Naujasis Apple Mac Pro daug ekologiškesnis

Temos: Apple, Mac Pro

Šiandien Apple paskelbė savo gamtosaugos ataskaitą susijusią su naujuoju Mac Pro, kurioje nesunku pastebėti ženklų „pažaliavimą“.

Apple naujasis Mac Pro gavo auksinį įvertinimą iš EPAT (Environmental Paper Assessment Tool).

Be visiško išorės pakeitimo naujasis Mac Pro kompiuteris tapo daug ekonomiškesnis: laukimo režime jis sunaudoja 68 procentais mažiau elektros energijos nei ankstesnės kartos Mac Pro kompiuteriai. Pernai metų Mac Pro (MB535 ir MB871 modeliai) elektros energijos sunaudojimas laukimo režime 230V tinkle buvo 130,5W, o naujausias Mac Pro (ME253 ir MD878 modeliai) 42W.

Naujajame Mac Pro taip pat mažiau sunaudota medžiagų, kas nestebina žinant šio modelio išmatavimus. Naujajame Mac Pro panaudota 74 procentais mažiau aliuminio, o įpakavimui reikia 82 proc. mažiau vietos ir sveria naujasis Mac Pro lyginant su ankstesniais modeliais yra 84 proc. mažiau. Apple sako, kad į vieną oro konteinerį telpa 3 kartus daugiau naujų Mac Pro lyginant su senesniais modeliais.

Pilną Apple Mac Pro aplinkos atskaitą rasite Apple svetainės aplinkosaugos skyriuje

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kvailas elektros lyginimas, verciau parodyti kiek sunaudoja kai su juo dirbi, juk kompa perki ne tam kad ijungus stovetu ir nieko neveiktu.

  • Tai yra pats normaliausias palyginimas, nes dirbdamas jis sunaudos jis priklausomai nuo to kiek ir kokių resursų naudoji ir t.t.
   O jei nori pamatuoti kiek kiek kompas naudoja juo naudojantis - tam yra spec prietaisai jungiami tarp rizetės ir kompo. Pajunk ir pamatysi kaip šokinėja skaičiukai net ir vartotojui nieko nedarant. Todėl šis palyginimas yra pats normaliausias.

   • Jei as nieko nedarau as kompa isjungiu
    Zinau kad sokineja skaiciukai, va tai ir palygintu kai tik narsai po interneta koki 130,5W ir kai dirbi kokiu fotosopu 200W ir kai dirbi su video 350W ir kai dirbi su 3D 500W
    O tai tie nedarbo metu skaiciukai tik marketingui, kad tipo labai sunaudoja mazai energijos, kompa juk perki ne kad stovetu be darbo.

    • Aš kompo niekada neišjungiu ir net neperkraunu kol koks nors atnaujinimas nepaprašo. Mano galva tai normalus palyginimas - vienodomis sąlygomis, nes užsikūrus komą pas vieną HDD, pas kitą jų gal kokie 5 kompe, o pas trečią SSD ir vienas dirba su FCPX, o kitas su PS ir dar atsidaręs iTunes bei turi 4 el.pašto paskyras... ir tada niekaip neglėsi palyginti arba tas palyginimas bus niekinis.
     Pas daugumą kompai didelę paros dalį snaudžia ir labai nedaug Mac vartotojų juos išjungia: Alt ⌥-Cmd ⌘- arba Alt ⌥-Cmd ⌘- (jei nėra eject klavišo) ir eini sau kur reikia.

     • Tai tu man pasakyk kur i ta MacPro sukisi 5 HDD, mes ne apie HDD kalba jie ten kapeikas suvalgo energijos ir jokio skirtumo kiek ten al. pasto paskiru turi, va parodytu vidurki suvartojima pagal standartines programas tada ir kitaip ziuretum koks jis ekologiskas :)
      As kompa visados isjungiu, net jei ir kokiam piusvalandziui atsitraukiu nuo kompo. Man nera jokios problemos isijunkti ir palaukti koki 10 sekundziu kol pasikraus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų