, kad tai nėra itin svarbu, bet kaip ekranų skirtumai, Surface Pen, suderinamumas, su kitais įrenginiais ir panašiai? Juk tai tikrai svarbu.

    Beje, koks man skirtumas, kaip vartotojui, kiek Apple ar Microsoft parduoda savo produktų, juk šie skaičiai nepadaro jų geresniais, ar ne? :)

 7. Gal ir paveluotai, bet man surface pro kaip tik daug geriau uz air, kadangi piesiu tai rasiklis ir jautrus ekranas tam pats tas. Labai gera atsvara visom grafinem plancetem, ypa jai nera 2k euru nusipirkti wacom gera.

Parašykite komentarą

Į viršų