Ko tikitės iš iOS 8 ir OS X 10.10?

Nežiūrint to, kad iOS 7 ir OS X 10.9 yra puikios operacinės sistemos, tačiau siekiant tobulumo dar daug galima nuveikti gerinant tiek Apple mobiliems įrenginiams skirtą iOS, tiek ir Mac kompiuteriuose „besisukančią“ OS X.

Daug nesigilinant atrodytų tiek iPhone, tiek ir Mac kompiuteriuose viskas tenkina, tačiau tenka pripažinti, kad abiejose operacinėse sistemose pakeitus kai kuriuos dalykus naudojimasis iOS ir OS X pagrindu veikiančiais įrenginiais taptų daug malonesnis.

Messages (iOS)

OS X messages aplikacija leidžia ne tik siųsti iMessage tipo žinutes į kitus Mac kompiuterius ar iPhone, iPad bei iPod touch įrenginius, bet naudojant vieną Messages aplikaciją galima bendrauti ir su Google Talk ar Facebook Chat paslaugų vartotojais. Deja bet iOS skirta Messages aplikacija šios galimybės neturi. iOS Messages leidžia siųsti tik trumpąsias SMS žinutes bei iMessage žinutes Apple technikos vartotojams. Jei iOS 8 Apple praplėstų Messages aplikacijos palaikomų paslaugų sąrašą, daugelis galėtų lengviau atsipūsti.

AirDrop (iOS ir OS X)

Kalbant apie AirDrop, iMesage vartotojai gali save laikyti laimės kūdikiais, nes jie bent jau turi galimybę apsikeisti žinutėmis tarp iOS įrenginių ir Mac kompiuterių, ar tokias žinutes matyti abiejų tipų Apple įrenginiuose. Deja, bet AirDrop gali tik pasvajoti apie tokį duomenų apsikeitimą, nes nėra galimybės AirDrop’inti informacijos iš Mac į iOS įrenginį ar atvirkščiai. Žinoma, įdiegiant tokią galimybę būtų apribojimai: failų siunčiamų į iPhone ar iPad tipams, bet tai kur kas mažesnė bėda nei tokios galimybės nebuvimas visai.

Tinklo nustatymai (OS X)

iOS turi labai puikią funkciją, kurią galėtų iš jos pasiskolinti ir OS X: prisijungimas prie skirtingų Wi-Fi prieigos taškų gali turėti savo nustatymus. Todėl jei jūs naudojate specifinį proxy darbe - tas proxy yra naudojamas tik darbiniame Wi-Fi, o namie - ne. OS X tinklo nustatymai yra susieti su „locations“ ir deja, bet šiuos nustatymus reikia perjunginėti rankiniu būdu.

Automatiškai įvertindama tinklą, OS X galėtų išmaniau elgtis su saugumo nustatymais taikomais tam prisijungimui. Pavyzdžiui dėdint kavinėje, oro uoste ar kitoje vietoje teikiančioje atviro Wi-Fi prieigos taško paslaugą - sistema galėtų naudoti agresyvesnius saugumo nustatymus ir net atmesti kai kuriuos, potencialiai pavojingus ar nesaugius prisijungimus.

Mail (iOS)

Šiai aplikacijai aš beveik neturiu priekaištų. Pora patobulinimų, kurie manau būtų daug kam naudingi tai galimybė prie laiško paprastai prisegti kelis skirtingų tipų dokumentus, įspėjimai apie dokumentų dydžius juos prisegant.

Notifications (OS X)

Įkvėpta iOS pranešimų (notifications) sėkmės šią funkciją Apple įdiegė ir OS X 10.8. Ši funkcija man labai patinka. Pavyzdžiui žinutės apie gautus naujus elektroninius laiškus, iMessage žinutes ar RSS srauto informacijos atnaujinimus, Twitter žinutes ir panašiai - trumpam pasirodo ekrane ir yra neįkyrios. Kai kurios jų, net leidžia patogiai, nepersijungiant į atitinkamą aplikaciją parašyti atsakymą. Tačiau yra keli žinučių tipai, kurie įkyriai „sėdi“ ekrane arba jų funkcionalumas ribotas.

Ypač įkyrios yra programinės įrangos atnaujinimų žinutės. Jos pasirodo kiekvieną dieną, kol galiausiai palūžti, atidedi visus darbus į šoną ir tuos atnaujinimus įdiegi (jei žinoma nenori išjungti automatinio atnaujinimų tikrinimo). Mano galva, visai neblogas sprendimas būtų leisti vartotojui nustatyti kas kiek/už kiek laiko tą žinutę vėl parodyti ar įdiegti „praleistų žinučių“ sistemą, kuri specialiu ženklu virš ar šalia OS X „Notification center“ piktogramos parodytų kad yra „praleistų žinučių“.

Taip pat kartais erzina „Reminders“ žinučių neuniversalumas. Pasirodžius žinutei gali paspausti tik „Close“ arba „Snooze“, tačiau nėra galimybės „pasakyti“, kad ta užduotis jau įvykdyta ir tenka atidarinėti Reminders aplikaciją ir atskirai pažymėti apie tai, kad ši užduotis jau atlikta.

Control Center (iOS)

Dabar, iOS 7 esantis „Control Center“ leidžia greitai ir patogiai įjungti/išjungti 5 sistemos nustatymus: skrydžio režimą, Wi-Fi, Bluetooth, „Do not disturb“ ir ekrano pasukimo užrakinimo. Piršto pabraukimu nuo iOS įrenginio ekrano apačios į viršų, „Control Center“ patogiai galima atidaryti 4 aplikacijas: įjungti žibintuvėlį pasišvietimui, nustatyti žadintuvą ar laikmatį, įjungti kalkuliatorių ar aktyvuoti „Camera“ aplikaciją. „Control Center“ turi ir daugiau funkcijų, tačiau joms priekaištų aš neturiu.

Deja, bet iOS 7 „Control Center“ neturi funkcijos leidžiančios vartotojui nuspręsti kokias funkcijas šiame „kontrolės pulte“ rodyti ar aplikacijas naudoti. Aš mielai atjungčiau „lėktuvo režimo“ rodymą jame, nes tai paprasčiausiai nėra saugu kai įjungta galimybė prieiti prie „Control Center“ kai telefonas užrakintas. Taip pat Calculator aplikaciją mielai pakeisčiau kokia nors kita - labiau naudinga, nes kalkuliatorių naudoju itin retai.

Galimybė pakeisti numatytas aplikacijas taip pat pradžiugintų. Pavyzdžiui, aš manau, kad Apple Camera aplikacija iš ties nėra bloga, bet ji toli gražu nėra pati geriausia iš fotografavimui skirtų programėlių, kurias galima rasti Apple iTunes Store.

Nepriklausomybė nuo skiriamosios gebos (OS X)

Nors Apple su skiriamąja geba ir vaizdo ekrane atvaizdavimu elgiasi daug geriau nei Microsoft savo Windows operacinėje sistemoje, tačiau tobulėti tikrai dar yra kur. Nesiplečiant, vienas geresnių žingsnių būtų iš iOS 7 pasiskolinti globalią sistemos, nuo skiriamosios gebos nepriklausomų, šriftų dydžių funkcionalumą ir leisti vartotojui nuspręsti kokio dydžio šriftu rodyti informaciją ir kiek vietos tos informacijos atvaizdavimui skirtos erdvės vartotojo sąsajoje užima.

Atmesto skambučio žinučių informacijos keitimas (iOS)

Apie šį trūkumą rašiau jau anksčiau ir šiuo klausimu net yra paruošta peticija, tad jei nesate patenkinti tuo, kad jums „atmetus“ skambutį, ir nenorint pasirodyti nemandagiu siunčiant greitą trumpą žinutę skambinusiajam, tos žinutės turinys būna koks nors „Can’t talk right now… paskambinsiu vėliau“ - nepatingėkite ir pasirašykite po šią problemą Apple ištaisyti prašančia peticija.

Kokie jūsų pageidavimai naujoms iOS ir OS X sistemoms?
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. -Dar norėčiau ties notifications, kažką panašaus į šitą http://9to5mac.com/2014/05/20/new-notifyr-app-seamlessly-makes-your-ios-notifications-appear-on-your-mac/ Nes Apple kaip ir buvo pristačiusi su iOS 7 ir Mavericks notifications sinchronizacija, bet labai skurdi ir retais atvejais suveikia, kalbant apie mail.
  -Quick reply
  -Kad orus galima būtų peržiūrėti tiesiai per notifications kaip buvo su iOS 6
  -Kad talpintų visą skambučių suvestinę, kol neištrinu pats. Nes kai daug skambinu, tai net pusės mėnesio neišbūna skambučių informacija...
  -Daug daug optimizacijos su RAM management, ypač ant iPad air
  -iCloud talpa bent būtų 5GB vienam įrenginiui, o dabar 5S, iPad air ir iPod touch sėdžiu su tais pačiais 5GB. Debesija itin atpigo, tai galėtų ir Apple daugiau suteikti...ar bent atpiginti, nes kainos lyginant su konkurentais- nekonkurencingos.
  -Daugiau galimų kriterijų ties žadintuvu, pvz: galima būtų nustatyti 7:00 val, kad skambėtų, kas antrą pirmadienį...
  -Pagerinta Apple maps paieška, nes apie 80% pateikdavo klaidinančias vietoves
  -Aišku, čia iš fantastikos srites, bet būtų smagu, jei būtų kažkas panašaus į Mac Automator, pvz: įjungus 3G-išsijungia WiFi ir atvirkščiai ir t.t.
  -Pagerintas autocorrect lietuvių kalbai
  -Per usage ties aplikacijų talpa rodytų, kiek ir baterijos, ta aplikacija suvartoja.
  Aišku, būtų smagu jei būtų lietuvių kalba, na bent jau tą quick reply pagaliau sutvarkytų... :)

 2. Tai su dizainu iOS8 nieko ir nekeis, bent jau ikonėlių ir esmės tikrai nekeis.

 3. galetu patobulint itunes radio kad perspjautu spotify.
  nes dabar tai nieko gero is jos:)

 4. Ramunai tai kad ir tie programeriams skirti pakeitimai juokingi, dauguma net nepanaudojo, vos ne visos programos kurios buvo buvo galima naudoti net su ios4 versijas blogiausiu atveju beveik visos dirbo ant ios5 versijos kai buvo isleista ios6, tik su ios7 versija daugumai teko perdarasyti programa vien del to kad pritasitaikyti prie naujos aplinkos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų