Apple grąžins milijonus tiems kieno vaikai pirko aplikacijose be tėvų leidimo

Federalinė prekybos komisija nurodė Apple grąžinti pinigus tiems kieno vaikai patuštino tėvų pinigines pirkdami iš aplikacijų. Tim Cook sako, kad šiuo nurodymu nereikalaujama nieko, ko Apple nebūtų padariusi ir be jo.

Apple sutiko grąžinti daugiau nei 32,5 milijono JAV dolerių ( apie 82,5 milijonų litų) vartotojams, kurie pasiskundė, kad jų vaikai išleido dideles sumas pirkdami aplikacijose (in-app purchase) be tėvų leidimo.

Federalinė prekybos komisija išleido savo nurodymą nežiūrint to, kad Apple sutiko grąžinti pinigus „išlaidžių“ vaikų tėvams ir be jos nurodymo. Šiandien Tim Cook kalbėdamas kompanijos darbuotojams sakė:

„..ši naujiena gali daug kam pasirodyti netikėta, tačiau ir pernai metais mes grąžinome pinigus tiems, kas pasiskundė, kad jų atžalos be tėvų žinios pirkdami aplikacijose nemažomis sumomis palengvino tėvų pinigines. Mes norėjome susisiekti su kiekvienu vartotoju, kuris galėjo būti tokio apsipirkimo auka ir išsiuntinėjome 28 milijonus laiškų App Store klientams - kiekvienam, kas naudojosi pirkimo aplikacijose paslauga iš žaidimų skirtų vaikams. Kadangi kai kurie laiškai grįždavo - mes išsiuntinėjome laiškus paprastu paštu. Iš viso gavome 37 000 vartotojų nusiskundimų ir kiekvieno jų nuostolius padengsime. Federalinės prekybos komisijos veiksmai atrodo kiek keistoki - teisti už tai, dėl ko jau yra susitarta, tačiau jos nurodyme nėra nieko ko nebūtume padarę ir be jo“.

Prekybos komisija kaltina Apple, kad ši neinformuoja vartotojų, kad po to kai šie įveda savo slaptažodi iOS App Store yra 15 minučių langas, kurio metu visi kiti pirkimai bus automatiškai patvirtinti nereikalaujant pakartotinai įvesti slaptažodžio. Tai reiškia, kad jei tėvai nuperka vaikui aplikaciją ir vaikas pradeda šio lango metu ja naudotis, jis gali netrukdomas atlikti pirkimus aplikacijoje išleisdamas nuo 0,99 JAV dolerių iki 99,99 JAV dolerių.

Vienas tėvas pranešė, kad jo duktė išleido 2600 JAV dolerių pirkdama aplikacijoje „Tap Pet Hotel“, kitas tėvas skundėsi, kad jo atžala iš viso žaisdamas „Dragon Story“ ir „Tiny Zoo Friends“ pirkdamas jose išleido 500 JAV dolerių. Kaip matyti iš sumos, kurią Apple grąžins tokių vaikų tėvams, tai nėra vienetiniai atvejai.

Mac Arenoje buvo rašyta apie tai kaip atjungti galimybę pirkti aplikacijose bei kitus apsaugos būdus ir tėvų/vaikų nuotykius perkant aplikacijose.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tiesą sakant, nelabai suprantu, kodėl jie turėtų tuom užsiimti. Ar gi ne tėvų atsakomybė yra prižiūrėti vaikus?

    • Čia greičiausiai tokia to patogumo kaina, kai Apple leidžia nevesti slaptažodžių kaskart apsiprekinant (15 min. bėgyje). Vaikų yra visokių ir aplikacijų visokių.. iššoka koks nors užrašas „tavo žuvytė mirė. Ar nori žaisti dar kartą ar tik rytoj“ mažius spaudžia dar kartą - nusiperka žuvytę, o kadangi neprašo slaptažodžio tai jis net nežino kad perka.
      Tėvai... na ne visi žino kaip tai padaryti. Pvz pas tave vieną dieną pasibels policija, kad po porno saitus neleistinus vaikšai, o tu pakelsi antakius - sakysi nevaikštau, o pasirodys tavo atžala ten laiką leidžia... ar esi įdėjes savo kompiuteriuose apsaugą nuo to? :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų